Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    Kedves Alice!
    Tényleg nem értem, minek alapján írsz le/állapítasz meg dolgokat az egyes telefonok esetében. Egyszer már rákérdeztem erre, de egyértelmű választ akkor sem kaptam.
    Itt van a már citált Nokia 5-ös tesztből az alábbi rész:
    "Ez 5,2 hüvelyken 282 pixelt eredményez, ami nem elkeserítő, csak pont észrevehető, a kategóriában pedig viszonylag elégtelennek számít."
    Önmagában semmi gond a fentiekkel: kevesled a kijelző felbontását a termék bevezető 70k-s áráért. Csak akkor mi van azzal, hogy:
    "(...) 6,26 hüvelyken 269 pixelt jelent per inch. És az a helyzet, ez nem annyira látványos, mint amekkora ügyet általában ebből csinálni szokás."
    Értem, hogy itt a kezdőár 46 ezer forint, és nem 70, de míg a Nokiánál az volt, hogy ez objektíve is kevés (pláne az árhoz viszonyítva), itt miért írtad azt, hogy mindenhogyan rendben van ez a (Nokia 5-öt alulmúló) PPI-érték? Ott miért "észrevehető" ez a pixel-per-inch-szám, itt meg miért "nem annyira látványos"? Romlott tán a szemed? Vagy az eltelt másfél évben (összhangban a folyamatos technikai előrelépéssel) az okostelefonok használói egyre kevésbé érzékenyek a kijelzők felbontására? :DDD Vagy az van tán, hogy nem írsz konzisztens nézőpontból?...

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák