Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#201) Tikakukac válasza kriver (#197) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Toljad még, "maradj rajta Jani, bazmeg!" ;]

Tudjátok, hogy ez egyébként hitelrontás?

Na ezt pont tudom én is. Maga a TLDR amúgy aranyos, tényleg nagyon "ízléses".
Engem konkrétan már keresett meg oldalt szponzorált cég ügyvédi felszólítással is, valami 3 milliós pénzbüntiket és 5 év börtönt emlegetve :DDD :DDD :DDD jahj, szép idők voltak. Ezt még betolták 7-8 másik embernek is, akik ki merték nyitni a csipát, hogy nem buli ám átejteni vásárlókat és megtéveszteni (igen, annak is vannak ám jogi következményei).

Végül a reg ment a lecsóba, a cég azóta nem hirdet és nem aktív, csak beépített embereken át, de NAV vizsgálat rendbe tette a dolgokat, azóta az arc lekonyult.

Én kifejezetten örülök amúgy, hogy rájöttél mennyivel is jobb ember vagy az ittenieknél. Így ha elhagyod a fórumot koncentrálhatsz a hasonló magasságokban lévő körökre egy nyilvánvalóan VIP fórumon valahol :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#202) Zolik

Zolik
(senior tag)

ha ennyire szívén viselitek a vásárlok sorsát akkor tegyetek feljelentést hatóságoknál ill a mobilaránánál jelentsétek a hozzászólokat. pont

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#203) FPéter válasza kriver (#197) üzenetére

FPéter
(fanatikus tag)

Ha mar ilyen forro megint a tema, akkor leirom megegyszer, hogy a Xiaomishop.hu hogyan jart el a rendelesunkkel :)) Hatha valaki elfelejtette volna:

1. Hetekig ultek az eloreutalt penzen, mikozben hitegettek, hogy a rendeles hamarosan megerkezik.
2. Nem szallitottak le a megrendelest 2 honap alatt sem. A vallalt hatarido talan 2 het volt, nem emlekszem.
3. Nem utaltak vissza a penzt az ASZF-ben (es a torveny altal eloirt) 14 napon belul. Ez a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet megsertese.
4. A baratnom e-mail cimet megosztottak egy csomo masik emberrel, akiknek szinten nem tudtak idoben leszallitani a termeket. Hajra adatvedelem!

Ezek utan pedig feltetelezheto, hogy egy, vagy tobb hozzajuk kotheto ember beregisztralt ide, es hamis allitassal vedte a Xiaomishop "johiret".

Az is tudhato, hogy a Facebook letiltotta a Facebook oldalukat, feltehetoen a Xiaomi vedjegy bitorlasa miatt.

Mitol hitelrontas, ha ez tortent, irasos bizonyitekokkal alatamaszthatoan? Tessek vallalni, hogy ilyen a szolgaltatas, ha mar ilyen a szolgaltatas :) Es igen, le fogom irni, amikor csak akarom, ahova csak akarom, es amennyiszer csak akarom :) Ilyen ez.

Semmi olyat nem irtam le, ami nem tortent meg, es amire nincsen irasos bizonyitekom. :) Mindezt pedig azert teszem, mert nem szeretnem, hogy masokat is hulyenek nezzenek. A szabadidomben pedig legalis keretek kozt azt teszek, amit csak akarok. Egyszer majd megunom, ha megunom, es akkor nem toltok ezzel havonta 2 percet.

Ha a Xiaomishop.hu a hitegetes es a hatalyos torvenyek megsertese helyett tett volna barmilyen gesztust az egesz ugymenet alatt, ami abba az iranyba mutatott volna, hogy vegul korrektul jarjanak el, akkor ez az egesz nem lenne. De a szandek sem volt meg soha. Ebbol kellene tanulni, nem pedig kapalozni es esetlegesen tovabb hazudozni mindenfele alneveken.

[ Szerkesztve ]

(#204) *Mukeey* válasza FPéter (#203) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

Hagyd, kilépett az internetről is, annyira a szívére vette😂

Google Pixel 2 XL

(#205) FPéter válasza *Mukeey* (#204) üzenetére

FPéter
(fanatikus tag)

Dehogyis, a VIP forumban van, a jobb emberekkel :)

(#206) Nara19

Nara19
(senior tag)

Sziasztok!
Mi Pad 4 tablet megjött a vállalt időben és áron. Rendelhettem volna a Gearbest-en is, mert fóliát tőlük vettem, de ki akartam próbálni a magyar társaságot. A hivatalos képviselet oldala nem működött, a Lurdy házba meg csak ezért nem akartam felmenni.
Nem vagyok fizetett ügynök.:-)
Üdv: Nara19
Ui: ezt is a Mi Pad-ról írtam.

(#207) *Mukeey* válasza Nara19 (#206) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

MiPad4-re pont tegnap dobtam fel az eu dev-et. Ajánlom, mert ugyse lesz rá global rom, a china is megakadt vagy 2 honapja.

Google Pixel 2 XL

(#208) Nara19 válasza *Mukeey* (#207) üzenetére

Nara19
(senior tag)

Szia!

A rom cserében nem vagyok jártas, ha bővebben is leírod az eu.dev "feldobását" - akár privátban is - azt előre is köszönöm. :)

(#209) rushty válasza Nara19 (#208) üzenetére

rushty
(fanatikus tag)

Nem fog működni a mytv app. A feltortseg ezek szerint láthato.

https://www.instagram.com/p/Bh0-etrnuSy/

(#210) *Mukeey* válasza rushty (#209) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

???
Hatalmas expert vagy, gratulalok. Legalább butaságokat ne böfögj be, ha már érdemben nem tudsz hozzászólni a dologhoz!
És használd az off-ot, ez nem rom topik! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 2 XL

(#211) rushty válasza *Mukeey* (#210) üzenetére

rushty
(fanatikus tag)

Sajnos még egyáltalán nem értek hozzá, csak az esetleges hatranyokbol, amit én se tudtam, említettem egyet.

https://www.instagram.com/p/Bh0-etrnuSy/

(#212) White Mage

White Mage
(újonc)

Szerencsére időben találtam erre a témára, és örülök neki. Nekem az lett gyanús, hogy 70e-ért van olyan telefon, ami sehol máshol nem kapható már újonnan, készletről (note 2 ugye mostanra kifutott széria, snapdragon 821-es procival. Ugye az került a proco-ba is, az újabb note telók lassab procit kaptak) -> mindenhol kifogyott: eustock, ali, ebay, emag, etc..
De az olvasottak alapján várhattam volna ítéletnapig a telót, meg halálomig a pénzemet vissza, mert meg akartak volna győzni arról, hogy a kb 70-es keretbe beleférő x4-el is jól járok majd, ami egy kalap fos, sebesség terén a note2-höz képest.
És tényleg hajam égnek ál azoktól amiket olvasok, hogy 30-40 nap csak a pénz visszautalása? ebayről rendelek rendszeresen, akár német, spanyol vagy kínai az eladó, ha gond van, kérik a fotót, utalják visszaa pénz, 2-5 napon belül, nincs ez a szarakodás, időhúzás. Ja meg rendeléstől számított legfeljebb 3. napon jön a levél, hogy postázva, összesen 2szer jártam eddig úgy, hogy úgy szerepelt valami az oldalon, hogy közben kifogyott, de elnézést kértek és még a héten visszakaptam az utalásomat.

[ Szerkesztve ]

(#213) Dluinet válasza White Mage (#212) üzenetére

Dluinet
(PH! nagyúr)

utánvéttel rendeld, így csak akkor kell fizetned mikor megkapod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#214) White Mage válasza Dluinet (#213) üzenetére

White Mage
(újonc)

Csakis utánvéttel rendelnék ismeretlen oldaltól, de ez alapján minek? várjak 2 hónapot amit kimagyaráznak szállítási késéssel, ami idő alatt, talán 5e-el többért még kínából is megjönne és a magyar vám ülne rajta 30-40 napot, de az is gyorsabb, és valósabb késés lenne, mint amit ezek produkálnak.

(#215) Dluinet válasza White Mage (#214) üzenetére

Dluinet
(PH! nagyúr)

utánvét esetén érdekük hogy előbb megkapd, mert addig nekik sincs pénz belőle

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#216) botond2225 válasza White Mage (#212) üzenetére

botond2225
(újonc)

Szia,

Note 2 telefont akartál rendelni?

(#217) *Mukeey* válasza White Mage (#212) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

Nem biuzos, hogy eröltetni kéne már a Note2-t. 3 generációval ezelötti modell 70k-ért nem tudom...Amikor kijött akkor korrekt teló volt, de eléggé eljárt felette az idő, meg ha kapsz is újonnan, az akkuja legalább egy éve áll már stb.

Google Pixel 2 XL

(#218) botond2225 válasza *Mukeey* (#217) üzenetére

botond2225
(újonc)

Egy linket is dobhatna, mert a note 3 sincs kint a weboldalon(mi sorozat között nem szerepel), nemhogy a 2.

(#219) klambi

klambi
(PH! addikt)

Nekem minden zökkenőmentesen történt, asztali lámpát rendeltem. Tökéletes. :R

http://www.facebook.com/serverhive | http://www.serverhive.net | Mumble,Ventrilo,VPN,VPS,Játékszerverek | "Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#220) kissady

kissady
(kvázi-tag)

Én is rendeltem egy headsetet. Kíváncsi voltam, hogy tényleg ennyire nehézkesen megy-e a dolog, elvileg 8 nap a szállítási határidő! Előreutalással fizettem (nem volt nagy összeg, és a kíváncsiság hajtott)
Várok továbbra is türelmesen, de lassan Aliexpressről is rendelhettem volna. (Eddig egy proforma számlát kaptam, azon se ÁFA, se BFA nem volt)

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#221) Silent77 válasza kissady (#220) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Ők is kintről rendelik. :)

(#222) klambi válasza Silent77 (#221) üzenetére

klambi
(PH! addikt)

1 azért van raktár is
2 gondolom akad partneri megállapodás

http://www.facebook.com/serverhive | http://www.serverhive.net | Mumble,Ventrilo,VPN,VPS,Játékszerverek | "Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#223) Silent77 válasza klambi (#222) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Mondtam, hogy nincs?
Nekem valószínű több van itthon mint nekik raktáron.
Nem tudom mire gondolsz, de a lényegen nem változtat.

(#224) kissady válasza Silent77 (#221) üzenetére

kissady
(kvázi-tag)

Azt tudom, hogy kintről rendelik. De ha egyszer azt írja, hogy az átlagos szállítási idő 8 nap, akkor max. olyan 10 nappal kalkuláltam, különben én is meg tudom rendelni kintről. Másik érdekesség, hogy pont miután írtam ide, jött egy e-mail:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Szeretnénk tájékoztatni, hogy megrendelése hamarosan megérkezik hozzánk. Minden csomagunkat vámoltatjuk, ezért pár napos csúszások előfordulhatnak. Igyekszünk minden forrásunkat igénybe venni, hogy mihamarabb beérkezzen, és feladásra kerülhessen minden megrendelt termék."

Ezek szerint ők is olvassák az oldalt. : :)

Most már kíváncsi vagyok... :)

(#225) *Mukeey* válasza kissady (#224) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

Persze, h olvassák. Kommentelnek is (kicsit többször is, mint etikus lenne...).

Google Pixel 2 XL

(#226) FPéter válasza kissady (#220) üzenetére

FPéter
(fanatikus tag)

De ezek a statuszok is milyen jok, imadom.
Ervenyesitett. Rovidesen. Hamarosan. Ervenyesitett. :))

(#227) kissady

kissady
(kvázi-tag)

Nekem már kétszer leszámlázták statusz szinten :)) kíváncsi leszek, mert a proformán semmi áfa nem volt feltűntetve...

(#228) kissady

kissady
(kvázi-tag)

Termék megérkezett.

Ötös skálán az értékelésem:
Szállítás: 2-es (csak azért nem egy csillag, mert van egy nyomkövető rendszer az oldalon, bár hülyeségeket látni rajta (képet lásd az előző kommentnél) Nem a 3 hetes szállitással volt a problémám, hanem azzal, hogy pont azért nem az Aliexpressről rendeltem, mert azt írták az átlagos szállítási idő: 8 nap. Ha tudom, hogy ennyi a szállítás, akkor nem tőlük rendeltem volna.

Számlázás: 1-es na itt nagyobb bökkenő volt: magyar webáruház nem is értem hogyan árulhat termékeket számla nélkül? A kapott számla ÁFA visszaigénylésre nem alkalmas (legalábbis a könyvelő szerint) A számlázás cégre szólt, akkor legalább szólhattak volna, hogy te marha, akkor ne itt rendelj, hanem mint utólag kiderült a miui.hu oldal lett volna erre a célra alkalmas (bár ott a termék ára nem ennyi) :) :)
Ha tudom, hogy a szállítás ilyen sokáig tart és számlát sem kapok, akkor rendeltem volna külföldről.

Termék: 5 itt nem volt nagy meglepetés. XIAOMI...

Vicc, hogy egy webáruházban mindent meg lehet tenni egy neves márkanév felhasználásával. Legközelebb jobban körbe fogok nézni.

(#229) szoto

szoto
(lelkes újonc)

hmm..

Rendeltem egy lázmérőt, annak ellenére amit róluk olvastam. Azt írták átlagosan 2 nap a szállítás, ami azt jelenti, hogy EU raktárból küldik. Ok, ha átlag 2 nap, legyen akár 4 is megrendelem, mert viszonylag gyorsan kellene. Rákérdeztem 4 nap múlva, hogy akkor hol van?
Válasz:
- Jaa, nem olvastam az info gombot? az elmúlt 30 nap átlagát tükrözi..

Már bocsánat, de rohadtul nem arra vagyok kíváncsi egy webshopból való rendeléskor, hogy valamikor 2 nap alatt szállítottak. Engem az érdekel, hogy ha ma rendelem, kb. mikor kapom meg.
A terméket egyébként a héten fogják vámolni, és fogalmuk sincs mikor kapom meg, valószínű a hét végére, vagy következő héten , de ne izguljak, mert mindenképpen küldik.

Könyörgöm, ha rendelek valamit tőlük, mert az van kiírva, hogy raktáron, akkor az lehet azt jelenti, hogy az elmúlt 30 nap átlaga alapján volt raktáron?!!?!? de lehet ám, hogy már nincs és nem 1 nap ,hanem 3 hét lesz a szállítás.

A véleményem az, hogy ezt a mai világban nem lenne szabad megcsinálni!

Most is az van a lázmérőnél, hogy átlag 2 nap :) 8 napja rendeltem és lehet még 8 lesz mire megkapom.
Jaa tudom info gomb, 30 nap átlaga..

(#230) *Mukeey* válasza szoto (#229) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

:D

Google Pixel 2 XL

(#231) Chaser válasza kissady (#228) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

hogy érted h nincs számla? jelentsd be illetékeseknél, hivatalból ki kell vizsgálniuk, ha alanyi mentes akkor jogszerű és olyankor nincs fa tartalom, de ezt is előre kell közölni - nettó/bruttó ár -
az utánad levő példája is mutatja, ez egy kókler banda, nem kereskedők, hanem bohócok

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#232) Chaser válasza kissady (#228) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

ha elküldöd a számlát megnézmém, most láttam angliai székhelyű a cég, lehet fake az egész, v csak bebújtak egy név mögé, érdekelne mi szerepel a számlán:) majd nap közben 1-2 illetékes helyre eleresztek pár mailt, kíváncsi vagyok
hatalmas a "ti írtátok rész", érdekes, h csak 5 csillagosokat írtak (((( :
tartalmi hibák is vannak, jogszabályba ütköző kijelentések is az ászf-ben
és gyakorlatilag lopták a xiaomi nevet, nem értem h ők még mért nem perelték szét ezt a bandát

(#233) Silent77 válasza Chaser (#232) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Idén tulajdonos váltás volt, vagy valami hasonló. :)

Látod ezt én sem értem, már rég el kellett volna tűnniük.

(#234) Chaser válasza Silent77 (#233) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

a weblapon csodásan le van vezetve az indok :)
egyébként tényleg kíváncsi vagyok a számlára, az eustock sem magyar székhelyű, ellenben eu-s adószámmal teljesen áfa mentesen lehet vásárolni, enm az h külföldi székhely és a nettó egyben bruttó is 0 áfá-val, tiszta jó business...annak aki csinálja ( :

(#235) kissady

kissady
(kvázi-tag)

(#236) Chaser válasza kissady (#235) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

érdekes, impresszumban más cég van feltüntetve...:)
ilyen esetben passzolom, ha kinti a számla, kell-e feltüntetni nettó/bruttó árat, de nagyon meglepne ha nem

(#237) janoskiss

janoskiss
(újonc)

Leírom én is a tapasztalataimat:
- tőlük rendeltem Mi Box 3-at, mert meggyőző volt az ár és a beígért szállítási idő (ami ugye, mint kiderült, gyakorlatilag kamu), és a honlap alapján hivatalos márkakereskedésnek tűntek első blikkre

- elutaltam előre a vételárat, kaptam is róla proforma számlát

- ráakadtam erre a topicra, így elkezdtem kutakodni utánuk a neten és elég nyugtalanító dolgokat találtam. Aggodalomra adtak okot még az alábbiak is:
+ külföldi székhely
+ nem lehet kártyával fizetni
+ a Xiaomi márkanév kétes használata (válaszlevelükben pl. "Xiaomi ügyfélszolgálat" -ot írnak)
+ nincs megjelölve konkrét garanciaidő, csak a +6 hónapról írnap a honlapon
+ nem tarja őket számon pl. az arukereso.hu és az argep.hu (nincs rájuk találat)

- a beígért szállítási idő közeledtével emailt kaptam tőlük arról, hogy a szállítás csúszni fog, és ennek okát bőbeszédűen ki is fejtették, ekkor már hivatkoztak a "korábbi szállítások alapján kalkulált", szállítási időre is

- email-t ítam nekik, hogy élek az ÁSZF-ben biztosított elállási jogommal: a megrendeléstől el kívánok állni, kértem, hogy utalják vissza a vételárat, és megadtam minden ehhez szükséges adatot. A fenti vészjelek alapján kilátásba helyeztem azt is, hogy feljelentést teszek ellenük, ha nem utalják vissza a pénzt a jogszabályban meghatározott 14 napon belül

- még aznap felhívott tőlük egy hölgy azzal, hogy az eszköz már készleten van, csak rendszerhiba miatt kaptam tőlük ennek az ellenkezőjéről emailt, és másnap át fogják adni futárnak a csomagot. Beleegyeztem.

- 3 nap múlva írtam nekik ismét e-mailt, hogy akkor megtörtént-e a termék átadása a futárnak?

- semmi válasz. A honlapon a megrendelést követve naponta többször változott a státusz egymásnak ellentmondóan, olyan is volt, hogy már "Csomagoljuk", aztán visszaugrott "Úton van, hamarosan érkezik"-re

- vártam, és már készültem a feljelentésre.

- a megrendeléstől számított 2 hét múlva egyszer csak jelentkezett a futárcég és hozta a csomagot.

- a tápegység US csatlakozású és adaptert nem adtak hozzá, így magamnak kellett faragnom egyet a beüzemeléshez

- maga a készülék tökéletesen működik az eddigi tapasztalatok alapján

Így most a piaci átlagárnál néhány ezer forinttal olcsóbban lett egy Mi Box 3-am, de a szállítás körüli kételyek miatt nem érzem, hogy jó vásárt csináltam. Pláne ha arra gondolok, hogy ha garanciázni kellene majd neadjisten a készüléket, az valószűnáleg egy hasonlóan kétséges és ki tudja meddig tartó folyamat lenne.

[ Szerkesztve ]

(#238) Chaser válasza janoskiss (#237) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

gyakorlatilag szembe hazudtak, na most kérdem én, néhány ezer ft-ért érdemes spórolni?:) arról nem is beszélve, h semmi közük a xiaomihoz, és ez már lehet bűncselekménynek minősül, ha úgy adják elő magukat
ma nem lett időm mailezni, de nem lesz ez mindig így ( : remélem legalább egy illetékes osztály előveszi őket

(#239) janoskiss

janoskiss
(újonc)

A webshop-ot a Smartducks Ltd. üzemelteti, a számlát a Mi Global Stores Ltd. állítja ki, a garanciális ügyintézést (és szerintem az ügyfélszolgálati feladatokat is) az e-Helpdesk Kft. végzi... Elég katyvasz.

(#240) FPéter válasza kissady (#235) üzenetére

FPéter
(fanatikus tag)

Nagyon szep szamla, koszonjuk, hogy megosztottad. Van itt mindenfele orszag, mindenfele cegnev :)

Az ember elso ranazesre akar azt is hihetne, hogy ado befizeteset, illetve a garanciavallalassal kapcsolatos felelosseget probaljak ezzel elkerulni.

De ne probaljunk elhamarkodott kovetkezteteseket levonni.

Egeszen biztosan kenyelmi, illetve egyeb mas okai voltak annak, hogy nem egy magyarorszagi Kft-vel uzemeltetik tovabb a webaruhazat, es hogy nem adnak rendes szamlat. Laikuskent, sot, idiotakent ugy gondolom, hogy letezhet olyan korulmeny, hogy valaki Magyarorszagon szeretne termekeket ertekesiteni, de aztan hirtelen valahogy angliabol, egy angol ceggel ezt kenyelmesebbnek tunik megvalositani. Ismetlem, szigoruan kenyelmi okokbol. Nem, nem az adozas es a torvenyek be nem betartasa irant erzett egeto vagytol vezerelve.

Sot, ez meg jo is a fogyasztonak!! Ertuk, ertunk csinaljak. Igazi hosok :)

En persze nem szeretnek semmi olyat sugallani, hogy a Xiaomishop egy adoelkerulo, a torvenyes kotelezettsegei alol kibujni kivano tarsasag - ezt mindenki sajat maga kell, hogy eldontse a tapasztalatai alapjan. ;)

Az en konkret, szemelyes tapasztalatom az, hogy a Xiaomishop eseteben egy ossze-vissza hazudozo, inkorrekt, a magyar fogyasztovedelmi torvenyt be nem tarto webaruhazrol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#241) Chaser válasza FPéter (#240) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

visszaolvastam most elejétől néhány hsz-t, húb+ kategória
2 éve még ez volt az ászf-ben
"1.6. A Szolgáltató semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.
ÁSZF"
( :
azóta ezt ügyesen javították, de h a számla kibocsátója és a weboldalon feltüntetett webshop eltér az izé, az is h nincs áfa tartalom, úgy rémlik h adott eu-s ország áfáját kell fizetni, cégeknek meg eu adószámmal áfát se, ennek utánanézek, de biztos sántít valami
lehet elküldöm a médiának is ezt a topikot, hátha vmelyikük lát benne fantáziát, holnap meg nem csak mailezek hanem telefonálok is párat, ezek lejáratják a tisztességes kereskedőket, ilyenek miatt alakul ki, h félnek sokan netről vásárolni

(#242) *Mukeey*

*Mukeey*
(őstag)

Kár értük. Vannak ott a csapatban olyanok, akik szoftveres oldalon erősek, nekik kellene/kellett volna az official storeban valami szerep. De igazából meg lényegtelen, mert a Xiaomi amit leművel a store-al is az egy katasztrófa már magában. Telefonokból alig van választék, ha ki is van rakva akkor sincs belőle készlet, tokok nulla(nem tök alapnak kellene lenni, hogy legalább 1-2 fajta tokjuk legyen gyári???), egyébb termékek is szegényes kínálat. Ezzel úgy en-bloc elment a kedvem a Xiaomi telóktól mostanában.

Google Pixel 2 XL

(#243) janoskiss válasza *Mukeey* (#242) üzenetére

janoskiss
(újonc)

Teljesen egyetértünk, maga a shop jól össze van rakva. Pont emiatt felmerült bennem a kérdés: vajon kell-e őket bokáztatni?

Naív válasz:
Olyat nem olvastam róluk, hogy végül ne szállítottak volna, vagy a pénzt ne adták volna vissza.
Az ÁSZF-ben a vásárlónak járó jogok, ahogy én láttam, korrekten el vannak ismerve (hogy aztán mennyire tartják ehhez magukat, az már más kérdés).
Igyekezet is tapasztalható volt, hogy megtartsanak, mint vásárlót, de teljes korrektségről nem beszélhetünk.
Ez alapján egy kicsit még bukdácsoló, de igyekvő webshop benyomását kelthetik.

Nem naív válasz:
Egy szürkeimportban utazó, a legalitás határán táncoló, a vevőket megvezető banda, a Xiaomi márkanév vélhető bitorlása, és a szállítási idővel való trükközés pedig szerintem jogszerűtlen üzleti magatartás.

Szóval nem csodálkoznék rajta, ha valaki venné a fáradságot, hogy hatósággal kicsit megfingassa őket, ha nagyon a begyébe lépnek.

(#244) *Mukeey* válasza janoskiss (#243) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

A piac úgyis kőkemény. Kiveti magából azt, ami nem oda való.

Google Pixel 2 XL

(#245) monguz válasza *Mukeey* (#244) üzenetére

monguz
(őstag)

De mikor?
Az én topicindító esetem pont két éve történt, azóta nem úgy néz ki, mintha sok minden változott volna. Plusz nem tudom mióta van ez a webáruház, de gondolom előtte is ugyanez ment...

(#246) *Mukeey* válasza monguz (#245) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

Viszont nem hinném, hogy óriási forgalmat bonyolítanak. Most már rengeteg helyről be lehet szerezni a cuccokat, aki egyszer pórul jár, az többet úgysem rendel onnan.

Google Pixel 2 XL

(#247) FPéter válasza monguz (#245) üzenetére

FPéter
(fanatikus tag)

Az mindenkepp valtozott, hogy tele van a Xiaomishoppal kapcsolatos panaszokkal a magyar internet.

Az is valtozott, hogy pl. lebuktak itt ezen a forumon, hogy befolyasolni probaljak a roluk alkotott velemenyt kamu kommentekkel. Szerintem aki egy kicsit is utananez, eleg informaciot talal roluk ahhoz, hogy eszebe se jusson rendelni toluk.

Egyebkent en is ezert szoktam roluk irni. Nekem vannak mas dolgok is az eletemben, de annyira pokroc modon beszeltek velem, hogy szeretnek en is tenni azert, hogy masok ne rendeljenek toluk. Ha en igy vagyok vele, akkor szerintem masok is.

(#248) szoto válasza FPéter (#247) üzenetére

szoto
(lelkes újonc)

Igen, én is csak azért írtam ide, mert a hölgy már az első telefonáláskor, (biztos nem én voltam az első reklamáló :) ), gyakorlatilag végig sem hallgatott, csak szinte egyből mondta: " ya persze hát nem olvastam el az info gombot.. "
Ez a stílus váltotta ki belőlem.
Normál helyen, elnézést kérnek, nem leb@sznak.

Egyébként még mindig hamarosan, rövidesen megérkezik, persze csak hozzájuk egyelőre.

(#249) KISDOBOS65 válasza FPéter (#203) üzenetére

KISDOBOS65
(újonc)

Igaz én még csak egyszer rendeltem tőlük, de az én tapasztalatom szerint korrektek.A rendelésem időben, hibátlanul megérkezett.Előző Xiaomi terméket még Ebay-ról rendeltem, de legközelebb újra tőlük rendelek!
Üdvözlettel: KISDOBOS

[ Szerkesztve ]

(#250) *Mukeey* válasza KISDOBOS65 (#249) üzenetére

*Mukeey*
(őstag)

Lol

Google Pixel 2 XL

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.