Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) INGJOKE

INGJOKE
(őstag)

Remélem nagyon penge lesz a kamerája és akkor a feleségem p10-e év végén le lesz cserélve egy ilyenre és megint évekig fényképezhet vele 1000-el...:D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#2) David75

David75
(őstag)

Ez kamerában oda-vissza fogja verni a konkurenciát megint. Ha olcsóbb lesz mint az s10 és/vagy jár az előrendelőknek valami jó cucc mellé megint akkor nagyon jó vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

Mate20 Pro|i5-6600k,MSI GTX1070 gamingX, Asus ROG Swift PG278Q| Beoplay H7

(#3) gabesz839 válasza David75 (#2) üzenetére

gabesz839
(senior tag)

Nekem valószínűleg ez lesz a következő telom. Tartok tőle, bár nem csodálkoznék ha 300 ről indulna.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#4) gyurma888

gyurma888
(tag)

S10 gyilkos?! :Y

(#5) Drakmusz válasza David75 (#2) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

A funkcionalitáson kívül eddig miben verte a konkurenciát?
Manapság már mindegyik csúccsal lehet igen komolyakat lőni, csak minimális különbségek vannak.

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#6) kakuk.tamas válasza David75 (#2) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Ez az S10+ ellen indul harcba. Ha olcsóbb nem is lesz (kezdetben), de ajándék tuti jár majd mellé.

(Ehhez már Osmohoz hasonló cucc dukálna, nem óra.)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#7) kakuk.tamas válasza Drakmusz (#5) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Ott lesz majd a szupergyors töltés (tuti megörökli a Mate 20 Pro-ét), feltehetően az 5G-s támogatás alapból (ha már ennyire tolja a Huawei az 5G-t, szerintem nem hagyja ki), a finomított kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasó (ahogy hallom, az S10-nél vannak bajok vele), és a jobb kamera...
És az S10+ például a beszűrődő (nap)fénnyel nem tud mit kezdeni, a Huawei Mate 20 Pro-nak meg meg se kottyan.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

(#8) atike

atike
(PH! nagyúr)

Ez nagyon komoly lesz! A periszkópos megoldás sérülékenységére (leejtés) azért kíváncsi leszek...

(#9) INGJOKE válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

Ne szid a szamszungot mert jön egy túlvezérelt modi aztán téged is kidobnak 7 napra ebből a topicból.

A szamszung 10 és 10+ a legjobb telefon a világon... :DDD :DDD :DDD

Üdv olie gino...:D

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd+Logitech g903

(#10) Pinky Demon

Pinky Demon
(PH! addikt)

Ígéretes, bár a videó csak elpocsékolt idő az életemből. Szerencsére még a hónapban jön több infó.

(#11) vectras

vectras
(lelkes újonc)

Remélem ráfekszenek a videózásra is kicsit mert abban nagyon elvannak maradva

(#12) sheratan válasza David75 (#2) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Ha nem DNG-ből szerkesztgetted utólag a képeket, akkor a P20 Pro szerintem kimondottan gyenge fotókat csinált az árához képest (eleinte legalább is, nem tudom később mennyire javították). Az a zajszűrés+élesítés teljesen tönkrevágta szerintem a nappali képeket.

(#13) Drakmusz válasza sheratan (#12) üzenetére

Drakmusz
(őstag)

Nem sokat változott, ez Huawei betegség.
A Mate 20 szériánál már javult a helyzet, a tömörítésen is alakítottak.

[ Szerkesztve ]

Google Pixel XL https://www.flickr.com/photos/148782445@N04/

(#14) dvarw.mtl válasza David75 (#2) üzenetére

dvarw.mtl
(fanatikus tag)

"Megint"? Hagyjad már..

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#15) htc07 válasza dvarw.mtl (#14) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

(#16) atike válasza htc07 (#15) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Szerintem az órára gondolt... :)

(#17) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

ez engem teljesen meggyozott:

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#18) forgonati

forgonati
(őstag)

Ez a periszkópos dolog nem annyira fain azért, ha valaki kicsit otthon van ebben az tudja. Meglepődnék ha képminőségben letarolná a konkurenciát. Zoomtartományban lehet, kérdés hogy 10x zoomnál mennyire lesz gané a képminőség (nagyon).

