Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz janeszgol #415 üzenetére

    szavazás: 88% van igény kisméretű telefonra
    hozzászólok: MIVANMIVANMIVAN?!!!

    :D

    Tényleg az a probléma akiknek nagy kell bőven válogathatnak, akiknek 4" körül felelne meg az így járt.

    Ázsiai gyártók 15 cm magas, 7 cm széles telefont tartanak "kicsinek". A régebbi tényleg kompakt 4" Androidok elavultak és elakadtak szoftveresen nyalóka és nugát után.

    Apple-nél is vége a valódi egykezes kompakt SE vonalnak. Szerintem álszent dolog csak és kizárólag a méretére fogni, hogy kutyának se kell már: fordítsuk meg, tepsi méretet favorizálók közül ki venne 2018 végén, 2019 elején olyan divatos nagy kijelzős Plus, Max modellt, amiben pár éves CPU van, nincs haptic feedback és más finomságok, csak első generációs lassú TouchID (cirka hat éves technika) és csak 1,2 MP selfie kamera van? :F Hány millió Plus tepsi fogyna így?

    Az SE ezekkel a kompromisszumokkal is sikeres termék volt, mert 2016-ban az a CPU+RAM+hátsó kamera kombináció az árral és kb. öt év iOS támogatással jó vétel volt. Később még külön indiai gyártósort is csináltak amikor frissítették a kezdő tárhelyet 32 GB-ra.

    Ha kutyát se érdekelne a kisméret akkor nem lenne annyi SE2 váró reddit, blog komment, viral render gossip, youtube videó, ilyen-olyan szavazások. Inkább arról lehet szó nagyobb haszon van a nagyobb készülékeken, "normális" lett az ezer dolláros iphone, az iOS vonzereje van olyan lenyomják a változtatásokat az embereken és a méret is csak ilyen a sorban. Nem az igényeket nézik, hanem az irányt diktálják erre megyünk és kész. Ha az emberek igényeit nézték volna akkor Jack bácsi nem ment volna még nyugdíjba és nem született volna meg Notch baba.

    Az Apple nem csinált SE2-t, inkább azt mondták elég két kategória és az i7 és i8 lett az olcsóbb, kompakt modell a kínálatban, új értelemben vett kompakt. Nekem is iphone8 lesz a következő, az még megszokható de az SE kifejezetten kényelmesebb számomra. Mert én még telefonként, zenelejátszóként tekintek rá alkalmi netezéssel, ha zsebszámítógépre és sok videónézésre lenne szükségem útközben én is a Plus, Max tabletekre vágynék. Apple elkönyveli újabb vásárló jó döntés volt az SE kicsi kivezetése, de azt nem tudják muszájból veszem az i8-at, valójában méretben SE2-t szeretnék modern hardverrel. Csak reménykedés maradt egy keynote-on majd elsütik a One more thing dolgot és óriási csodaként eladják a 12x6 cm kompakt iphone-t: Edge to edge kijelző, semmi káva, faceID vagy kijelző alatti touchID, jó kamerákkal...

Új hozzászólás Aktív témák