Hirdetés

Aktív témák

• PSti

tag

Sajnos a wikipédián nincs is szükség rád, ha folyamatosan kitiltanak.

• PBalázs

csendes tag

LOGOUT blog (1)

Egy 44 éves autista fiú senkinek nem kell. Többször is előfordult már, hogy a buszon kiszemeltem magamnak egy lányt, de általában akiket kiszemelek, azok vagy a külső ülésre ülnek, vagy a mellettük levő ülésre rakják a táskájukat. Sokan azzal jönnek, hogy "máshol is van hely." Előfordul az is, hogy egy olyan hölggyel találkozok, aki ugyan fiatalabb nálam, de anyuka. Azt viszont egyetlen csajtól sem hallom, hogy tetszenék neki.

Ha anyukám nem lesz, akkor a testvéremre leszek szorulva, s ő is fiú. A csajoknak legalább szép, csinos ruhájuk van, de egy fiún csak annyi látnivaló van, hogy szokott-e borotválkozni.

• Eastman

őstag

LOGOUT blog

válasz PBalázs #2 üzenetére

Én úgy érzékelem, hogy értékes ember vagy. Teljesen egyben vannak a mondataid.

Miért nem játszol egy olyan játékot, amiben, amivel átfogalmazol már máshol leírt mondatokat? Próbáld meg velem!

Nézd:

"Kinézet és megjelenés

Minden egyes fa természeténél fogva egyedi. Még a fajon belül is, minden egyes darab különbözik a másiktól. Az erezet mintázata, a szín, árnyalat, súly és tömörség mind az anyatermészet szeszélyeire van bízva. Emiatt nem lesz az egyik feltétlenül jobb, vagy rosszabb, mint a másik. Annyit jelent, hogy egyszerűen különbözőek és egyediek. Válassz olyan megjelenésűt, amely leginkább megfelel egyedi ízlésednek. Ha egy bizonyos fának a hangzása nem olyan kellemes a füleidnek, mint annak kinézete, gondolkodj el egy laminált borításon. A vékony, laminált borítás azt a megjelenést fogja nyújtani, amelyet keresel anélkül, hogy elhomályosítaná az eredeti fatest hangzását."

Írd át egy kicsit a szöveget! Bármikor, amikor kedved lesz hozzá. Engem érdekel. Megvárom. Fogalmazd át az idézett szöveget! Cserélj meg úgy szavakat, hogy értelmes, érhető mondatok maradjanak a módosítás után! Rövidíts le mondatokat, majd bővítsd ki az azt követő mondatot az előző lecsippentett mondatvégével.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

• Soderes

tag

Mondtam már korábban és akkor le lettem oltva itt, hogy valamit sürgősen kezdeni kellene evvel az arccal, mert k*rva nagy baj lesz.

Értem én, hogy amit Eastman írt korábban "Elfér itt minden sérült ember": De azért srácok, ha valaki olyannal fenyegetőzik, hogy Tiszába meg a Dunába ugrik, ha kitiltják az már nagyon-nagyon veszélyes dolog.

Az nem megoldást, hogy a moderátor állandóan lezárja a kommentszekciót és hogy ne szóljunk hozzá.

Valahogy segíteni kellene.

[ Szerkesztve ]

• Samus

addikt

LOGOUT blog (1)

Két tanácsot adok, de azért annyira ne legyél büszke magadra, mert ahogy olvasom, nem szép szavakkal illetted a moderátorokat, nem egyszer, nem kétszer, hanem évek óta.

Az első a kiszemelt lányokkal kapcsolatban: manapság már nem divat a leszólítom stílus, de persze ettől még működhet, azt viszont nem értem, miért baj ha a leányzó a külső ülésre ül, vagy maga mellé rakja a cuccát. Nagyon egyszerű a dolog. Ha azt mondja, hogy máshol is van hely, közöld vele, hogy mellé szeretné ülni. Ha nem megy bele, akkor sajnos nem jött össze, de egy próbát megér. Az hogy valaki ennyi idősen anyuka, abszolút nem meglepő, el kell fogadni, ennyi. Azt pedig, hogy valakinek tetszel, soha az életben nem fogod hallani. Általános iskolában volt ez divat, felnőve senki nem köti a másik orrára, mit gondol róla (normáls esetben, bár amerre megy a világ...na mindegy). Irtad anno, ha jól emlékszem, hogy van testvéred. Esetleg kérhetnéd a segítségét a csajozásban. Tudod, minden szuperhősnek kell szárnysegéd :)

A másik tanács a másolás, amit a tegnapi bejegyzésedben is írtam. át kell fogalmazni. A másolás lopás. Ha hasonlót csinálsz, mint más, az nem az. Azon viszont nem tudunk segíteni, hogy sok értelmetlen oldalt akarsz létrehozni, mert hiába mondjuk, úgysem érdekel...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

