Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Tegnapelőtt vettem egy ilyet külföldön. Sajnos emiatt a magyar karaktereket nem tudom használni (csak angol és kínai billenytüzet-kiosztás van benne), de majd meglátjuk, hátha lehet rajta segíteni valami SW-el, vagy Java proggival.
    Amiatt vettem a mobilt, mert a cég által adott Nokia 6020 igen gyenge konstrukció, de nem kapok másikat... Kevés a memóriája, rendszeresen lefagy, eltünedeznek az ikonok, lötyög a hátulja. És különösebben nem is tetszik az a fehér/ezüst színvilág, az egyszerű menürendszer, a kamera 640x480-ja is lehetne jobb, mert gyakran használom a munkám során (szalagbejárásokkor) és gyakran homályos, sötét képeket csinál. Ezeket kellene hogy megoldja a Philips, na meg maga a készülék dizájn-ja sokkal ütősebb, és ilyenje biztosan nincs senkinek nálunk :-)

    A Philips készüléket most egy külföldi utam során láttam meg, ahol >1 hónap Standby-t ígértek, dual SIM slotot, és egyébként is nagyon megtetszett a kinézete. Igazából a 9@9u-t vadásztam(az tetszett meg igazán), de azt nem lehetett kapni, emiatt lett a 9@9W. Persze csak miután kiderült, hogy kb. 16000Ft-al olcsóbb volt, mint a másik céltelefon, a Sony880i.
    Mivel szerintem igen olcsó volt (átszámolva 32ezer) + 3ezer Ft a 2GB-os micro SD), nem egy halálos összegért lett egy bluetooth-os multimédias mobilom.
    - Egy USB adatkábel, egy mikrofonos füles, egy USB/220V-os töltő jár hozzá 1installCD. A kínai mellett angol leírás van hozzá. 11MB memóriája van alapból, ezt microSD-vel lehet bővíteni, nekem 3200Ft volt a 2GB-os Sandisk.
    - A gombok jók, határozottak, de nem túl kemények. a gombok vízszintesen egy gombot alkotnak (nem megy közéjük a morzsa .-) )
    - Minden a mini-USB-n keresztül megy, ezen kívül csak 1 microSD bemenet van rajta.
    - A készülék háza lapos, széles, high-gloss fekete, fényes felületű kijelző és titán gombsor. a készülék háza nagyrészt fém, elég robusztusnak tűnik. Elegáns. A kijelzőre holnap szerzek egy fóliát, hogy ne karcolódjon. Már beszereztem rá egy pici karcot, nem akarok többet rajta....
    - Annak ellenére, hogy 920mAh-s aksi van benne, igen lapos a készülék, viszont a szokásosnál kissé szélesebb. nekem pont beleillik a kezembe. nőknek lehet, hogy kicsit széles.
    - A kijelzője gyönyörű, szép élénk színekkel (220x176, 252K szín). ezt 10-60 másodperc után mindig lekapcsolja gombnyomásig(beállítható), talán emiatt is ilyen hosszú a készenléti idő.
    - 8 óra beszélgetést ígért, majd meglátjuk...
    - Menürendszer szép ikonokkal, gyors. Az ikonok nem animáltak. Eléggé különbözik a nokiai szerkezetétöl, még szokni kell. Jó sok funkciója van.
    - Szép képeket készít, vannak szinmotivumok (szépia, kontraszt, színinvert), effektek, képkeretes fényképezés, 1600x1200-as felbontásig. Sötétben is jó képeket készít. Viszont bosszantó, hogy az elkészített képet nem tudom nagyítani, csak bélyegméretben mutatja meg. Ez azért jobb volt a Nokiában. Majd töltök fel képeket, még nem volt időm.
    -Videója jó, MP4 és H263 (3GP?) formátumban vesz fel, 220x176 felbontásban. Vettem fel ezt-azt, majd ha letöltöttem, felrakom egy helyre. Még a bluetooth-ot a PC-ben telepítettnem kell, addig csak USB 1.1 (khm)
    -A hangszórója jó minőségű, és van használható is a gyárilag hozzáadott midi és MP3 fájlok között. Még nem töltöttem rá zenét.
    A saját fülesét csak egyszer próbáltam, egész tűrhető, bár nem szeretem (ritkán használok ilyen fülbedugósat) és kicsit merevnek érzem a madzagját, ennél puhábbat is láttam már a Philipstől. Kicsi fura a walkman-ekhez/MP3 lejátszókhoz képest, hogy a füles mini-USB-s, emiatt nem forgatható körbe, egy merev pozíciója van. mivel ez egyben a töltő és adatkommunikátoré is, remélem nem fog emiatt megsérülni majd...
    - A PC látja, de csak USB 1.1-et tud. Ez sajnos semmi jót nem ígér az fájlok mozgatásának sebességét illetően, majd meglátjuk. Még nem telepítettem fel mindent hozzá.

