Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Postas99 #35 üzenetére

    "Azért azt lássuk be, hogy az emberek majd 97%-nak jó a kattintok és legyen kész a kép a mobilon."

    Őket viszont az a pixelkukkolás sem fogja érdekelni ami itt megy a tesztek alatt. Az egészet annak a perspektívájába akartam helyezni, hogy mekkora bullshit ez a megapixel hajszolás ami a mai telefongyártásban megy. Nincs meg hozzá az optikai felbontóképesség (de még a töredékéhez sem) és a leméretező algoritmus is teljesen debil módon működik szinte mindenkinél.

    "Te ezeket a képeket ki is szoktad nyomtatni, amiket mobilról fotózol?"

    Nekem arra van rendes fényképezőgépem, de volt rá példa, hogy mobilfotót nyomtattam. Standard 10x15-ös papírképig ezekből is gond nélkül lehet nyomtatni.

    "Csak azért kérdezem mert nekem nem életszerű hogy családostúl mondjuk kisgyerek mellett akár kutyával nekiállni RAW-ban fotózni, majd modani a többieknek, hogy ácsi most majd lementem majd még gyurmázok rajta itt az erős napsütésben addig igyatok meg egy limonádét, azt majd megnézhetitek hogy milyen lett a végeredmény."

    Ez nekem sem életszerű, nem tudom ki csinál ilyet. Én biztosan nem. :) A telefon RAW + Jpeg módban ment és a RAW szerkesztése ráér később (otthon, pihenőidőben, szállásra visszaérve, stb). Az azonos fényviszonyok között készült fotókat sem kell egyesével szerkeszteni, Lightroom tudja a beállításokat egy kattintással ráhúzni a többi fotóra.

Új hozzászólás Aktív témák