Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drhb

    csendes tag

    Elolvastam a cikket. Az egész csak egy értelmetlen fikázás. Az "igénytelen kinézet" egy relatív fogalom. Nekem sokkal jobban tetszik az 1200 kinézete, mint a kihajthatós telefonoké. Volt már sok telefonom, ez tud legkevesebbet eddig, de mégis ez az egyik legjobban használható készülékem. Előtte Nokia 9210-em volt, tehát nem lehet mondani, hogy nem érdekeltek a többet tudó telefonok. Azért meg hülyeség fikázni a Nokiát, hogy nem épített be új funkciókat az új alsó kategóriás modellbe, hiszen mit is kellett volna? Nézzük mivel is tud többet egy mai csúcstelefon ennél:
    - kamera:
    Teljesen felesleges, egy belépő modellnél inkább hátrány, mint előny, hiszen sok helyre nem lehet bevinni, normális képet meg nem lehet vele csinálni, arra ott van a digitális fényképezőgép.
    - mms:
    Csak hülyéskedni jó, mondjuk mikor nekem mms képes mobilom volt(a 9210 előtt volt egy Sony Ericssonom, amit elhagytam az erdőben), egyet sem küldtem, mert drága hülyéskedés.
    - wap:
    Nevetséges, semmire se jó.
    - web
    Nem nagyon van telefon, amivel jól használható, apám MDA Vario 3 készülékével próbáltam, és ilyen felbontáson használhatatlan, az optimalizált oldal meg kevés. Esetleg kell a vonat vagy busz menetrend vagy hasonló dolog hirtelen, mikor csak a telefonom van nálam? Felhívok egy havert. Laptoppal meg adatkártyát kell használni, nem a telefont rákötni.
    - e-mail fogadása:
    Na, ez talán hasznos funkció, mondjuk én sose használtam, mert fizetni kell érte, és annyit nem ért nekem, vagyok elégszer gépközelben.
    - GPS
    PNA a kocsiban, komoly célra pedig nem telefont használnak a földmérők.
    - szótár
    Használtam, a 9210-nél, előtte pda-t használtam erre a célra, és csak akkor használható jól, ha gyorsan tudok gépelni. Ez a windows mobile alapú pda+gsm készülékeknél ok, vagy a nokia kommunikátoroknál, mert vagy rendes billentyűzet van, vagy érintőképernyő, mert a képernyő billentyűzet elég jó szerintem, meg talán a transcriber.
    - normális billentyűzet
    Na, ez az ami egyedül használható extra, lásd szótár, meg feljegyezni dolgokat, néha verseket írni, az sms írást is megkönnyíti. Viszont nagy méretűvé teszi a telefont. Sokkal ritkábban használom ezeket a funkciókat, amik egy ilyennél elérhetők, ezért akkor már értelmesebb egy mindig nálam lévő kis telefon, ami mindent tud, csak jegyzetelni, szótárazni nem, meg a táskámban egy pda, esetleg egy digitális fényképezőgép.
    - játék
    Soha nem találtam jobb játékot mobilra a snake-nél, jó talán a bounce. Stratégia fan vagyok PC-n, de rosszul voltam, mikor az Age of Empires mobil verziójával játszottam.

    Végigmentem a funkciókon, és azt látom, hogy egyikre sincs szükségem, eddig azért voltak jobb telefonjaim, mert érdekelt a dolog, ma már előtérbe kerül a használhatóság, és ez az egyszerű telefon kiváló arra, amire kell, telefonálásra, meg néha sms írásra(arra a 9210 természetesen jobb volt, de nem sok sms-t írok). A kinézete pedig nem parasztvakító.

    Ja, és eddig ha bármikor sötét helyen kellett lábam elé néznem, a telefonom kijelzőjét használtam, a zseblámpa funkció viszont sokkal nagyobb fényt ad. Sátrazáshoz általában viszem a fejlámpámat, de nagyon sok olyan helyzet volt már, mikor a telefon fényére kellett támaszkodnom eddig is.

    Amúgy a cikket a vásárlás előtt olvastam el, és tetszett, hogy egy mobil mániás oldal cikke fikázza, mert onnan lehet tudni hogy nincs rajta semmi extra szar.

  • drhb

    csendes tag

    válasz cocka #41 üzenetére

    Nem tudok másról. Szerintem nem érdemes addig amíg a régihez lehet kapni aksit.

Új hozzászólás Aktív témák