    Majd küldöm hozzá az update-eket.

    [ Szerkesztve ]

  • Sipi16

    senior tag

    A kamera fura helye emlékeztet az SX1-re...

    Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

  • MMSZoli

    tag

    Ja, az ára bruttó 32000Ft volt.
    Képességeiben/kialakításában a Sony Ericsson S500i/K550i-hez hasonlítanám.
    A K550i-t is megkaptam volna 36000-ért... Az S500i olyan 44 körül van, a K510i pedig gyengébb ennél (28e). Még a 660i jut eszembe, de abban van 3G, meg rádió, multimediaban hasonló, de az kb 50K
    A nokiák közül a 7360 van hasonló árban, mint stilusos teló, de az nöies, és messze nincsenek ilyen parameterei.
    Nem volt annyira rossz vásár, bár ha nagyon körülnéztem volna, lehet hogy itthon is kapok ennyiért valami hasonló képességü szép telefont.

    Viszont abban biztos lehetek, hogy elég egyedi darabnak fog számítani itthon. :-)
    :)) :DD :)) :C

  • MMSZoli

    tag

    Na, ha ez eddig nem derült ki, 32ezer forintért ez egy KÉTKÁRTYÁS mobil :-)
    (már csak páran odavannak érte a hírekben: ezt pedig már a kezemben tartom)

    Páran írták máshol, mire is jó a két kártya? A céges mobilommal NEM tudok emeltdíjas SMS-t küldeni, pl Gladiatus, vagy fizetős oldalak, nyereményjátékok. A telóval csak átkapcsolok a saját simre, elküldöm a fizetős SMS-t, majd vissza. Az külön öröm, hogy ezért a pénzért a teló kártyafüggetlen, emiatt a Voda céges kártyám mellé a Pannonos privát SIM is bemegy. Ha itthon vennék egy szolgáltatónál ilyen telót, biztosan szolgáltatófüggő lenne. Kártyafüggetlenül egy 2MP, Bluetooth teló 45-50 körül van.
    Szerintem nagyon praktikus!!! eddig 2 telót kellett cipelnem, és már kicsit tényleg untam, mert nem fért el a zsebeimben...

    Tesztek később...

    [ Szerkesztve ]

  • mark75

    senior tag

    válasz MMSZoli #4 üzenetére

    pár menü képet meg sim menü képet is rakhatnál fel

  • MMSZoli

    tag

    Na, kit még érdekel.

    A lenti tesztelt teló gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint az enyém, csak nálam 900mAh az aksi.
    http://mobilarena.hu/teszt/philips_9_9u_a_mutatos_maratonista/bevezeto.html

    a GPRS beállítása egy rémálom volt, de egyébként gyönyörüen megy, 2-hetenként kell töltögetnem, de akkor sem úgy "igazán2, hanem zenék másolgatása közben rajtafelejtem a PC-n és "feltöltödik" :-) Külső töltőjén kb fél éve nem volt. 2008-ban egyszer sikerült teljesen lemerítenem

Új hozzászólás Aktív témák