Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Jó hogy nem gyerekkori képet raktok be Jensen Huang-ről :D Már rég nem úgy néz ki mint a berakott képen. Öregedett ő is. Kb tiszta ősz.

    Az meg hogy nem fogy úgy a VGA... hát mostanra _szinte_ megszűnt a COVID korlátozás a világban így mindenki jön-megy és utazik. 2 év után a franc fog otthon ülni.

    Amikor meg korlátozás volt és lezárás akkor mindenki bevásárolt mindenféle kütyüt otthonra amit a mai napi használ és majd x idő múlva fog csak cserélni...

    Nekem is nem egy ismerősöm akik vagy konzolon vagy gépen, de játszanak és ahogy jöttek a lezárások-korlátozások elkezdték lecserélgetni a laptopjaikat vagy vettek még egyet-jobbat a meglévő mellé a többi meg hardvereket-gépeket, monitort-tévét, hangcuccot és a többi kütyüjüket cserélték újabbra. Ezek az emberek meg rendszerint fesztiválozni szoktak és vagy utaznak amikor csak idejük engedi.

    Szóval az elmúlt 2 évben felpumpált lufi most leeresztett.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz 용 Bob #58 üzenetére

    Ezt úgy írod mintha a PC-vel nem lehetne egy kontrollerrel a kezedben fotelből kényelmesen játszani bármekkora tévét használva.

    Meg mintha a Steam nem tudna olyat, hogy a játékosgépeden fent lévő játékokat egy hálózaton belül használt laptop-ra stream-eli az asztali géped teljesítményével.

    Magam részéről 2016 óta játszom egy ilyen fotelből lábtartóval kényelmesen és már előtte 2011 óta nem ülök számítógépasztalnál (kivéve az irodát ahol dolgozom), mert akkoriban a földön ültem kisebb-nagyobb párnákon baromi kényelmesen vagy ha akartam feküdtem a fejemet felpolcolva úgy hogy az egér és a billentyűzet használat a legkevésbé sem volt problémás és használtam az akkori laptopomat és monitoromat.

    A másik, hogy egy rossz ár-teljesítmény mutatójú kártyával szemeztél és a korábban általam taglalt RTX 2000-res szériából ezt a teljesítmény de még jobbat is már rég megkaphattál volna még bármiféle bányászláz, készlethiány, infláció elszállása meg háború előtt. Vagy most használtan is tudnál venni kártyát, de még külföldről is ahol nem ritkán 300 euró körül mozog egy RTX 2060 6GB.

    A PS5-ök árai szintén elszálltak ugyan úgy mint a VGA kártyáké, mert azt is előrendeléstől kezdve mindenféle módokon át felvásárolták a nyerészkedők és haszonnal tovább adták olyanoknak akik megunták a várakozást.

    Az, hogy most hirtelen rákeresve újonnan a PS5-ből lehet venni 185k Ft-ért 1 helyen a következő lépcső pedig 260k Ft majd utána 400k Ft feletti árakat látok az nem azt jelenti, hogy a konzolok ellátottsága is megoldódott volna:

    "Már másfél éve bemutatkozott az aktuális konzolgeneráció, a PlayStation 5 esetében azonban továbbra is súlyos készlethiány tapasztalható, hazánkban például nagyjából másfél hónapos átfutásra számíthat az, aki a nyerészkedőknek nemet mondva a hivatalos viszonteladóknál adja le a rendelését."

    Forrás: A Sony már látja, mikor juthat mindenkinek PlayStation 5| 2022 május 26. 17:01

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz 1dude #62 üzenetére

    A kontroller+auto aim konzolos online lövöldét már Xbox 360 óta nem értem, hogy mi benne a buli... voltam én is haveroknál akiknél sokan egyszerre 2-4-en Halo meg már meg nem mondom milyen konzolos címeket osztott képernyőn játszottunk egymás ellen.

    Mivel a játékok már jó régen főleg konzolra vannak optimalizálva, így nem igen tudok mondani olyan címet ahol problémám lett volna az Xbox 360-as vezeték nélküli kontrolleremmel PC-n.

    A multis címeket meg eszembe sem jutna kontrollerrel játszani. Kontrollerem is csak azért van mert pl a GTA széria az egyik kedvencem és autókázni jobban szeretek kontrollerrel, amit játék közben az autóból kiszállva leteszek és használom a billentyűzet+egér kombót mászkálásra-lövöldözésre mivel nem tart semeddig a játéknak átváltani a 2 irányítási forma között játék közben. Sőt egyszerre egyidőben a 2-őt is lehet használni: kontrolleren nyomod az előrementet egérrel meg célzol aminek persze nincs értelme, de működik.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz 1dude #64 üzenetére

    Te most teljesen másról beszélsz mit amit eredetileg írtam.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák