Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    A OnePlus elérkezett oda, ahonnan már csak hunyorogva bámulja annak a felhasználói rétegnek a legjava, ami felemelte a márkát. Csináltak egy anyagminőségben, és egyéb alkotóelemekben is flagship szériás mobilt, aminél a Hasselblattal 150 millió dollárért lepacsizott leginkább PR célokat szolgáló együttműködést a végfelhasználóknak kell kifizetni.

    Kérdem én, a márka esszenciáját adó, és trendteremtő "flagship killer" hozzáállás nélkül mi fog jutni a márkának a jövőben? Nem vitás, hogy egy valódi flagship telefonná érett a mobil, de az sem hogy az ezzel járó szükséges áremeléssel már nem fognak ragaszkodni hozzá annyian sem, amennyien eddig hajlandóak voltak csengetni érte.

    Persze lehet mondani/gondolni hogy érje be a kedves delikvens kevesebbel, és vegyen egy egykori flagship árban mozgó új Nord szériát, vagy érje be a szintén kvdrága sima 9-essel, de ha a OnePlusnal a Pro jelenti a csúcsot főleg kamerában, akkor az eddigi márkarajongók is azt fogják vágyni, nem egy középkategóriás nordot.

    Láttam néhány tesztet, és elég mellbevágó különbségek vannak a hátlapi egységek minősége közt 9 vs 9 Pro viszonylatban, amivel nyilván megint a Pro fele TERELNÉK a vásárlókat. ( Amellett hogy néhány aspektusban még mindig nem az igazi, az előlapi kamera pedig mindegyiknek gyenge muzsika az árkategóriájukban = Hello Hasselblatt, Where are u!? )
    Ezt a részt amúgy nem tudom értelmezni:

    "az alumíniumváz illesztése pedig olyan perfektre sikeredett, bármilyen él nélkül, hogy egyből levizsgáztatták IP68-as por és víz ellen védelemre."

    Sokéve megvan a csúcsmobilok ilyen szintű építési minősége, mindegyik jól össze van pakolva, sőt, van olyan is, amelyik acél. ( És mindegyik IP 68. :R

    Továbbá az is fura hogy piacvezetőként hivatkozunk a kijelzőre, amikor droid fronton sorban adják ki ugyanezekkel a tulajdonságokkal rendelkező paneles mobilokat. Szerintem egyik sem lehet túl gyenge ehhez képest. Nem hiszem hogy az S21 Ultránál, vagy a Xiaomi, Oppo, Vivo flagship megoldásainál "piacvezetőbb"

    Nekem a frissítések tökéletes mivoltát is fura volt olvasni, minekután a OnePlus nyúl bele a legkevésbé a felületbe, mégis ha jól tudom idén a két éves OP 7 már nem kap nagy rendszerfrissítést, és általánosságban is két rendszert biztosít mostanában az OP, ami nem kecsegtet túl sok pozitívummal szerintem. Írja a tesztelő hogy milyen baromi jó az összeszerelés, mennyire időtálló minden, akkor nem kellene megtoldani egy hosszabb szoftveres supporttal esetleg? Nem lehetne 3-4 év, mint régen?

    Nem vitás szuper telefon, de nekem a teszt néhány ponton túlfényezett, brillíroztatott, miközben a töltőhöz való hozzáálláson kivül technikai paraméterekben ez egy hétköznapi flagship, hétköznapi flagship áron, semmi több. Talán nem lenne baj ezzel, ha nem kanyarodott volna le a gyártó a kitaposott útjáról, és az eddigi márkahű rajongóknak nem kellene hunyorogva vizslatni a messzi távolból az árszabással megcélzott új közönség fele robogó telefon maga után húzott porfelhőjét.

    Egyébként tetszik, és az Oxygén Os is szimpi nekem! :U

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #16 üzenetére

    A Huawei esetében mi indokolja a 400-500 ezres árat? Ott is a név? :) Esetleg a HMS keretrendszer? Vagy a legpocsékabb flagship értéktartás, ami garantálja hogy százezreket buksz 1-1 új megvásárlásán rövid idő alatt? Csak kérdem, kiváncsi vagyok a véleményedre. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Pro Koryak #26 üzenetére

    Azt neked kell tudni, hogy mire van szükséged, és az mennyit ér neked!

    Az Apple esetében nem értem a kérdést, az iPhone az ökoszisztémájuk része, ami nem a hardverekről, sokkal inkább a szoftverekről, és integráltságról szól. Saját rendszerekre fejlesztett saját szolgáltatásokkal. Eldöntheted hogy az mennyire felel meg neked, vagy mennyire áll távol az elképzeléseidtől, és azt is, hogy az Apple által biztosított value-k számítanak-e neked egyáltalán.
    Az ember felteszi magának a kérdéseket, ha 400-500 ezres telefont választ, aki tájékozottabb, az pedig meg is tudja válaszolni.
    Mindenkinek mások a szempontjai, és más felel meg neki.

    Az meg hogy a stabil márkák drágábban mérik a portékát természetszerű, ha megnézed az okostelefonos piacon elmúlt évtizedben végbement változásokat, akkor láthatod hogy az árképzés párhuzamban jár a márkák befutottságával. Az Apple mindig is tradícionálisan drága, "túlárazott" volt, a Samsung szépen leköveti. Ahogy a Huawei is elérte ezt az árszintet az évek alatt egy viszonylag konszolidált szintről indulva, a Xiaomi pedig most a Huawei útját járja újabban a Mi széria csúcsabb modelljeivel, ahogy a OnePlus is. Ha a OnePlusnak bejönne a buli ezen az árszinten, biztos lehetsz benne hogy még drágább telefonokkal fognak jelentkezni befutottabbként!

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #28 üzenetére

    Pedig adja magát hogy ha szerinted a tradícionális európai márkák csak a nevük miatt kerülnek annyiba, akkor vajon a Huaweiről a HMS-sel a fedélzeten is ugyanez-e a véleményed, amióta szintén bekacsintottak a 400-500ezres árkategóriába?

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Bog #32 üzenetére

    Az tényleg slágertermék lesz a maga közönsége előtt, és a globális eladásokból is szépet fog hasítani, ha az elődeihez mérten díjazzák a vásárlók.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #37 üzenetére

    "Mellesleg köszi, nem kérek olyan szolgáltatást arról az oldalról, ami a Droid vonalon gombokért vagy szép szemekért megkapsz, ott gyémántban mérik :DDD"
    Melyek ezek a szolgáltatások? :DD

  • Essentials

    aktív tag

    válasz #40047616 #36 üzenetére

    Igazából egymás ovis köpködése helyett a kérdésre is válaszolhatna Aryon! Az mégiscsak célravezetőbb. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz #40047616 #24 üzenetére

    Meglátjuk hogy milyen előrejelzések jönnek be, az Android Police pld ennek az ellenkezőjét írta meg a tesztjük alatt!

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #46 üzenetére

    Tehát szerinted Google alatt nem kell fizetni a Youtube prémiumért, Apple rendszeren meg igen? Mert erről beszélünk...

    Ha valamivel nem vagy tisztában, miért nem jársz utána? Jogtiszta úton mindegyik rendszeren havidíjas a Google Prémium Youtube szolgáltatása! Esetleg folytatnád a felsorolásod, vagy kimerült ezzel az apró malőrrel?

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Aryon87 #49 üzenetére

    Mármint én okoskodom? : O Egy ártatlan kérdést tettem fel egy állításoddal kapcsolatban, de még az azt megelőzőre sem válaszoltál...

    Én értem hogy te az a srác vagy, aki ördögtől valónak tartja az hivatalos úton való beszerzéseket, ( azzal is támogatva az adott fejlesztő munkáját, legyen az bármi ), inkább MP3 hangfájlokat töltögetsz 2021-ben a mobilodra a gonosz megkerülhetetlenül havi díjas zenestream helyett, mégiscsak kiváncsi lennék: Mik azok a szolgáltatások, amik android mobilra TISZTA/nem lekalózkodott úton térítésmentesek, az Apple platformján viszont nem. Hogy felfrissítsem az emlékezeted, erre a megállapításodra vártam ( volna ) a választ:

    "Mellesleg köszi, nem kérek olyan szolgáltatást arról az oldalról, ami a Droid vonalon gombokért vagy szép szemekért megkapsz, ott gyémántban mérik :DDD"

    Az Apple Pay pld nem havi díjas szolgáltatás, ahogy a Google Pay/Huawei Pay sem az, igaz utóbbi kettőt nehezebb igénybe venni itthon, a Huawei-t lehetetlen az NFC fizetés képes okosórák ellenére is. Ugyanilyen párhuzam van egyéb más szolgáltatásokban is a platformok között.

    Köszike :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák