Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    Hát szerintem a e-rollernek nem is igen kell 25 km/h felett menni, mert afölött drasztikusan növekszik az esély arra, hogy valaki összetöri magát vele. Már 20-25 km/h körül is marha nagyot lehet esni egy vártan kátyúban vagy úthibában. 3 év alatt nagyjából 3-szor tanyáztam még a lassabb rollerrel is alaposan. Hiába a védő felszerelés. Egyszer egy vérző ál lett a bukás eredménye egyszer pár ronda horzsolás a aszfalton egyszer meg egy kisebb borda repedés szerintem mert vagy 3 hétig fájt utána az oldalam. el se igen akarom gondolni mekkorákat lehet perecelni 40-50-60 vagy afeletti sebességnél. már 25 km óránál is nagyjából 7 métert megy a roller másodpercente. 54 km/h-nál meg 15 métert. Ember legyen a talpán, aki mondjuk időben kiszúr maga előtt egy úthibát miközben 15 méterrel közeledik egy kátyúhoz. Főleg mikor kezd már sötétedni és egyre nehezebb észlelni az úthibákat magunk előtt. A roller lámpája nem éppen bombázókat az égen megvilágló reflektor. A magyar utak, járdák állapota nem éppen roller barát. Arról nem is szólva, hogy mondjuk egy 50-nel menő roller mikor fog megállni. Az elém lépő gyalogos előtt vagy az elém hajtó autó után... Eddig kétszer akartak eltaposni úgy az úton, hogy a mellékutcából keresztben elém hajtó autó úgy, hogy én mentem a főúton. Másig nem tudom, hogy egyszerűen nem vett észre vagy pusztán leszarta, hogy roller közeledik a főúton elsőbbséggel.(elsőbbség adás tábla volt a mellékutcából) Mind a két alkalommal csak egy hirtelen varagabetüt leírva sikerült kikerülni, hogy elcsapjanak. Ráadásul nem is jobbról jött az autó hanem balról hajtott elém a főúton keresztül mind a két alkalommal. Ha 50-nel mentem volna nem biztos, hogy ki tudom kerülni az ütközést. persze az se éppen leányálom, mikor jobbról, hogy belássa a kereszteződés az elsőbbség adás ellenére is ki tolja a kocsi orrát. Már pedig egy roller az út szélén halad lévén oda szorítja ki a forgalom. Amúgy az út szélén van a legrosszabb állapotban a felület. De a járda se jobb. Főleg jó a kapualjakból váratlanul kilépő gyalogosok a roller elé. 20-25 körül haladva még megáll talán az ember, de nagyobb sebességgel nem biztos. Szóval én egyértelműena azt mondom a rollernek bőven megfelel a 25 km/h sebesség korlátozás. Mind a saját, mind pedig mások testi épségének védelme miatt.

Új hozzászólás Aktív témák