Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz mjani1172 #15 üzenetére

    Nem érted, amit írok! Két dologra hívnám fel a figyelmed: első sorban, hogy munkaeszközként aposztrofáltam és nem közlekedés/ kényelmi szempontból! A másik meg össze függ ezzel: az "is" szócska a megtanulni részt tartalmazó mondatban. Ezzel nem azt írtam, hogy Te vagy más nem tud vezetni, hanem azt, hogy az ilyeneket is meg kell/ lehet tanulni vezetni. Nem mellesleg nem érdekel, ha kicsi a hely, beteszem félkeresztbe, ha úgy hozza dolgom. Vagy megállok a járdán, aztán odébb leteszem, vagy akármi. Pest érdekes, mert az önkormányzat egy halom nyeretlen balfasz, akikkel egy közterület foglalásit elintézni is agybaj- még mindig munkaeszközről, munkavégzésről beszélek, pl konténer-, de ami a nagyobb gond, hogy sokszor a környéken lakók is tesznek rá, hogy valaki dolgozna, esetleg ennek érdekében bóját teszek ki. Volt olyan, hogy a megrendelő tette odébb, hogy ő itt lakik.... :DDD Ergo, amennyire tesznek az én fejemre adott esetben, pont ugyanez megy vissza is. És nem hat meg senki véleménye.... Azt jelzem, hogy nem futárkodom pl, tehát az öt percenként odébb állni nem feltétlen az én műfajom. De amíg ki/ bepakolunk a kocsiból teszem azt, Szívfájdalom nélkül megállok akár az út közepén is, vagy akár egy ház kapubeállójában, odébb teszek virágládákat, kiemelek oszlopot járdánál, stb. Ezt alkalmazkodás szinten és nem szándékos bosszantásként. Ezzel persze lehet nem egyet érteni, de azt hiszem okosabb megközelítés nem keresztbe tenni annak, aki dolgozik. Én mondjuk pont ezért nem nyomom a dudát, ha látom, hogy valaki hasonló helyzetben van.
    Nem, nem tudok mindent jobban, csak jelzem hogy meg lehet oldani az életet egy ilyen batárral is pesten. Teszem azt a Molnár utcába pótossal bemenni, állványt szállítva, és még daruzni is.... Nem valóban nem könnyű egy ilyennel az élet, de az élhetetlen az a kisautó, amivel teszem azt nem tudsz felvonulni egy munkára. A más perspektíva nem mindjárt okoskodás.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • freeknight

    őstag

    válasz mjani1172 #15 üzenetére

    Ha 5 percenként másik címre mész nem keresgélsz parkolóhelyet, megállsz a lehető legközelebb a bejárathoz és kirakod az elakadásjelzőt... se a rendőr se a közteres nem csesztet mert dolgozol és pár perc múlva arrébb is állsz.
    Ha hosszabb időre kell megállnod (belvárosi árufeltöltés), a megrendelő gondoskodik neked parkolóhelyről.
    Ha építkezésre mész szintén dedikált parkolóhelyed van, mert dolgozni kell nem helyet keresni.
    Minden másra meg meg kell tanulni vezetni.
    Igen, ez az autó valóban nagyobb, mint egy Smart, de hiába könnyebb azzal parkolni, ha nem fér el rajta a 3x10-es létra és nem tudom besuvvasztani a műhelynyi szerszámom meg az összes megrendelt szerelvényt.
    Naponta járok dolgozni egy Ford Transittal és sosem ütköztem problémába parkolás terén. Egy ennél jóval nagyobb 3,5 tonna feletti kisteherrel is el szoktak férni Budapest belvárosában is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák