Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nasinas

    tag

    válasz tomiii. #423 üzenetére

    Jáj, a tesztlapot el is felejtettem.
    Na majd megnézem, bár Szentendrén köztudottan kemény a víz.

    A géped nagyon hasonlít az én WTLS 68612-esemhez, szintén új (korábbi hozzászólásokból kiderül).

    Ugye azzal kezdted,hogy hátul kivetted a rögzítő pántot?

    Beszéltem egy szerelővel, azt mondta ő is, hogy a fedelet le kell csepegtetni és áttörölni a fedél belső részét és főleg alul, mert onnan szokott rozsdásodni. Én a mosás végén először kiszedem a ruhát, amíg kiteregetek ferdén van nyitva a fedél,hogy csepegjen, bár a rugó szinte teljesen felnyitja. Teregetés után alapos áttörlés, a fedél és adagoló mellett a felső gumis szegélyt és ha nem is mindig de beljebb nyúlva is a gumis részt áttörlöm, a perem alatt is.

    Mint mondta, nem kell annyi mosószer,mint amennyit adagolásként a mosószerre írnak, a fehér ruhákhoz használjak csak port, mert abban van oxidatív fehérítő míg a gélben nem (talán ezért jött ki most az Arielben a folyékony mosópor nevű termék,megy a reklám róla ), mert a gélbe nem lehet belerakni és tárolni.
    De jobb megoldás, ha a fehérhez is gélt használok (nem color hanem fehéreknek szánt terméket) és ezt kiegészítem valami oxidatív (és nem optikai ) fehérítővel. Ez lehet méregdrága Vanish vagy olcsóbb szódabikarbóna is. De: ez nem olyan kíméletes (mármint egyik sem, mert a Vanishban is ez van) a szövettel, tehát nem kell túlzásba vinni.
    Egyszer érdemes a polcokon lévő fehérítők összetételét megnézni, és akkor leesik a húszfillér, hogy a lényeg a szódabikarbóna.

    A port még véletlenül sem az adagolóba kell rakni hanem a ruhákra, én rászóróm, van aki egy kis adagolópohárkában (amiket adtak régebben a mosóporokhoz) teszi a ruhák közé.
    De pornál különösen fontos, hogy kevesebb kell mint amennyit javasolnak a gyártók.

    A géleknél is igaz ez, én ezt sem az adagolóba teszem hanem a dobra folyatom, ugyanis a fedél lehajtásakor egyből oda kerül az adagolóból, öblítőt pedig egyáltalán nem használok (illetve amíg el nem fogy, addig csak higítva és csak kevesebbet mint az ajánlás). Az öblítő csak lerakódik a gépben, a ruhák pedig anélkül is illatosak lesznek, és jobb marad a nedvszívó képességük (törölközőhöz, alsóneműhöz nem is javasolták eddig sem - szemben a tévéreklámokkal,ahol pont törölközőkkel ment a hülyítés ).
    Ami a tisztítást illeti: az ecetet kerülendőnek mondta már két szerelő is, mert az megtámadja a gumis és műanyag részeket. Helyette citromsav vagy egyéb vízkőoldó javasolt (mondjuk nem hangyasav vagy sósav ), vagy egyszerűbb, ha veszel egy kifejezetten mosógéptisztító folyadékot és azt használod legalább félévente, esetleg 4-5 havonta (heti két legfeljebb három mosást feltételezve). Ennél, tehát a tisztításnál jobb a kész bolti szer alkalmazása, úgyis ritkán kerül rá sor, ne ezen spóroljunk.
    Ilyenkor érdemes 95 fokos ,leghosszabb programot futtatni. ( esetleg közben áztatni is a gépet a löttyben).

    Minden tisztítás után kötelező a szűrő tisztítása is, de ezt kéthavonta érdemes megejteni.

    Ja, és - korábbi írásommal ellentétben - nyitva kell tartani a fedelet két mosás között, a porosodás ellen egy tiszta konyharuhát kell a nyíláshoz teríteni (pl azt, amivel mindig amúgy is áttörlöd).

    Ha netán büdösödik, akkor egy hipós vagy egyéb klóros (vagy más alapú fertőtlenítős) mosás javasolt - persze ruhatöltés nélkül.De nem kell túlzásba esni itt sem, a sok klór káros is lehet (műanyagoknál pl - láttál már fogkefét domestos után? )

    A centrifugát nem kell mindig csúcsra járatni, hiszen úgy is kiteregetsz, a ruhák 800-as fordulaton is viszonylag szárazak lesznek, másnapra így is megszáradnak. De ennél lassabb is lehet egyes esetekben.
    A ruhákat sem kell mindig maximális töltősúllyal berakni, igaz az sem jó, ha csak alig van benne ruha. Én így kímélem a gépet.
    Cipőt,papucsot még véletlenül sem mosok gépben, nagyon ügyelek arra,hogy a ruhák zsebeit kiürítsem, minden fém vagy egyéb kemény dolog károsíthatja a többi ruhát, a dobot vagy a dob mögé kerülve tönkre vághatja a gépet. Kabátot,dzsekit,melegítőt csak felhúzott zippzárral, leginkább kifordítva mosok, nadrág szintúgy.
    Nem pakolok és nem ragasztok (hülye matricák) semmit a gépre, mert óvni kell a festést a rozsda miatt.
    Ja, és alap,hogy nem fröccsen rá víz (pl zuhany).
    Hát ennyi így hirtelen. :D :R

    Ami ami, az az !

Új hozzászólás Aktív témák