Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Shyciii #24 üzenetére

    Továbbra is olyat magyarázol bele, ami nem volt ott. A linkelt példánál kifejezetten kiemeltem, hogy az ott hozzáfűzött szöveg nem ide tartozik, teljesen más kontextusban született.

    Mellesleg az eredeti kontextus meg arról szólt, hogy egy rendes fényképezőgép sokkal szebb érintetlen Jpeg-et fog kiköpni, mint a GCam bármikor, bármilyen HDR humbug mellett. Ha már ennyire nem tudtál elvonatkoztatni a linkelt poszthoz fűzött szövegtől, akkor talán ne szelektíven tedd.

    Az első felvetés az volt, hogy a mobilok kész Jpeg kimenetei nem alkalmasak arra, hogy a kamera teljesítményét lemérd, mert a gyártók változatos módokon butítják agyon ezt (hogy ez mennyire bénaság vagy szándékos azt hagyjuk), legjobb mód erre ha RAW-t hasonlítasz RAW-val. Talán nézd meg mire reagáltam, mielőtt belém állsz teljesen feleslegesen.

    A másik felvetés pedig arra volt reakció, hogy "Instára jó lesz" alapon megteszi igazából bármi. Én meg pont azzal érveltem, hogy éppen nem ott lényeges, hogy melyik ad szebb részleteket (úgyis elvesznek a leméretezésben), hanem az ahogyan a fotó összességében festeni fog. Hozzátéve és elismerve, hogy a kézi RAW kidolgozáshoz "kell némi fotószerkesztési ismeret" (szó szerinti idézet ugyanabból a hozzászólásból). HDR és HDR algoritmus között hatalmas a különbség és igazából a szerencsén fog múlni, hogy az adott szituációt jól oldja-e meg neked, vagy ehelyett nagyon alapszinten megtanulsz fotózni és szerkeszteni, akkor meg marhára nem fog érdekelni melyik HDR algoritmus mit művel.

    A választás a tiéd.

Új hozzászólás Aktív témák