Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alaaf Pi

    aktív tag

    válasz Synthwave #19 üzenetére

    Izé, van egy darab olyan izzó. Fényereje a szentlélekével vetekszik.
    Mennyi ment mellette tönkre? Mennyi régi mosógép rohadt szét, hullott el, amíg maradt tizenkettő ,amit mutogatni lehet? Közben hányszor kellett a fél gépet kicserélni?
    Autóknál, mennyi maradt életben a régiek közül, azok működőkepésségéhez mi mindent kellett biztosítani, milyen gyakran kellett zsírozni, olajozni, javítani? Ha tényleg ennyire élettartamra mennének, hogy lehetnek nekem 10+ éve üzemelő izzóim? Hogy képes 15+ éves hűtőm lenni?

    "A fogyasztói társadalom korbácsa, de részben magunknak köszönhetjük; ne javítsd, (bele se tudj nyúlni), ne tartogass, vegyél újat, és ahogy haladunk előre az idővonalon, úgy látszik erősödni ez a trend."
    Te mennyi még teljesen működőképes terméket dobtál ki az elmúlt tíz évben, hogy újat vegyél? Telefont, egeret, pc alkatrészt? Ruhát? Ezekbe plusz élettartamot tervezni mennyire is volt környezetbarát, okos döntés?

    #20 fatpingvin:
    "nyilván nem a mérnök dönti el hanem eggyel felette, aki közli hogy a tényleg örök életre tervezett termék gyártási unit price feléből dolgozhatsz."
    A mérnök nem tervez örök életre.
    "ettől még ugyanaz a megközelítés, hogy kispóroljuk belőle amit lehet és nem megfelelő anyaghasználattal dolgozunk."
    Attól még a követelmény nem csökken, vagyis ugyanazt kell tudnia. Ha tud x ezer üzemórát, akkor addig spórolnak, amíg azt még biztosítani tudják.

    "nagyvállalat esetében ne feltételezz inkompetenciát, ahol az extraprofit és a rosszindulat karöltve lehetséges magyarázat."
    Extraprofit. Ja. Mennyi felárat vagy hajlandó fizetni egy örök élet + két napra tervezett termékért? Mondjuk USB kábelért. Autóért?

Új hozzászólás Aktív témák