[ Szerkesztve ]

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#19) INGJOKE válasza htc07 (#15) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

Megnyugodtam, még az enyém is benne van az első 20-ban pedig akkor még nem is volt külön ágazat aki ezzel foglalkozzon. Az új xiaomi meg a 4. Ez mindenképpen biztató a jövőre nézve...:D

(#20) LosBlancosrm

LosBlancosrm
(őstag)

Ki ne derüljön, h ezeket a képeket is fényképezőgéppel lőtték. 😂 Egyébként videózni lehet már a huaweiekkel, vagy még mindig az eldobható telefon kategóriát tudják?

(#21) LosBlancosrm válasza htc07 (#15) üzenetére

LosBlancosrm
(őstag)

Hiteles egy olyan oldal, amire a telefon bemutatóján hivatkozik a gyártó? Nem hinnem.

(#22) htc07 válasza LosBlancosrm (#21) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

semmivel nem er kevesebbet mint egy antutu benchmark, arra is szoktak hivatkozni (leszamitva az utobbi idok botranyat, de arrol meg nem az app tehet, plusz itt ez nem is lehetseges).

(#23) Mik76 válasza fornettisuti (#17) üzenetére

Mik76
(fanatikus tag)

Ott nagyon fujt a szel jooo? :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#24) Kölyök1990 válasza fornettisuti (#17) üzenetére

Kölyök1990
(senior tag)

Azért nagyban függ, hogy ki mennyire ért hozzá! Nem kell atomfizikusnak lenni, de Nekem is van olyan ismerősöm aki Mate 20 Proval olyan képeket lő, hogy az én nem szakértő szemem is kiég. Fogalmam sincs hogyan csinálja, de tényleg hányinger az egész. Még egy sima kép is
Várjuk meg a végeredményt, aztán majd lehet szidni a telefont, előre még kár ezen felizgatni bárkinek magát. :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#25) nozs23 válasza Kölyök1990 (#24) üzenetére

nozs23
(fanatikus tag)

Azért ez elég szomorú. Alapvetően egy okostelefon kamerájához nem kéne érteni. Működnie kéne, azonnal és jól. Minden másra ott a Pro mode, vagy dedikált appok.

(#26) ρσгτσ válasza fornettisuti (#17) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Ahogy elnézem az széles látószögűvel készült. Ami Samsung -nál is botrány. Van rajta némi korrekció is, ami nem segít.

[ Szerkesztve ]

Motorola 5200 - porterocka

(#27) ρσгτσ válasza Kölyök1990 (#24) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Leginkább azért, mert nem mindegy mi a téma. Pl. épület vagy tér fotónál inkább a torzulás feltűnőbb. Amikor a kép szélére emberek kerülnek, ott már sokkal jobban látszik az aberráció.

Ezért szoktak általában olyan képeket feltenni a gyártók, ahol a téma inkább középpontban van. A kép szélén kevesebb a részlet.

Ez a fenti fotó vagy példa kb. arra jó, hogy megmutassa gyengésegeit. Ami egyébként nem meglepő, és inkább negatív reklám. Arra azért kíváncsi leszek, hogy szoftveresen mennyit tudnak ezen igazítani. Mert azért vannak szoftveres gondok is.

[ Szerkesztve ]

(#28) judas13

judas13
(PH! addikt)

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." iPhone 6s

(#29) Energie X válasza sheratan (#12) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Valahogy engem sem győzött meg a P20 pro pedig az egyik boltban megpróbáltak rábeszélni. Ha ennek tényleg jó lesz a kamerája akkor cserélem a H8-at. Amúgy tényleg minden huawei hasonlóan fotóz, én nem látok sok különbséget a 2-3 telefon képei között (és nem is értek hozzá - ich bin laikus).
Vajon a P30 - P30 pro milyen felbontású képeket csinál?

