Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz pusszycat #16 üzenetére

    Továbbra is félreérhető voltam, leírnám a laptop gyengeségeit szerintem(!!!) ezek közül egynémely dolog másnak pont hogy előny :)

    - nem bővíthető (részben bővíthető, ssd és ram csere egynémely típusban létezik, de pl kijelző?)
    - nem javítható, vagy körülményesen
    - drága (ha a hardverteljesítmény - ár arányt nézed)
    - ennek folyománya, hogy gyengébb hardverben, mint egy vele egy árú asztali gép+monitor
    - szörnyű kicsi a kijelző és ha nincs külső billentyűzet túl közelről kell nézni. a kijelzőfelbontás is legtöbbször megáll fullhd-nál. (lehet hogy létezik 2K/4K is, de 17 colon? na...)
    - a billentyűzet össze van szuszakolva, számomra megszokhatatlanul szörnyű
    - vagy kell egy külső egér, hogy jó legyen, vagy a touchpad korlátoltan használható (nekem)
    - ha kibővíted billentyűzettel, meg egérrel, meg külső monitorral... akkor meg már mi értelme? csak plusz nyűgjeid lettek egy jó desktop gép helyett
    - ha rendes hálózati válaszidő/sebesség kell, akkor plusz egy kábelt kell beledugni, helyzet köti.

    Ami szerintem plusz:
    - hordozható.
    - van benne aksi, amivel egy áramszünetet átvészelhetsz

    Számomra ezek annyira komoly hátrányok, hogy a törött lábammal is inkább az asztali géphez keltem fel, minthogy a feleségem laptopját elkérjem, pedig nem is munka miatt tápászkodtam össze :) Ez az én hülyeségi bizonyítványom, másoknak más dolgok fontosak. Köszönöm, hogy elmondhattam.

Új hozzászólás Aktív témák