Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peugeotmate

    őstag

    válasz Sys85 #15 üzenetére

    Igazából az edukáció hiánya látszik, illetve egy általános elidegenedés a tárgyaktól amiket használunk a hétköznapokban. Nem értjük és nem tudjuk hogyan működnek ezek, emiatt javítani sem tudjuk őket. Nem csak a telefonnal vagyunk így sok helyzetben.
    Ha ezt felismerve az Apple az oktatásba is fektet megfelelő energiát, hogy mi történik egy telefonon belül például, akkor szerintem ez egy nagyon jó dolog tud lenni. Enélkül szerintem az lesz, hogy a kisebb, non-authorized szervizek fogják kicserélni eredetire a hibás alkatrészt valamivel olcsóbban mint az APR-ek.

    Szerk.
    Például ott a Xiaomi akiről valahol olvastam, hogy csak idén tátlagosan több mint hetenete egy új telefont jelentett be. Na már most ott gondolhatjuk micsoda támogatása lesz (illetve van már most is) az egyes készülékeknek évekkel múlva hardveresen (meg szoftveresen is persze).

    (Nem teljesen Neked akart válasz lenni.)

    [ Szerkesztve ]

    meg

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Sys85 #15 üzenetére

    gondolom az alkatrész rendelésekor előre regisztrálod (vagy utólag) hogy ehhez a telefonhoz kell a cucc, és a cuccnak is megvan a saját ID-je, majd összefésülik a kettőt, és kapsz egy "kérem indítsa újra készülékét az új kijelző hitelesítése érdekében" üzenetet, újraindítod, és máris hozzá van rendelve az új cuccos, a "régi" telóhoz.

    én legalábbis így vizionálom, de jövőre kiderül, az alma hogy álmodta meg :K

    #16peugeotmate
    sajnos ma már ha akarsz sem tudsz bármit és akármit megjavítani. elromlik az okosmosógéped valami funkciója, ami letilt még sok mást vagy mindent. szétszeded, és látsz benne egy kvázi telefont, ami nem akarja hajtani az amúgy működő motrot- meg szivattyúkat.
    az új autók ugyan ez.
    nem egy régi Hajdu mosógép, hogy jóesetben rávágsz egyet, és megjavult a kontakt xd vagy szétszeded és a kiégett ellenállást kicseréled jómagad. :(

    [ Szerkesztve ]

    -

  • TunerJoe

    senior tag

    válasz Sys85 #15 üzenetére

    Egyelőre csak kijelző aksi és kamera lesz cserélhető, ezek már nincsenek alaplaphoz párosítva. Ha a Face ID is elérhető lesz, akkor valószínűleg úgy fogják csinálni, mint a Google, hogy letölthető a szoftver amivel párosíthatod a telefonhoz.
    Az útmutatók és a szerszámok szintén elérhetőek lesznek. Ha javítás közben elront valamit az ember az meg az ő baja, azért annyira nem nehéz szerelni ezeket a telefonokat, illetve ami igazán nehézzé teszi azt ez a program nagy részben kiküszöböli (hátlap csere persze ezután is rémálom lesz lézeres gép nélkül).
    Számomra még mindig az a legnagyobb kérdőjel, hogy mennyibe fog kerülni. Mert ha egy kijelzőcsere gazdasági totálkár lesz, akkor senki nem fogja igénybe venni ezt az amúgy tök jó szolgálgatást.

    #5 emwy
    Én azt nem is mondtam, hogy nem lesz pozitív hatása, hiszen többé-kevésbé a piacot az Apple diktálja. Csak az a kérdés, hogy gyakorlatban ezzel mit lehet majd kezdeni, ami főleg az árakon múlik szerintem.

    instagram.com/albert__gyorgy

Új hozzászólás Aktív témák