• ergoGnomik

csendes tag

válasz Soderes #4 üzenetére

Csak úgy tudnál segíteni rajta, ha lehoznád a két szeréről: a TV-ről és az internetről. Ha nem lenne kénytelen nézni ezeket a sz*r "tehetségkutató" meg "sztárcsináló" műsorokat, illetve nem bújná napestig a netet, talán még elég normális – amennyire ez autizmussal lehetséges – életet is élhetne. A rögvaló sajnos az, hogy erre semmi remény. :(

[ Szerkesztve ]

• nevemfel

aktív tag

válasz Soderes #4 üzenetére

Adakozzatok annak a rehabilitációs intézetnek, ahol él. Mást nem nagyon tehettek.

He experienced several crashes during his career and survived almost all of them

• Samus

addikt

LOGOUT blog (1)

válasz nevemfel #7 üzenetére

Legjobb tudomásom szerint nem bentlakásos intézményben van, hanem amolyan napköziben, ami elfoglaltságot jelent a nap folyamán, de nem biztosít bentalvási lehetőséget.

Az adakozással probléma, hogy szinte biztos, hogy nem oda és arra megy a pénz, amire szánod, nem szólhatsz bele, és nem is látod az eredményét...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

• Dr. Szilikát

tag

Sajnos, én negatívan elfogult vagyok, mert 20 évnyi fórumozás során az általad képviselt mentalitás (amit a Wikipédián is részletesen kifejtenek), nekem már nagyon sok bosszúságot okozott.

Ugyanakkor azt is át tudom érezni nagyjából, amikor egyes fórumokon olyan alacsony szintre fajult a helyzet, hogy csak néztem, ez komoly? Hobbiból / időtöltésből osztok meg sok évtizednyi szakmai és elméleti tudást, amit sokan meg is köszönnek. Mégis van egy nagyon egyszerű, rosszindulatú és buta réteg, akik miatt, alantas viták miatt végül engem tiltottak ki itt-ott és akkor belegondol az ember, hogy ezért érdemes? Vagy tényleg én vagyok itt a felesleges ember?

De ez inkább csak futó gondolat, elégre az nem az én problémám, hogy negatív figurák, értetlenek mindenhol akadnak, akikből ugyan sugárzik az egyszerűség, még írni sem tudnak normálisan, de szívesen leugatják a tapasztaltabbat, ami elég sértő tud lenni, illetve viták kiváltója.

Talán azt lehetne javasolni, hogy próbálj meg a tőled rutinosabb emberekre odafigyelni, oktalanul nem leugatni, tiszteletet megadni!

Tapasztalatom szerint nem fogsz, de igyekezz akkor rám cáfolni!

• D1Rect

félisten

Nincs valami plugin ami eltünteti a wikipedia-ról a linkeket?
    Onnantól nem lenne piros/kék/semmi, nyugodtan tudná olvasni naphosszat.

01110011 01101000 01101111 01110010 01110100 01110101 01110010 01101100 00101110 01100001 01110100 00101111 01101111 01111001 01000101 01010000 00111001

• hokuszla

aktív tag

LOGOUT blog (1)

válasz D1Rect #10 üzenetére

Őt nem a szín zavarja, hanem a tartalom nélküli link.

8700 16GB 1050Ti 256+1024GB

• D1Rect

félisten

válasz hokuszla #11 üzenetére

Én úgy értettem, hogy leginkább a szín zavarja.
    De szerintem sokkal egyszerűbb akár teljesen eltüntetni a linkeket.

01110011 01101000 01101111 01110010 01110100 01110101 01110010 01101100 00101110 01100001 01110100 00101111 01101111 01111001 01000101 01010000 00111001

• Silεncε

őstag

válasz D1Rect #12 üzenetére

Valamelyik fórumtárs írt már neki egy szkriptet, ami leveszi a pirost a nemlétező linkekről, de nem kellett neki, "mert az nem oldja meg a problémát"

[ Szerkesztve ]

• D1Rect

félisten

válasz Silεncε #13 üzenetére

Ejj, én is erre gondoltam volna. Akkor mindegy.

• Runo

veterán

Igazából úgy veszem észre, hogy a saját értékrended szerint már most is felesleges ember vagy.
    Tessék keresni valami olyan elfoglaltságot, ami kielégíti a te és a környezetedben élők igényét!

