Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz <Adamsky> #13 üzenetére

    Ismered a történet mögötti jogi dolgokat?
    Jelenleg két olyan hely van, ami engedélyt adhat valakinek a lehallgatására hazánkban, ezek:

    -bíróság
    -IG minisztérium

    A bíróság mindig is tudott kiadni ilyen engedélyeket, a szükségesség és arányosság elve alapján.

    Az IG minisztérium azt hiszem 2016-ban kapta meg a lehetőséget, hogy kiadjon lehallgatási engedélyeket. Ráadásul ha téged valamiért lehallgatnak az ő engedélyükkel, az ellen ugyan élhetsz panasszal, de azt megint az IG fogja elbírálni, nem egy független testület...

    Szóval egyrészt a jogorvoslat lehetősége érdemben megszűnt mert azzal indokolják meg amivel akarják a lehallgatásodat, másrészt meg az egész eljárással sérül a hatalmi ágak szétválasztásának elve. Az már csak hab a tortán, hogy az IG kiszervezte az engedélyek kiadását Völlner Pálnak... :U :W

    Amióta az IG engedélyt adhat lehallgatásokra, igen nagy számban engedélyezett is ilyeneket. Több ügy eljutott az EU ilyen olyan bírósági szintjére, a kormányt is elmarasztalták a törvény visszásságai miatt, de azóta is változatlanul működik ez a törvény és ez valószínűleg így is fog maradni egy kormányváltásig.

    Nekem nem fér bele, hogy lehallgassák a másként gondolkodókat, legyen az bármelyik oldalhoz tartozó. Akkor sem fér bele, ha ennek eléréséhez megint hatalom közelébe kerül a Feri, egyszerűen nincs egy szinten a két probléma. Ilyen lehallgatások az átkosban voltak, csak hát közben volt egy rendszerváltás, ami végül is módszerváltássá szelídült a jelek szerint, régi káderek "jól bevált" megoldásaival...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák