Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cannabis7

    senior tag

    válasz Tigerclaw #13 üzenetére

    szerintem sem tud macbook alternatíva lenni ha nem nézzük az árat, viszont ha elég egy chromebook funkcionalitása, akkor sokkal jobb választás (az ár miatt) mert minden másban tud olyan jó lenni. szóval ha egy áron lennének, akkor nem kérdés, hogy macbook, de ha már bármennyivel is drágább a macbbok, akkor mérlegelendő, hogy mire van szükségünk.

    Nekem egy problémám van a chromeos-el, médialejátszsásra enm túl alkalmas, natív alkalmazás alapból nincs, legalábbis ami normális lenne, android appok (nálam 6405U procival) akadoznak, talan arm procival ez oké, linuxos VLC-vel jó, már ami jó, bizonyos kodekek teljesen hiányoznak és nem pótolhatóak. ráadásul a linux futtatókörnyezet nem kompatibilis ARM-el, ha jól tudom

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Tigerclaw #13 üzenetére

    szerintem gyökersen féreértettük egymást. számomra a normális szoftverkörnyezet azt jelenti, hogy fel tudok rá telepíteni natív ARM Linuxot. amit használok x86-on, arra ugyanolyan package van ARM-re is szóval ilyen szempontból tényleg azért érdekes hogy ARM proci legyen. az M1 mac ugye ebből azért esik ki mert a 3rd party kernel boot csak valami elég komplex hákolással megy, valamint a videoprocesszor (ami a lapkaterület és a számítási teljesítmény jelentős részét adja) az momentán kb semmilyen szinten nem működik Linuxon. Arról nem beszélve hogy apple vasat venni azért hogy ne az apple szoftverkörnyezetét futtasd rajta a PowerMac G5 után kb minden termékükön hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #13 üzenetére

    Egyébként mi az a rengeteg program, amiért iszonyatosan kell egy ilyen Thin&Light gépre az x86-os rendszer? Mert most a saját példámat megnézve, szerintem évek óta kb két dolgot szoktam futtatni az asztali gépemen, ami nem böngészős, vagy nincs ARM megfelelője: játékok és Capture One Express. Ezek nélkül azért meg lehet lenni egy ilyen eszközön, főleg ha cserébe vékony, jó üzemidőt hoz és hangtalan passzív hűtéssel elmegy.
    De amúgy még a játék is megoldható akár, ha valami xCloud vagy GeforceNow szolgáltatást használ az ember. Illetve Darktable elvileg van ARM-ra, meg ott a Lightroom Mobile is, szóval részemről kb 100%-ban le tudná fedni az igényeket.
    599-ért ez egy korrekt vétel lehet amúgy. Annyiért kb egy iPad Air lenne, ami szintén nem rossz cucc, csak ehhez jár billentyűzet is, meg nagyobb képernyő.

Új hozzászólás Aktív témák