Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkapeter

    senior tag

    válasz Stauffenberg #8 üzenetére

    Szerintem te is csak egy réteg user vagy, mint én. A tömegnek elég az instagramra, face-re posztolt kép minősége. Rengetegen használnak messengert, ami brutálisan butítja az elküldött képet. Így sok értelme nincs a usereket a raw felé terelni, ill. a normális fotózás felé.

    Számomra a qi töltés, a dac és a jack lényeges. De ezek kihaló félben vannak... Talán a qi-t kivéve.

    Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

  • #96241664

    törölt tag

    válasz Stauffenberg #8 üzenetére

    "NEM a kamerák kerülnek összehasonlításra, hanem a Jpeg kimenetek."

    A kedvencem, amikor a mobilfotós topikokban megy a szakértés, hogy melyikbe milyen szenzor van és jönnek a konklúziók, hogy "IMX*** jó, Isocell-akármi rossz", miközben kizárólag a túlprocesszált auto módos jpg-ket nézik ott is. :D

    "Nem érti mi történik a fotón, neki ez csak egy rakás nulla és egyes, amiből azt matekozza ki, hogy ott neki valamit nagyon be kell húznia"

    Nagyra tartott GCam mellett többek között a hasonlóan hype-olt iPhone videója (mármint a gyári alkalmazás persze) is ezt csinálja, csak tetézve még azzal, hogy sokszor képkockáról képkockára nem tudja eldönteni mit mennyire kéne behúzni/kivilágosítani és emiatt ilyenkor villog a kép, mint a fene.

    Na azt sem értem, azon mit esznek ennyire az emberek. Kb ugyanolyan élvezhetetlen számomra, mint a GCam fotók, sokan valamiért mégis ezt a kettőt tartják a mobilos fotózás/videózás csúcsának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák