Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Úgy láttam, az előre szerelt konfigokat gyártók nem használják ki a hűtésnél érdemben, hogy egyedi alkatrészeket is használhatnak. (Ahelyett még azt is alulmúlják, amit a kisember otthon szabványos alkatrészekből össze tudna válogatni... ) Pl. GPU-t kézenfekvőnek tűnik 120 mm-es toronyhűtővel hűteni, mint ahogy CPU-t is szokás, és esetleg kapásból ki is vezetni az átáramló levegőt hátul egy csatornán. A bolti kártyára lapulós megoldás csak egy kényszer szülte dolog, az adott szabványos hely miatt.

    Ja, pont Acer-nél néztem kíváncsiságból nem-gamer asztali konfigokat. Volt egy AMD APU-s, aminek ugye az lenne a lényege (szerintem), hogy benne van költség hatékonyan (és hely, hűtés, stb.) egy kb GT 1030 szintű IGP. Na, erre mellé tettek valami GT 710-et, ami jóval lassabb. Ezt a pazarlást... :N A másik gyakori kombó 12 GB RAM + IGP volt... azért 12 GB, és nem 16, hogy nehogy dual channel legyen. ;]

    Persze hardveres/geek körökben net szerte "remek" híre van az előre összeszert konfigoknak, pláne a gémereknek... Inkompetencia (és lehúzás) a köbön jellemzően. Nem pont a PH az ideális közönsége ezeknek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák