Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96241664

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #8 üzenetére

    "NEM a kamerák kerülnek összehasonlításra, hanem a Jpeg kimenetek."

    A kedvencem, amikor a mobilfotós topikokban megy a szakértés, hogy melyikbe milyen szenzor van és jönnek a konklúziók, hogy "IMX*** jó, Isocell-akármi rossz", miközben kizárólag a túlprocesszált auto módos jpg-ket nézik ott is. :D

    "Nem érti mi történik a fotón, neki ez csak egy rakás nulla és egyes, amiből azt matekozza ki, hogy ott neki valamit nagyon be kell húznia"

    Nagyra tartott GCam mellett többek között a hasonlóan hype-olt iPhone videója (mármint a gyári alkalmazás persze) is ezt csinálja, csak tetézve még azzal, hogy sokszor képkockáról képkockára nem tudja eldönteni mit mennyire kéne behúzni/kivilágosítani és emiatt ilyenkor villog a kép, mint a fene.

    Na azt sem értem, azon mit esznek ennyire az emberek. Kb ugyanolyan élvezhetetlen számomra, mint a GCam fotók, sokan valamiért mégis ezt a kettőt tartják a mobilos fotózás/videózás csúcsának.

    [ Szerkesztve ]

  • #96241664

    törölt tag

    válasz Timer #42 üzenetére

    Szerintem ne az ilyen felhasználókból induljunk ki, ők géppel sem tudnának jó képet lőni.

    Én két okból nem fogok belátható időn belül fényképezőgépet venni:
    1: hiába tud ugyanannyiba kerülni, vagy akár kevesebbe, mint egy telefon, amikor semmi másban nem váltja ki. Plusz költség, nem is kevés.
    2: nem szoktam úgy elindulni otthonról soha, hogy "na, most megyek fotózni". Többnyire egyéb teendők, hobbik űzése közben szoktak szembe jönni a témák, amikor úgysem lenne nálam gép.

    Én ezért próbálom mobillal megoldani, lehet azért azzal is normális képeket lőni, ha fektet bele az ember egy minimális energiát. Meg azért az sem mindegy, melyik telefonról van szó, hiába mondják sokan, hogy csak marginális különbségek vannak már, nem igaz.

    (#44) Drakmusz:

    Ismét nem értem, hogy kapcsolódik ez bármihez is, főleg a vége, mert se sztárolni, se védeni nem szoktam a telefonom képalkotását.

    Igen, tudom jól, hogy milyen. Pont emiatt kerülöm a gagyi jpg algoritmusokat (legyen az a gyárija, vagy GCam), ez lett volna a lényege az egésznek.

Új hozzászólás Aktív témák