• pupehap

csendes tag

Én dolgoztam autista intézményben, átérzem hogy nem egyszerű az élet. De ! Meglátásom szerint, ami ugye szubjektív, azt kéne tudatosítani az autizmusban "szenvedőknek" , hogy miért várják el , hogy ők külön bánásmódban részeszüljenek???? Nyilván nem az alap dolgokra gondolok, mert az evidencia. De ebből az írásból is ordít, hogy mit képzelnek az emberek, hogy őt kitiltják valamilyen fórumról. Tanuld meg benyelni ha valamiben nem vagy jó, és lépj tovább. Nem az van, hogy te eldöntöd magadról, hogy márpedig milyen jól szerkeszted a wikipédiát. Hidd el, hogy hozzáértőbbek fognak elküldeni onnan.Ne azzal takarózz hogy te autista vagy. Tudsz szépen, kommunikatívan megnyilvánulni , ezt tudom, mert olvastam az írásaidat.
    De ne gondold már hogy neked valami előjogod van az elnézésre mert autista vagy. Ezért kapok majd hideget meleget, de kikívánkozott belőlem. 3-2-1.....
    Jah, és attól még nem leszel értéktelen. Értéktelen ember nincs. Találd meg azt a dolgot, ami téged értékessé tesz. Biztos hogy van olyan. Keress......

[ Szerkesztve ]

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

• N€T0X|N

őstag

válasz pupehap #16 üzenetére

Egyébként igen, sajnos van az a helyzet, amikor egy idő után takarózássá válik, hogy "mert én autista vagyok" és akkor mindent lehet és mindenki alkalmazkodjon (van ismeretségi körben ilyen). Ha elég sokat hallja, hogy róla ezt mondják a háta mögött, meg az orvos is megállapította, meg a család sem segít érdemben, csak ráhagyják, merthátőilyen, akkor egy idő után ezzel vissza lehet élni (az ember nem hülye, hanem autista és Balázs is kellően intelligensnek és értelmesnek tűnik amellett, hogy van ez a beakadása).
    És attól a ponttól nehéz komolyan venni az illetőt, ugyanis nem tudod eldönteni, hogy mikor zavarja valóban valami, ami megőrjíti és mikor van az, hogy a csökönyös hülyeség kerekedik felül, mert csakazértis.

Valóban kezdeni kellene a helyzettel valamit, ahogy írták az elején, mert még a végén tényleg baj lesz, de a fórum keretein belül ez nem igazán megoldható.

Sent from my keyBoard

• Thusor

őstag

Nem tudom, hogy esetleg az édesanyja vagy a testvére nem tud a kialakult helyzetről? Lehet, hogy ők mit sem sejtve vannak otthon. Valahogy értesíteni lehetne őket, hogy gondok vannak és figyeljenek jobban rá. Igazából nem tudom, hogy az intézményben vagy már otthon végzi a Wikipédiás kirohanásait.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

• PBalázs

csendes tag

LOGOUT blog (1)

Én nem akarom, hogy kitiltsanak. Ha a Balázs6 nevű felhasználót végleg kitiltják, akkor nem akarom, hogy az új felhasználónevem Balázs6 zoknibábja legyen. Ha anyukám vagy a testvérem regisztrálná magát a Wikipédián, akkor a mi IP címünk miatt róluk is azt feltételeznék, hogy ők Balázs6 zoknibábjai.

Nekem az lenne a legjobb, ha feleségül vennék egy olyan nőt, aki el tud engem látni. Örülnék, ha anyukámhoz meg a testvéremhez csak vendégségbe kéne elmennem.
    Vannak olyan ruhák, szoknyák, melyeket nemcsak a Google Képeken, hanem a valóságban is szeretnék látni! Azért lenne jó, ha lenne egy nejem, mert a fiúk mindig nadrágot hordanak, viszont lányoknak is van nadrágjuk.

• ДарСтав

senior tag

Na ha már tegnap kedvesen le lett zárva a másik, itt adnék választ arra amit én kaptam.

Valóban nem oldja meg, de a kedves fórumtársak lelkibékéjének jobbat tesz, ha nem foglalkoznak vele és nem klikkelnek rá a bejegyzésére, ha már tudják előre hogy "ki fognak égni".
    Egyszerű példa: senki nem szereti ha mezítláb tyúkszarba lép, de itt vannak olyanok tagok a fórumon hogy hm, múltkor beleléptem és szaros lett a lábam, nem baj belelépek most is, csak nem lesz a lábam tyúkszaros és utána csodálkoznak hogy hogy lehet tyúkszaros a lábuk megint?

Nem megoldás semmire, ha nem néz oda az ember. Attól még épp úgy jönni fognak ezek az írások (pont itt van rá a példa, nem telt el egy nap sem), épp úgy kerülgetni kell őket, Balázs pedig épp úgy nem fog lenyugodni. Vagy ezek szerint jóvanezígy, majd csak lesz valahogy?

Kakolookiyam

• Thusor

őstag

válasz PBalázs #19 üzenetére

Már itt az első gond. A nő, feleségként nem azért léteznek, hogy téged mint férfit ellássanak. Arra vegyél fel egy ápolónőt aki ellát, majd hazamegy a férjéhez. A feleség nem egy ápoló személyzet. Még akkor sem ha beteg vagy. Az más, hogy segítitek egymást kölcsönösen az élet ügyes bajos dolgaiban, de kihasználni vagy ránőni a másik félre egyáltalán nem szép dolog.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

• totron

őstag

Egyfelől tényleg jó eséllyel jelennek meg a kéretlen szakértők (totális amatőrök), akik megmagyarázzák, hogy de miért is kell a külön bánásmód. Kell, de nem így, nem ez. Természetesen szigorúan szezont a fazonnal összekeverve, aztán a kapott katyvaszt hatványra emelve. Emiatt is bizonyul öröknek és engedettnek a tevékenysége. Minden közösségben van egy kollektív rekord, amit fel kell tölteni az aktuális vagy fixre kinevezett, segítendő személlyel, ez erről szól sajnos. Az emberek általában eszerint vagy cirkuszi látványosságként deklarálják a jelenséget. Egyiket sem gondolom szerencsésnek.
    Árnyalt látásmód, értelemmel és érzelemmel való értés elég ritka, az ezekre való eleve képesség, úgy értem. Ott van még mellé a klinikai tapasztalat, ami megint kevesek sajátja. Mikor nem a bugyuta odagyügyögés vagy a zsibongásának akár agresszív védése van. Erre a civil közönség egyszerűen alkalmatlan (nem mintha feladata lenne, de igyekezhetne valamennyivel jobban is, mert mint látjuk, egy szereplőnek sem előnyös a megjelenésnek ez a foka).
    Speciálisságán túl egyszerűen lófasz nem foglalkozik vele, ez is probléma. Nem alakult ki kellő önismeret, aminek nála komoly korlátja van, de fejleszthető lenne szerintem, ennél valamivel jobb szintre. Kibogozni sem egyszerű, hogy a folyamatos igazságtalanság-érzés, a számos, szájzár-szerű, beragadt célok közül melyik melyik visszamaradottság folyománya. A legyintés-engedés ezen csak súlyosbít, spirál-szerűen lovallja magát bele a mégrosszabb érzésekbe. A helyzete nagyrészt persze bebetonozott, de azért ennyire talán mégsem. Nincs erőforrás az egyénre, az is tény. Ettől viszont még ez nem állapot.

A másik amit írsz, hogy látod az írásait, ez bőven nem jelent semmit. Magasan funkcionálóként sem kell, hogy értse a miérteket vagy önmagát vagy hogy a magasan jelző bármi tartalommal is bírjon akár morálisan vagy önismereti szempontból. Némileg más területen, mentális zavarok bizonyos eseteiben is pont hogy a kidomborodást segíti sajnálatosmód a jó közlőke (és ott sem hasznos, hiába hiszi a beszélő vagy pár önjelölt védője). Ez sem az a szitu, mikor a forma alakíthatná a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

• KISDUCK

őstag

válasz ДарСтав #20 üzenetére

Részemről jól van ez így, aki meg mazochista az nyugodttan kínozza magát, aki úgy érzi hogy a hozzászólásával változást fog elérni a "fórumtársnál" annak pedig kellemes időtöltést kívánok, de előbb lesz a földön utópia mint hogy az összejönne. Ha a moderátorok vagy a lapcsalád üzemeltetői úgy ítélik meg hogy nem fér bele akkor majd intézkednek.
    Nem kötelező senkinek se belekattintania a posztokba és hozzászólni, lehet mást is csinálni, ha valakit annyira zavar az vegye fel a kapcsolatot a moderátorokkal vagy az oldal üzemeltetőjével.

• ДарСтав

senior tag

válasz KISDUCK #23 üzenetére

Részemről viszont nagyon nincs. Nem azért mert annyira idegesítene, hogy időről-időre megjelenik itt egy ilyen írás, ha egy szellemileg ép emberről lenne szó, hülyének titulálnám és hagynám a fenébe. Viszont itt most egy szellemileg sérült emberről van szó, akit kiröhögni nem lehet, megoldást arra amit ő lát problémának nem lehet nyújtani (többen is próbálták, de nem érti meg), ha pedig egyszerűen ignorálod, az kis túlzással azzal ér fel, mintha elsétálnál egy gyerek mellett akinek épp azt mondják, hogy einstand.

A moderátoros javaslatot inkább nem láttam (nem miattad mondom ezt), mert szeretném még használni a Hardveraprót.

Kakolookiyam

• KISDUCK

őstag

válasz ДарСтав #24 üzenetére

Hát olvastam régebben pár rémhírt a modikról, de ha felvázolnád értelmesen a problémát, nem hiszem hogy téged azért érne hátrány, maximum csak finoman elutasítanának szerintem.

Nyugodtan ignoráld, ez a cybertér itt mást nem tudsz csinálni. El kell fogadni hogy vannak olyan problémák amiket nem lehet megoldani.

• PBalázs

csendes tag

LOGOUT blog (1)

Itt túl sok a támogatás.

Mi hárman még Balázs6 végleges kitiltása után is szeretnénk szerkeszteni a Wikipédiát! Azt viszont nem tudjuk elkerülni, hogy mi Balázs6 zoknibábjai legyünk.

• pokasarokban

újonc

válasz PBalázs #19 üzenetére

W** ez komoly? :C Keress inkább egy házi cselédet. Te mit nyújtasz ezért cserébe?

• proci985

MODERÁTOR

válasz PBalázs #26 üzenetére

Mi hárman
    Azt felejtsd el, hogy családtag álcája mögött meg tudod kerülni a bant. Lehet, hogy nagyon ügyesnek gondolod magad, de le fogod magad buktatni.

Egyébként az IP alapú bant meg lehet kerülni, de úgy szintén ki fognak tudni szúrni, csak idő kérdése. Utóbbi esetben viszont garantáltan és véglegesen nemkívánatos troll leszel.

Próbáld meg végiggondolni a beszélgetést a wikis szerkesztők szemszögéből:
    - Próbáltak többen is neked segíteni, eredménytelenül ahogy lejött
    - Zavar a vörös link. Nem létező (egyben nem neves) oldalak eltávolítása idő, amit jellemzően nem vártál ki
    - Ahogy néztem megpróbáltad a tiltást megkerülni, illetve másokat erre kérni. Ez pl itt a prohardver fórumon önmagában is közösségrombolás lenne, ami minősített trollkodás.
    - Fittyet hánysz a jogos felhasználásra és a hozzádott értéked copypaste egy másik oldalról. Ezen többszöri felkérésre se voltál hajlandó változtatni.
    - Nagyon durván személyeskedve, többször is beleálltál más szerkesztőkbe. Ez akkor is így van, ha neked nem ez volt vele a szándékod. Az, hogy más felületeken pl a gyakorikérdéseken is csináltad, az csak hab a tortán.
    - Bónuszként a téged támogató anonim szerkesztők is gyanúsak a threadben, ha te hoztad őket létre, az főleg nem segít.

Social distancing in lagom amount.

• bkercso

nagyúr

LOGOUT blog

Én is feleslegesnek érezhetem magam, amikor a munkámban csak aktát tologatok évekig (vannak ilyen periódusok), de inkább úgy látom, hogy ha ilyen munkahelyek vannak, akkor ez nem az én hibám. Miért nincsenek magyar innovációs cégek, ahol nem csak csalás megy, vagy miért fizetik alul a kutatókat, vagy miért csak külföldi cégek közül választhatpok, ha valódi (=nem csalás) tevékenységet végeznék. Szóval nem az én hibám.

Hasonlóan igaz ez réd is szerintem. Ez a térsadalom nem tudja integrálni a sérült embereket, nem tart igényt arra a munkaképességre, amivel rendelkeznek. Sajnos ez van, és ez ugyan úgy nem a te hibád, mint ahogy az autizmus sem az.

Szerintem, ha már egyszer megszülettél és felnőttél, próbáld élvezni az életed. Foglalkozz azzal, ami örömöt jelent. Nem kell "hasznosnak" lenni feltétlen, mert úgyse látod át, pontosan milyen hasznod van. Ha pl. kedves vagy az emberekhez, az igenis haszon.
    Azt meg ne gondold, hogy aki nem autista, annak feltétlenül jobb. Sokan szenvednek attól, hogy utálják a munkájukat, magányosak, nincsen társasági életük stb. Erről nem a munka megléte vagy hiánya tehet, mert a legtöbben ezek közül az emberek közül is dolgoznak. Egyszerűen sajna rossz állapotban van a társadalom, sok az önző, mentális beteg stb. ember. Nem csak munkát nehéz találni, hanem társaságot vagy párt sem egyszerű. Az a helyzet szerintem, hogy egyedül is jól kell tudnia érezni magát az embernek.

de egy fiún csak annyi látnivaló van, hogy szokott-e borotválkozni.
    Az is az arcára van írva az embernek, hogy jól érzi-e magát a bőrében, és ettől pedig nagyon függ, hogy kellemes társaság-e. Kinek kell olyan pár, aki folyton azért gyötör, mert megerősítésre van szüksége a személyének, hogy ő értékes. Ezt max. pár hétig lehet ép elmével elviselni.
    Szóval nem könnyű a helyzet, de azért próbálj meg az autizmus mellé nem kifejleszteni egy kisebbségi komplexust, mert attól nem leszel előrébb. :)

Csajból azzal működhet hosszabb távon, akivel nem feszengtek egymás jelenlétében. Hívd el teázni pl. A mozi túl hosszú, a hazakísérés meg kockázatos, mert azzal elárulja, hol lakik, de a tea pont jó lehet.

[ Szerkesztve ]

-25% a DAC-ra! || bkercso HiFi eszközök: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?stext=&buying=1&selling=1&usrid=341946

• bkercso

nagyúr

LOGOUT blog

válasz ergoGnomik #6 üzenetére

+1

Annyi ehhez részemről, hogy annál többet nem lehet segíteni valakinek, amennyit el tud fogadni. Hiába látod, hogyan lehetne többet adni.
    Egy autistának éppúgy lehetnek kompulzív szokásai, függőségei, ami nehezítik a boldogságra jutást, mint ahogy sokaknak vannak.

[ Szerkesztve ]

-25% a DAC-ra! || bkercso HiFi eszközök: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?stext=&buying=1&selling=1&usrid=341946

• bkercso

nagyúr

LOGOUT blog

válasz bkercso #29 üzenetére

Jó lenne hagyni a wikipédiát is egy időre, mielőtt belecsavarodsz. Utána már nem fog érdekelni.
    Gyűjts valamit, vagy fess, vagy írj novellát!
    Mások elismerését meg ne keresd, mert az is egy betegség. Jólesik, ha elismerést kapsz, ez normális, de ezért ácsingózni már mentális betegség jele. :R

• Dr. Szilikát

tag

Egyébként is, mintha kicsit összetévesztenéd a Wikipédiát a fórumozással vagy közösségi oldalakkal.

Néha én is végeztem ott szakmai javításokat, amit jóvá is hagytak, de szerintem a Wikipédia nem egy olyan felület, ahol naphosszat lóg az ember. Valami más terepet kellene keresni, szerintem is.

• Somatom

addikt

válasz KISDUCK #23 üzenetére

Egyszer már összehoztam, hogy pár hsz. -en belül egy modi zárta a topikot. Utána nem is lehetett hozzászólni a bejegyzéseihez. Azt hittem, ez vmi megegyezés, vagy a helyi istenek döntése. De, most látom, hogy mégsem. Pedig, sztem teljesen jó megoldás lenne. Írogat, megjelenik, a nép olvashatja, mindenki elégedett, ennyi.

Samsung Note 9 (8/512) Android 9, Tab S7+ 5G

• Soderes

tag

válasz Somatom #33 üzenetére

Nem biztos, hogy ez egy jó megoldás.
    Ez olyan mintha semmibe vennénk. Mint ha nem is létezne.

• KISDUCK

őstag

válasz Somatom #33 üzenetére

Ritkán zárják a bejegyzéseit és az is inkább mostanában fordult elő és azt hiszem volt is amit töröltek.
    Soderes:
    A zárás szerintem azért előnyös mert vannak akik nem értik a helyzetet és flame keltő hsz,-ket generálnak, tudom a delikvens is szokott olyan írásokat generálni amik zavaróak és sértőek, de az se megoldás hogy minden 2. vagy 3. hozzászóló veszekedni akar vele.

• zoo8800

veterán

Én eddig nem ismertem az itteni munkásságodat, de ma rászántam egy órát, és átfutottam a bejegyzéseidet. Nem irigyellek, pokol lehet úgy élni, hogy olyan dolgok zavarvak, vagy olyan dolgokért küzdesz, ami senki mást nem érdekel.
    Nem tudom, hogy ér-e valamit ez a tanács, de jobb lenne, ha más elfoglaltság után néznél, mert az internet nem Neked való.
    A családodat pedig mindennél jobban becsüld meg.

Rip & Tear

• razorbenke92

senior tag

válasz Silεncε #13 üzenetére

én voltam, és meg is kaptam utána privátban is, hogy ez neki nem megoldás, mert csak azon a számítógépen nem lesz piros, amit ő lát, és ez sehol nem lehet piros

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

• blackrulz

nagyúr

válasz zoo8800 #36 üzenetére

az autizmus egy jellemző velejárója a viselkedés és érdeklődés zavar, ez már csak ilyen, nyilván ezt nem tudja belátni, tenni pedig még kevésbé tud ellene.

A baráti társaságban van egy nagyon nagyon enyhén autista srác, jönmegy, dolgozik, fizeti a fizetnivalókat, viszonylag összeszedett és kb teljes életet él. Nagyon fiatalon ráfüggött a programozásra, csak azt csinálja konkrétan. Napi 16+ órában ha nem kódol akkor olvas ezzel kapcsolatban. Bár a cég akinek dolgozik kb a kedzetek óta tudja hogy mizu, imádják, mert baromi kedves, értelmes, bármit rá tudnak bízni, de ha bekattan valami nála akkor vége a világnak hónapokra. Egy java bugot jelentett régen be, amire megkapta a választ, hogy hát ezt így soha nem is tervezték hogy működjön, nyilván nem működik, és küldtek neki 5 más megoldásra ötletet. Nem tudta elengedni egyszerűen mert számára logkikusan annak úgy abban a formában működni kellett volna, és hiába rázott volna ki bármilyen alternatív megoldást ami működik, egyszerűen nem tudta elengedni. Mintha a fogad közé egy pattogatott kukorica darab szorult volna. Csak kukoricadarab egy karó a fogad meg az agyad... A haveri levlistát instant árasztotta el, hogy mindenki jelentse ezen és ezen és ezen a mailcímeken hogy ez így kell hogy működjön és ez bug és igenis csinálják meg, és mindenféle lehetőségről elkezdte ő is spammelni az oracle-t... Egy év volt kb amire ezt így el tudta felejteni, de akkor is csak azért, mert más nyelvben talált valami mást...Aztán eltűnt a radarról, nagyon magára csukta az ajtót mindenki fele, elvben még dolgozik a cégnek de ott is csak minimál kontakt van, megkapja a feladatot, feltölti a modult, de beszélni senkivel se. Szomorú, de nem igazán tehet senki semmit.

When you want a circus you exalt the clowns

• Balika911

nagyúr

Kevés időt szántam a dologra, inkább megkérdezem, hogy a nem nevezetes oldalakra amúgy minek mutat egyáltalán link? Szerkesztőként nem egyszerűbb megszüntetni az ezekre mutató hivatkozásokat?

Fölmerült olyan, hogy ez sokáig tartana, de nem értem, miért. Szerintem a tiltogatás meg a kapcsolódó hercehurca többszörös időt/energiát elvitt.

[ Szerkesztve ]

• Silverboy

tag

válasz KISDUCK #35 üzenetére

Egyetértek a zárással, aki akar még segíteni ott a privát.
    -
    #37 razorbenke92
    1. "Kompúter"-en, majd jött, hogy a telefonján is, meg akkor ő nem telepíthet a gépre semmit mert a napközi tulajdona, és stb. 5. kifogásnál meguntam. Természettesen elmagyaráztam a scripted, hogy tudja telepíteni, engedélyek nélkül, akár a telefonjára is, sőt csináljon saját wiki-t, vagy portált, is millióan ajánltuk, volt aki segítette is volna az alapokat neki felhúzni (tárhely+domain). Annak úgy kell lennie és kész. Sajnos ez velük jár nagyrészben. Kolléga fentebb leírta az ő történetét (én is mentem át hasonlón).
    #38 blackrulz
    Ez így van ahogy leírtad. "A szabály az szabály". (Szintén picit autista programozó kollégám, után szabadon)
    #39 Balika911
    Sok mindent jelölnek, a nem létező hivatkozások, készülő cikk megjelölés, külső forrás elveszet, nem csak átment egyik szócikből a másikba, valamikor szerkesztettem wikit nem tudom most mi a stájz.

#22 totron
    :R :R :R
    -
    PBalázs
    Mert elolvastam a Vita lapod, és teljesen jogossan tiltanak ki.
    "Én a végleges kitiltás után beugranék a Dunába vagy a Balatonba. Tudom, hogy nem akarnak elmenni a temetésemre, de anyukám hallaná, hogy a fiát innen kitiltották." - Kimeríti a fenyegetés fogalmát, simán rádküldhetik a gyámhatóságot. Fontold meg mit írsz!

#19 PBalázs
    Feleség, nem cseléd és nem ápolónő, és nem kiskedvenc, Hanem mindig szerető partner az életben jóban - rosszban. Úgy beszélsz a nőkről mint, ha kötelező lenne nekik téged ápolni és eltartani a helyzeted miatt. Megmondom az őszintén NEM ezt semmilyen partnertől nem várhatod el. Partnered nem egy "tárgy" ami azért van, hogy neked jobb legyen. Őszintén szerezz be egy két könyvet ezzel kapcsolatban. [Használati utasítás Férfiakhoz és Nőkhöz]

#26 PBalázs
    Ezt vehetjük egy beismerésnek?

"A bolond ember eléggé logikus, csak az épelméjűek bírálata felületes." / gordulokovek.hu

• PBalázs

csendes tag

LOGOUT blog (1)

válasz Silverboy #40 üzenetére

A házasok 3 dologgal tölthetik a szabadidejüket: beszélgetéssel, ölelkezéssel, csókolódzással.

Senkinek nem kell egy 44 éves autista fiú. Ha anyukám nem lesz, akkor a testvéremre leszek szorulva.

A valóságban is szeretnék ilyen ruhát látni! Mivel lányoknak is van nadrágjuk, ezért egy fiún csak annyi látnivaló van, hogy szokott-e borotválkozni. Ha anyukám nem lesz, akkor a mi családunkban csak fiúk lesznek.

• Thusor

őstag

válasz PBalázs #41 üzenetére

Élő példája vagy, hogy nem való az internet mindenkinek. A húgom is autista. Ő is az internet megszállottja volt. Nagyon nehezen jött le róla, de talált más elfoglaltságot. Neked is ezt javaslom.

Ami pedig a család alapítást illeti. Nem való neked a házasélet. Nem fogsz olyan embert találni aki minden gondoddal együtt majd elfogad, mert nem tudsz alkalmazkodni másokhoz. Csak az van amit te mondasz és kész. A házasélet az elfogadásról, kompromisszumokról szól. Olyan nincs, hogy minden csak úgy működik. Mindenért meg kell dolgozni. Az élet nem csak beszélgetéssel, ölelkezéssel, csókolódzással telik. Neked lehet, hogy így tűnik, mert körülbelül ennyit fogsz is fel az életből. Az életben a házasok nagyon sok egyéb dolgot csinálnak, csak azért nem tűnik ez fel neked mert helyetted anyukád vagy a testvéred csinálják helyetted. Beszélgess el a családoddal, hogy milyen egyéb dolgokat csinálnak.

Továbbra is fenntartom, hogy segítségre szorulsz. Szakmai segítségre és ezt nem az internettől fogod megkapni.

• D1Rect

félisten

"Senkinek nem kell egy 44 éves autista fiú. "
    Nem ismerjük egymást, de szerintem a te személyiséged könnyebben tolerálható mint az enyém. :)

• PBalázs

csendes tag

LOGOUT blog (1)

válasz Thusor #42 üzenetére

Majd ha anyukám nem lesz, akkor a testvéremnek ezt fogom mondani: ,,De csúnya vagy! Hiába borotválkozol, akkor sem fogsz nekem tetszeni!"

Azért ugranék a Dunába vagy a Balatonba, hogy anyu halála után ne kelljen egy fiúval együtt élnem.

• hNp88

aktív tag

válasz D1Rect #43 üzenetére

:DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

• Thusor

őstag

válasz PBalázs #44 üzenetére

Miért kéne a testvérednek neked tetszenie? Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki hogyan néz ki. Pont ez írtam neked. Mindennek a kulcsa az elfogadás. Véleményem szerint, ezért nem kellene a Dunába vagy a Balatonba ugranod, mert a testvéred segítene az ellátásodban. Inkább mondj neki és az anyukádnak is köszönetet, hogy amiben tudnak segítenek és ott vagytok egymásnak. Ezt becsüld meg jól, amíg csak teheted. Ez sokkal fontosabb mint az a senkit nem érdeklő Wikipédia.

• Silverboy

tag

válasz Thusor #42 üzenetére

Válaszom már leírtad :R

PBalazs #41
    És akkor mi van, ha csak fiuk lesznek? Lesz családod akkor is. 3 milliárd dolgot akartál írni és az is kevés lenne. Mindenféle képpen ülj le és beszéljétek meg a családodba mit is jelent a párkapcsolat, szeretet, szerelem, elfogadás, jóban-rosszban. Mert sajnos annyit tudsz a témáról mint én atomfizikáról és nem bántani szeretnélek vele. Nincs köze a korodhoz, állapotodhoz...

"A bolond ember eléggé logikus, csak az épelméjűek bírálata felületes." / gordulokovek.hu

• Thusor

őstag

válasz Silverboy #47 üzenetére

Nekem is ez a véleményem. Mindenképpen a családjára kell támaszkodnia. Mindaddig amíg csak tud. Illetőleg valami szakmai segítséget kérnie (legyen akár pszichológus vagy pszichiáter), mert az öngyilkossággal fenyegetőzés nem vicc, akár komoly vagy komolytalan szándékkal történik is.

• PBalázs

csendes tag

LOGOUT blog (1)

válasz Silverboy #47 üzenetére

Az, hogy akkor csak nadrágokat meg borotvált vagy szakállas arcokat láthatok.

• PuMbA

félisten

"A házasok 3 dologgal tölthetik a szabadidejüket: beszélgetéssel, ölelkezéssel, csókolódzással."

Ez nem igaz. Munka mellett intézik a dolgaikat (pl. lejárt személyi, internet előfizetés, fogorvos), saját hobbijuknak hódolnak (pl. fotózás) vagy elmennek az állatkertbe. Ez egy kiragadott dolog, amit leírtál és csak egy kis rész, amit valójában csinálnak.

"Az, hogy akkor csak nadrágokat meg borotvált vagy szakállas arcokat láthatok."

Kimész az utcára és láthatsz szép ruhákat meg lányokat, nem muszáj egész nap bent kuksolnod :)

[ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés