Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atee94

    csendes tag

    Emlékszem hogy szorongattam a 300 ezer forintomat, amit miután leszoktam a dohányzásról, azt hiszem egy év alatt pakoltam félre ,hogy egy rtx 3080-at vásároljak majd belőle, mert az msrp ára 700 dollárra volt hirdetve és úgy számoltam talán ennyiből kifutja...
    2020 novemberében meg megláttam hogy tömegesen fogynak el a gpu-k ,és volt egy olyan sejtésem hogy nem fogom tudni megvenni a hőn áhított kártyámát , és inkább vettem egy rx 5700 xt-t, mert nem akartam egy prev genes kártyára elkölteni 300 ezret és ár érték arányban ez érte meg a legjobban(rx 480-at cserélt).
    Mai napig megvan az az érzés mikor a fél éves használt rx 5700 xt-t amit 155 ezerért vettem, 1:1-ben egy vadiúj rx 6700 xt-re cseréltem el, és fájó szívem megnyugodott hogy bár nem pont az a teljesítményszintet amit megcéloztam, de hozzá elég közelit tudtam szerezni, és nem kellett eladni a vesémet érte.
    De nem múlt el az a keserű szájíz mikor felröppent a hír, hogy az nvidia konkrétan a bányászokhoz borította le a gpu-it,mesterségesen felstrófolta az árait, nem adott egyáltalán hajszálni esélyt se hogy msrp vagy az közeli áron vegyük a kártyáit(kivétel EVGA), mikor a bányászláz alább hagyott akkor az lhr-t "mágikusan" feltörik és most kegyetlen és kicsinyes örömmel tölt el hogy miután a gamer társadalmat szemen köpték, a rekord nyereség után egy kis veszteség lesz nekik. Nem nagy, de ha már egy picit kellemetlen nekik, én örülök... :)
    Azt is tudom hogy az nvidia leszarja amit én mint egyszerű vásárló gondolok, de ez most így jólesett kimondani...mert ilyen az emberi természet.

    [ Szerkesztve ]

    "The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

Új hozzászólás Aktív témák