Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kawauso

    aktív tag

    válasz Stauffenberg #17 üzenetére

    Természetesen jogos dolgokat írsz, én is utaltam rá feljebb.

    Ugyebár a piacokon és egyéni ízlésen is múlik a választás a kategóriában. Akinek undora van a Xiaomi-tól/Poco-tól, annak ez bőven tetszhet a kamera ellenére is. Az a legendás OgygenOS szoftver. A Samsung-ot is szokták riválisnak mondani, de nem értem, hogy miért az A52 5G-t. Illetve részben értem, de az már inkább "prémium középkategória", mínusz a rendszerchip.

    Az ideális király a Poco X3 Pro lenne, de 120 Hz-es AMOLED-del. De olyan lehetőség nincs. Ha a Redmi Note 10 Pro-t preferálja az ember, akkor megkapja a kijelzőt, a jack csatlakozót, a kamerákat, és a bővíthetőséget, de beleköthet a 732G-be. Ha a Poco F3-at, akkor ugrik a jack csatlakozó és a bővíthetőség, no meg a jobb kamera, de cserébe olyan, mint a villám.

    A Nord CE = Core Edition tényleg talán a legtöbb esszenciális dolgot tartalmazza, amit egy 2-3 évig történő használat során, amire pozicionálták, szeretne az ember. Ugyan csak 90 Hz-ces a 120 Hz-cel szemben a kijelző, de 60 Hz után ez is bőven jó. Van jack csatlakozó, az üzemidő kimagasló, ráadásul a hívásidőben és a webböngészésben jeleskedik, a kamera pedig OIS nélkül is vállalható. Viszont nem bővíthető a telefon, mondjuk ezt indokolja, hogy 128 GB-os az alapmodel, és az, hogy tényleg 2-3 éves használatra lőtték be. Az anyaghasználat lehetne jobb, de remélhetőleg nem törik ketté, mint a sima Nord. Valamint elvesztette a jellegzetes OnePlus csúszkát oldalról. Végül nincs sztereó hangszóró, de az a sima Nord-ban sincs.

    Nyilván ha érkezik a Dimensity 1200-as Nord2, vagy bármi is legyen a neve, a Nord CE-ben lennie kell kompromisszumnak. Gondolom a Nord2 kamerája kapni fog OIS-t, a csúszka is visszakerül, és ha van eszük, akkor jack csatlakozó is lesz, valamint sztereó hangszórókat is kap, fejlődve a sima Nord-hoz képest. Az ára lesz érdekes, ha a CE-t leszorították 299 euróra, az eredeti Nord pedig 399 euró volt. Szerintem ha valahol a két ár között lesz, akkor nagyot szakíthatnak vele.

    Vélhetőleg:
    Nord2 > Nord CE > Nord > Nord N10 > Nord N200 > Nord N100

Új hozzászólás Aktív témák