Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puttputt

    őstag

    Ramirex: Na igen, ez az ami mára már megosztó lehet, vagyis nálam változott. Amikor nem volt más opció, csak a telefon (bármire is), meg a levél, akkor én is lógtam a telefonon.
    Nem feltétlen előny (szerintem) a gyorsaság, minden esetben. Van amikor érdemes rápihenni adott kérdésre, a telefonnál ezt már nehezebb megoldani.
    Persze adott esetben úgymond célszerű, ld. ha valaki nem reagál másképp.
    Helyzetfüggő is, családtaggal nyilván normális lehet a telefonozgatás, pláne ilyen "megérkeztem" jellegűt nem feltétlen akarunk emailben, ha nem olvassa csak napi 2x a maileket. :D
    De itt szűkítve az ismeretlenekkel, ld. ügyfelesekkel való kommunikációról szólnék, itt nem értem, miért kellene velük "haverkodni", miért kell egy egyébként faék egyszerű ld. rendelési processzt tupírozni azzal, hogy elérjem 10 perc várakozás után Rózsikát, aki 5 perc után megmondja, hogy beszéljek Józseffel a másik osztályról.
    Persze ki lehet kerülni, ki is próbálom ahogy lehet a telefont, de ez akkor nem lehetséges, ha a cég bekeményít, és letojja az ügyfél igényeit, vagy ha tényleg priorizálják a telefonon lógókat. Akkor hátrány.

    fo_di: Ezt már magam is tapasztaltam..., ezért sem vagyok a híve ennek.

    Fecogame: Hát igen. :D Ez az, a mailek erőltetésével amúgy kétségtelen, törekedhet ügyfélközpontúságra az ügyfél. :D Kivétel persze ha 30-60-sohanapja van feltüntetve a válaszadási ASZF-ben. :DDD

    ...

    Még egy: volt "szerencsém" kevert ügyintézéshez is, amikor emailről indulva közbeesett telefon is. Utóbbinak semmi teteje se volt, az emailnek se sok, de valamivel több. De átlag, jól felépített rendszerű céggel ma már emailben+webappon is végig lehet vinni valamit. Pl. az eMAG nem a csúcsok csúcsa, de ennek ellenére, ott még nem kellett telefont ragadni sosem. Elég jó az ügyfélkezelésük. De ez is egy jó példa, miért mérlegelem, miért döntök néha mellettük.
    A vállalati kommunikációs stratégia, nyitottság, agilitás sokat elárulhat a termékről, szolgáltatásról is.

    Amúgy még az is lehet tényleg, hogy sok embernek nehezebb írni mint telefonon csevegni, szóval emiatt kisebbség a gépelgetős fajta.. Nem tudom.

    A Chatbotok amúgy külön faj, külön írást is megérdemelne. Főleg a légitársaságoké/jegy közvetítőké. Amikor lemodellezik a weboldal gombjait és a GUI-t köpködi vissza a BOT, semmi többet. Az ügyfélkezelőket pedig trükközés után se éred el. :D Volt mikor a BOT is azt válaszolta, hogy hívjam őket telefonon, de ott már szám sem volt. :D

    Szóval jó, kis bosszankodások ezek, tudom, de napi sok kicsi sokra mehet. Idő s egyéb szempontból is. Kicsit úgy érzem magam mint az iskolában, mikor minden tanár úgy volt vele, hogy az ő tárgya a legfontosabb, rajta kívül senki se létezik. Adott futár se képes sokszor feldolgozni, hogy nem ő a nap középpontja. Persze nem ő tehet arról hogy kivezénylik, hanem a webshop, ami képtelen felkonfigurálni, hogy Pontra is lehessen küldeni a terméket.

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Új hozzászólás Aktív témák