Új Lenovo V310 Palmrest: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/energie_x/index.html

(#30) Narancskoma

Narancskoma
(újonc)

Kíváncsi leszek. Nekem a zoom annyira nem fontos, nem tudom ki hogyan van ezzel.

(#31) ρσгτσ válasza Narancskoma (#30) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Zoom is egy olyan téma, ami akkor válik fontosabbá, ha vállalhatóan működik. Tehát alapvetően szinte senkinek nem fontos.

Ott kezd érdekessé válni a dolog, amikor veszteség mentesen, vagy ténylegesen kis veszteséggel tudsz zoom -olni. Természetesen jó minőségű komponensekkel és megfelelő stabilizálással.

Pl. természetfotóknál, vagy más esetben, amikor nem tudsz közelebb menni a témához.

[ Szerkesztve ]

(#32) Klaya1986 válasza forgonati (#18) üzenetére

Klaya1986
(tag)

Mire nem jó egy csúcs Huawei kamerája? Természetfilmet akarsz forgatni 4k 120 fpsben az Amazonasról? Vagy kihez kevés a videós tudása?

[ Szerkesztve ]

(#33) b.rics válasza Klaya1986 (#32) üzenetére

b.rics
(lelkes újonc)

A p20 pro videója mocskos rossz tv-n visszanézve!Gyanítom a többi huawei is olyan de cáfolj meg és küldj egy linket.

(#34) atike válasza b.rics (#33) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Nem tudom mire gondolsz... Ezt megnéztem, minden volt csak nem mocskos rossz... :U

(#35) Jancsibacsi3

Jancsibacsi3
(lelkes újonc)

https://index.hu/techtud/2019/03/12/huawei-hamisitas-kamera/

(#36) Mik76 válasza Jancsibacsi3 (#35) üzenetére

Mik76
(fanatikus tag)

Valahogy nem vagyok meglepve... Nagy sumak ez a ceg.

(#37) htc07 válasza Mik76 (#36) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

na mert melyik nem? :D

aki ilyet szeretne venni, ugyis var egy-ket hetet a megjelenes utanig, hogy lasson felhasznalok altal keszitett anyagot is.

(#38) Mik76 válasza htc07 (#37) üzenetére

Mik76
(fanatikus tag)

Persze valahol mindegyik santit, de pl ilyen "kep hamsitasba" eddig csak ok futottak bele ha jol emlekszem. Es persze pont amikor arrol lenne szo hogy most szetalazzak a konkurenciat fotozasban. :)

(#39) ρσгτσ válasza Mik76 (#38) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Jelen esetben mondjuk szó sincs arról a kínai kampányban, hogy azok a képek a telefonnal készültek. A kínai szöveg sem erről szól. Csak terjed a szokásos újságírói színvonal. Mert erre is szükség van, hogy legyen elég látogatottság.

(#40) sheratan válasza ρσгτσ (#39) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nyilván nem írják expolicit rá, mert az ügyvédek hada azt nagyon erősen ellenezné, hiszen úgy perelhetők és támadhatók lennének. Csak erősen sugallják, hogy mi ilyen jó képeket adunk. Aztán ha valaki reklamál, akkor meg jön hogy hát ők nem is úgy gondolták, de közben megy megveszi egy rakás ember, mert ránéz a reklámra, nem ért hozzá és elhiszi.

(#41) ρσгτσ válasza sheratan (#40) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Ezt írtam én is (egy másik témában), de ebben semmi extra nincs. Legalábbis köze nincs ahhoz, amiről a fenti vagy az eredeti cikk szól.

Szándékos hangulatkeltés. Hétköznapi TV -s reklámok ennél sokkal durvábban ferdítenek. Többértelműnek lehet nevezni, de nincs szándékos megtévesztés.

