Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz T J #23 üzenetére

    A te adóterhedet is abból fizeted be, amilyen jövedelmed keletkezik. Ahogy a munkavállalónál is előfordulhat, hogy túlfizetése van, úgy vállalkozásnál is előfordulhat. (Én már kaptam vissza SZJA túlfizetés miatt pénzt.)

    "Nehogy már hitelezésnek vedd a befizetési határidőt!"
    1. De, a fizetési határidő az bizony hitelezés. Kemény tárgyalások folynak cégek között, hogy növeljék/csökkentsék.
    2. Adófizetési kötelezettséged abban a pillanatban létrejön, hogy jövedelmed van. A törvényi szabályozás az, ami lehetővé teszi neked, hogy hosszabb időszakonként kelljen elszámolnod/befizetned.
    Mivel az előző évet veszik alapul ezért rosszabb év után kevesebb adóelőleget kell fizetned, mint amennyi a valós adófizetési kötelezettséged.
    Mivel adminisztratív költség szempontjából nem hatékony minden hónapban adóbevallást készíteni, ezért kitalálták az adóelőleget ami szintén törvényi szabályozás.

    Te meg ki akarod mazsolázni a törvényi szabályozások közül azokat, amik neked kedveznek és eltörölni azokat, amik meg hátrányosak számodra hátrányosak. (Persze ez valahol érhető, ki ne akarna kedvezőbb helyzetbe kerülni, csak éppen nem túl fair.)

    "Akkor hitelezne, ha ő fizetne nekem, amit majd visszatörlesztek valamikor."

    Ez játék a szavakkal. Neked egész évben tartozásod van feléjük. Ez a helyzet teljesen ekvivalens azzal, hogy ha minden hónapban befizeted a tényleges adófizetési kötelezettségedet, de az előző évi alacsonyabb jövedelemmel számított adó és a fizetett adó különbözetét meg átutalnák neked és év végén meg egyben kéne törlesztened.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák