Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz MeszesKPT #10 üzenetére

    a dologban az újdonság, hogy végül is egy olyan kis teljesítményű eszközzel van megoldva, mint egy raspberry pi. az vezérli a forgató mechanikát és számolja az optimális forgató lépéseket. Amúgy elvileg matematikailag úgy 17-18 forgatással bármilyen állásból bármelyikbe el lehet jutni a kockánál. vagyis optimális esetben 17 forgatással maximum ki lehet rakni. gond csak az, hogy ennek a lépés sorozat megtaláláshoz több billió lépés sorozat lehetőségből kell kiválasztani a megfelelőt. amúgy az emberek akik képesek kirakni pár másodperc alatt nem az optimális lépés számot használják. ők 25-35 tekerésből rakják ki. Bár ők nem egy elemzésből rakják ki egyetlen lépés sorozatot előre kitalálva. Hanem bizonyos pozíciók elérésére törekednek, amihez több tucat lépés sorozatot tartanak fejben, amivel el lehet jutni kívánt pozíciókba, ahonnan már begyakorolt vég forgatások véglegesíteni lehet a kockát. Én is így tudtam összerakni régen. részben saját megfigyeléseken alapuló részben tanult forgatási szabályokkal. nekem kellett a teljes kirakáshoz úgy 7 perc átlagban és a legjobb idő is valahol a 4 perc 15 másodperc volt. Szóval egy elég gyors géppel ki lehetne számolni az optimális 17-18 forgatást bárhonnan. csak kicsit sok számítás kéne hozzá... :)

Új hozzászólás Aktív témák