[ Szerkesztve ]

(#42) sheratan válasza ρσгτσ (#41) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mindkettő szándékos megtévesztés, csak ez nem mosóporokkal foglalkozó weblap, így itt nem a tévés reklámokról van szó, hanem erről :)

(#43) Mik76 válasza ρσгτσ (#41) üzenetére

Mik76
(fanatikus tag)

Nem vagyok jogi szakerto, de nekem ez mar kicsit olyan mintha egy Corollat azzal reklamoznanak egy poszteren hogy ilyen hegyi off road palyan ugy megy fel mint egy Range Rover.

(#44) ρσгτσ válasza sheratan (#42) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Általános, nemzetközi szinten tekintett médiajog ennél lényegesen nagyobb ferdítéseket is megenged. Ergo nem számít megtévesztésnek.

A fenti példát végül azért töröltem ki, mert gondoltam a párhuzam nem lesz lényeg. Így inkább csak általánosságban írtam.

Mik76:
Belinkeltem feljebb egy másik hozzászólásom, aminél nyers fordításban ott a képeken levő szöveg. Nem kifejezetten a kamerás képességekről szól, de a képekhez kapcsolódik.

Sok mindent bele lehet magyarázni egy reklámba. Sokszor nézőpont kérdése. Viszont összességében értelmezve nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#45) sheratan válasza ρσгτσ (#44) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Ez elég szomorú a médiajog részéről amúgy.

(#46) ρσгτσ válasza sheratan (#45) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Szomorú amúgy valóban...Anno az amcsiktól indult ez a módszer, csak az ottani a jogrendszer miatt már sokkal jobban figyelnek erre. Vagy inkább lényegesen bújtatottabb módon csinálják.

Meg ugye szinte évről évre tolják fel az emberek ingerküszöbét. Reklámok, filmek, de még a híradók is. Mindig valami nagyobbat kell gurítani. Ha az eszköz nem képes rá, akkor a tálalás legyen jó. Ezért lehet szinte bármit eladni. Drágán szar minőségű terméket, amit prémiunak mondanak.

Nekem például a Huawei, Samsung (és még sorolhatnám) képalkotása amúgy sem tetszik. Tehetnek bele bármilyen kamerát. Sajnos ezeknél például a normálisan működő Gcam esélytelen kategória.

[ Szerkesztve ]

(#47) sheratan válasza ρσгτσ (#46) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Erre is ráfeküdhetne az EB, ha már mindenbe beleszólnak, hátha. Bár úgyis átalakulnak a reklámok, ha a hagyományos tévé visszább szorul majd.

Nekem sem tetszenek. Csak lestem egy éve, amikor a P20 Pro bemutató volt, hogy mit néznek az emberek azokon a fotókon, még leméretezve is látszott rajta az ótva zajszűrés és utóélesítés :U Ehhez képest jó magas dxo értéket kapott.

(#48) ρσгτσ válasza sheratan (#47) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Szerintem még agresszívebbek lesznek és ami lényeges, hogy még jobban személyre szabottak. Elég csak megnézni, amit a Google művel reklám fronton. Igazából maga a reklám a világ legjobb manipuláló eszköze.

A dxo is már inkább szolgálja a gyártók érdekeit, mint a felhasználókét.... Egyébként igen, pont ez a bajom nekem is. Ami sajnos nem egyedi probléma a mobilpiacon. Anno a Huawei nekem sokkal jobban tetszett, mert a túlmosás és az agresszív szűrés távol állt tőle. Sokan állnak be ebbe a trendbe, mert az átlag Józsi csak az összhatást nézi. Az se baj, ha semmi (nem sok) természetesség nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#49) CzGöbe

CzGöbe
(lelkes újonc)

Huawei P30 és P30 Pro részletek
Örülünk vagy szomorkodunk?

Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#50) ρσгτσ válasza CzGöbe (#49) üzenetére

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Szerintem túl sok meglepetés nincs. Bár lehet egy-két nem várt dolog. Például az, hogy a sima változatban nem lesz OIS. Már ha igaz, és tényleg így lesz.

A veszteségmentes ZOOM tök jó dolog egészen addig, amíg nem nyúl bele túlzottan (vagy nem túl jól) a kamera alkalmazás szoftvere a képalkotásba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.