Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bone123

    HÁZIGAZDA

    válasz shifty! #2 üzenetére

    Abból a szempontból is szűkös az idő, hogy a telefonra optimalizált GCam verziók és főleg az XML kalibrációk csak jóval a piacra kerülés után készülnek el, a Nord CE értékesítése meg ma indult, szóval ennyire gyorsak vagyunk. :)

    De igen, ennyi kamera és mód között muszáj az alapvető minőségre hagyatkozni, és így is két oldal a fotózás és a videózás a tesztben. Szerencsére az itteni fórumok és az XDA-developers közössége is tud idővel segíteni GCam kérdésben.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz shifty! #2 üzenetére

    Ha a kamera "fizikai" képességei érdekelnek, akkor tudsz szerezni RAW (DNG) fotókat kb bármelyik típushoz, csak keresni kell, persze cserébe neked kell kidolgoznod.

    Nekem mindig az a bajom, hogy a telefontesztek 99%-ban NEM a kamerák kerülnek összehasonlításra, hanem a Jpeg kimenetek. Ez meg nagyon sok mindentől függ, hogy milyen lesz, ha túl van élesítve az a baj, ha nincs eléggé élesítve az a baj, ha túl sok a zajszűrés az a baj, ha nem elég, az a baj, na meg egy HDR algoritmus hangolása a teljes fotó hangulatát is megváltoztatja (szerintem általában rossz irányba, miközben az emberek leteszik tőle a hajukat, hogy mennyire állat).

    Nekem OnePlus 5 van, egy hagyományos 16 megapixeles őskövület szenzorral (ami tényleg ennyi, nem 480 megapixelből méretez le), de RAW-ban fotózok és mobilos Lightroomban szerkesztek. Ami így kijön belőle, az simán odatehető bármelyik 2021-es mobil Jpeg kimente mellé és le fogja nyomni. Pedig lehetne akár jól is csinálni ezt a 64 meg 108 megapixeles őrületet, de azt látom, hogy ennyi megapixelről sem sikerül egy olyan leméretezett Jpeg kimenetet gyártani, ami részletességben felvenné a versenyt egy kézzel kidolgozott valóban "csak" 12 vagy 16 megapixeles RAW állománnyal.

    Na ennyire tartom mérvadónak, hogy a kamerák "fizikai" képességeit megmutatja egy maréknyi valahogyan behangolt Jpeg kimenet.

Új hozzászólás Aktív témák