Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz Donki Hóte #61 üzenetére

    Nem igazán (vagy nem csak) a képátlótól függ ... simán lehet, h egy kisebb kijelzős mobilon nagyobbak a betűk, persze értelemszerűen akkor kevesebb tartalom fér el egyszerre, ugye függ a dpi és az spi értékektől ... ráadásul az újabb 19:9 meg hasonló elb@szott képarányú telefonok csak nyújtják a látható tartományt, a szélességük már nem nagyon tud hova nőni, szóval max több sort lehet látni de a sorhosszúság (ami sztem sokkal zavaróbb) a szélesség miatt nem tud nőni ... pont nemrég néztem vissza az utolsó 3 telefonomat: Redmi Note 3 Pro (5.5 inch 16:9), Nokia 7 Plus (6.01, 18:9), S10 Lite (6.7, 20:9) és azt találtam (ami eddig is sejtettem), h 1.2 inch növekedés szinte csak nyújtotta a kijelzőt, a 3 telefon szélessége ugyanis 0.5 mm eltéréssel azonos. A kijelző méreteket sajnos nem találom, de oldalt már a Xiaominak sem volt az a marha nagy kávája ...
    Tehát a kijelző csak nyúlt, így a cikkek olvasásakor mindent kb ugyanúgy kénytelen tördelni az S10 Lite 6.7 inchen mint a Xiaomi 5.5-ön ... ok, felfelé többet lehet látni a nagyobb kijelzőn, de az engem pont hidegen hagy, ráadásul a kijelző felső része egy kézzel használva elérhetetlen, tehát számomra legalábbis az 5.5 fölötti növekedés mindenképpen káros és minimálisan hasznos, de összegészében mindenképpen csökkenti a telefon használhatóságát.
    Pont emiatt nem tud (megint csak hangsúlyozom, h számomra) alternatíva lenni pl a szóban forgó 6.7-es készülék akárcsak egy 7 inches Nexus 7-tel szemben sem, mert hiába csak 0.3 inch az eltérés, a 20:9 képarány miatt a felső harmada gyakorlatilag felesleges arról nem is beszélve, h ha landscape módban használod, akkor meg gyakorlatilag használhatatlan, főleg ha a billentyűzet is kell, pl ennyi látszik a csudinagy tartalomfogyasztásra optimalizált 6.7-es displayen fektetve egy Gugli weblapból keresésnél:

    Szóval a magam részéről ha 5 inchre nem is, de 5.5-re boldogan visszamennék ha lenne használható készülék ekkora kijelzővel 16:9-ben. (Nővérem egyébként mai napig 5 inches telefont használ, teljesen jól el lehet olvasgatni azon is)

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák