Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just486

    senior tag

    Hát Bocha, komolyan mondom, hogy ennél többet vártam volna. Persze értem én, hogy trendi meg fiatalos szerettél volna lenni, meg ez a cím biztos be is jön a tajparasztoknak, a romungróknak, meg az egyéb "értelmiségieknek", de ez a cím - és nem csak egy szakújságírótól - vállalhatatlan. Tényleg írd át bármire, még az is jobb ha nincsen alcím. Bocsi.

    That unconquered country we call the future.

  • Just486

    senior tag

    válasz Bog #51 üzenetére

    Nem hiszem hogy zokogna, nincsen sehol előírva az, hogy amit csinál az mindenkinek tetsszen kell. És szerintem nem most kap életében először kritikát. Remélem te is érzed, hogy a felhozott példád - bár valóban nagyon tréfás - nem egészen fedi a valóságot. DSLR(?|nem tudom, nem vagyok jártas a témában), JPG, E-mail, Mobiltelefon. Mind olyan szavak, amik elfogadottak, mert összességében nem korcsosítják a nyelvet. Talán még a példádban az E-mail - és annak általad használt szinonimája (rokonértelmű szava) - állja meg legjobban a helyét, de az meg azért ment mellé, mert nagyon gyakran használják a magyar megfelelőit is (Elektronikus posta, drótposta, stb). A lájk viszont egyértelműen a korlátoltabb elmék által preferált (előnyben részesített, ugye) szó. Illetve felnőttek között, amikor rajtunk, fiatalokon élcelődnek. A teszt címe lazán lehetett volna ez is: Nokia C101 - Kedvelhető masina. (Csak így nem lehetett volna utánafűzni a bevezetésben azt a vicces mondatot, hogy "lájkolni viszont nem lehet vele mert nincs rajta FB"..) Vagy volt már ilyen cím? Az lehet, de hogy nokia c101 tesztből nem volt még az oldalon, abban biztos vagyok. Nem azt mondom, hogy ne használjunk idegen, vagy jövevényszavakat, de a lájk mégis egy kifejezett példa arra, hogy mikor NE használjunk. A hozzászólásaimat - ha úgy ítéled meg - nyugodtan törölheted.

    [ Szerkesztve ]

    That unconquered country we call the future.

Új hozzászólás Aktív témák