Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Blyan #17 üzenetére

    Mondom: a kulcsszó a szoftver. Ha ebben a Nokia a jobb, akkor nincs mese. Z-nél egyből 9-re vittem le a felbontást, 13 mpixellel még verőfényben is élvezhetetlen volt. Hát, nem lett jobb. 5-tel is próbáltam, az sem volt jó. Két nappal ezelőtt járt bent nálam egy ügyfél, és azt kérdezte, mi a f.szt akar kezdeni a Sony a Z sz.r kamerájával, mert már elviselhetetlen, lesz-e rá orvosság? Mondtam neki mosolyogva, hogy szerintem nem.
    One-om nem volt, csak a Ph!-s meg egyéb tesztből, tesztekből indulok ki: szar. Bemozdul, homályos, zajos, minden van benne, ami nem kéne. A mpixel amúgy pont mindegy, egy ekkora szenzor, mint a maiak, 3 mpixelben csinálna igazán jó képet - a HTC jó helyen kapiskál, csak elcseszték.

    (#18) Quant89: legalább azzal ne nevettetnéd ki magad, hogy engem igazolsz. ;] Nagyíts már bele a képekbe, légy szíves! Mit látsz az 525-nél? Zajos, kásás, de viszonylag éles. Mit látsz a Z-nél? Be van mozdulva, homályos, teli van színes foltokkal és még túl is van szaturálva. Szerinted tényleg a Z jobb? Mert akkor nincs több kérdésem. Jézusom. :W Amúgy kösz, lusta lettem volna hasonló fotót keresni, hogy bizonyítsam, de megtetted helyettem TE! Hálás köszönet. :R

    (#25) SexyDaniel: a megszólításért elnézést kérek, dedós kommentre csak dedós válasszal szolgálhattam, mely ugyanakkor nem volt fair. Ha sosem voltál szemészeten, honnan tudod, hogy nem kell, honnan lehetsz biztos benne, hogy nincs bajod? Mert rendesen látsz, de vajon azt-e, amit mások? :)

    Befejeztem, emberek, még elfajulna. Mindenkinek az értékítéletére van bízva, hogy konzumidiótaként bedől-e a parasztvakításnak, széééjp képet akar-e látni, vagy jó képet akar-e látni a telefonján? Kis lencse, kis szenzor: úgy természetes, ha kásás, picit zajos a kép kevés fényben, és le merem fogadni, hogy Bog is azt mondaná, hangulatilag azért megközelítőleg helyes képet adott a cucc, megfogta a színeket, az időjárás hangulatát. Ha másoknak a túlszaturált, foltos, mesterségesen élesített vagy kent képek jönnek be, áldásom rá, de nem engedhetik meg maguknak az ostobaság ama gesztusát, hogy a nyilvánvalóan félresikerült HTC és a szégyenteljes Sony (Sony mint szégyen) jó képeket csinál: mert nem. Mindkettő remek telefon amúgy és mindkettőt előszeretettel ajánlom ügyfeleimnek, de kamerában sz.rok. Bocs.

    Amúgy 520-am is van, most majd letesztelem. Bizisten még egy One-t is kibontok hogy kattintsak vele párat, kiposztolnám ide, de fölösleges, egyesek a saját szemüknek sem fognak hinni soha.

    Ennyi.

    balazs1022: végre valaki. Nem kell ám ettől hasraesni, csak épp a Nokia szállítja az egyetlen értékelhető fotós szoftvert telefonra. Ettől még az iOS és az Android jobbak, többet tudnak, de fotóban a Nokia a király. Meg persze az iPhone - de az snapshotra való, nem állíthatsz benne jóformán semmit. A droid valahol messze a végén kullog sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák