Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz #70234880 #30 üzenetére

    Szűréssel kapcsolatban félreértettél, (valószínűleg én fogalmaztam rosszul), természetesen nem a technikai oldaláról beszéltem!

    Nem tudom hány éves a srácod (vagy srácaid), de úgy gondolom a hozzászólásaid alapján, hogy még kicsik lehetnek (alsó??). Nos, nekem 3 gyerekem van, a legnagyobb most ment egyetemre, a legkisebb még csak ált.isk. hatodik osztályos. Átéltem velük az egész telefon forradalmat. Valójában a gyerekek a szűkebb közösségükben egy másik életet is élnek, amit te otthonról nem ismersz. Igen tudom, minden szülő azt gondolja, hogy az ő gyereke kivétel, de a gyakorlatban nem így van. Alsóban még esetleg, de 12éves kor felett elkezdenek önállósodni, ami teljesen normális, mi is így voltunk vele anno, nekünk is megvolt a saját kis külön életünk és témáink a haverokkal, melyekről otthon nem beszéltünk. A mai srácok az infókat már a netről szerzik be 90%-ban, osztják is egymást között azonnal, ha olyasmit látnak. Persze a különböző nemkívánatos tartalmaktól a legtöbb szülő meg akarja védeni a gyerekét, ez természetes, de a közösségben sajnos nem tudod megakadályozni, hogy egy másik gyerek adott esetben olyasmit mutasson neki, amit te nem mutatnál meg. Ez a gond!

    Szülőkkel valóban lehet egyeztetni, már amiről tudnak persze. Mert általában csak az jut el odáig, ami már tényleg problémás, pl. zaklatás, vagy félelmetes tartalmak. Aztán az is gond, hogy nem minden szülő ilyen, kisebb sulikban -de ott is csak szerencsés esetben-, ez működhet, de össz. társadalmi szinten ez nem megoldás, mert számos hülye szülő is van, akit nem érdekel az egész. Harmadrészt azért sem megoldás, mert ha a szülőknek már meg kell beszélni egymással valamit, akkor a gyerek már belefutott a tartalomba, és onnantól nagyjából ott vagyunk, amiről beszéltem, vagyis nem tudtad megvédeni, csak a látottak feldolgozásában tudsz utólag segíteni.

    A démonizálásnak egyébként nem vagyok híve, mert olyan ez is mint a kés, lehet vele szobrot is faragni és ölni is, de nem lenne jó senkinek, ha csak az öléssel kapcsolatos felhasználást emelnénk ki. A nagyfiam például az online játékoknak is köszönheti, hogy középsuli végére meglett a felsőfokú angol nyelvvizsgája! Nem vicc, RPG-vel játszottak angolul, ráadásul a csapatban voltak angol anyanyelvűek is, ami a beszédét is nagyban fejlesztette. Meg kell találni az egyensúlyt, a démonizálás szerintem nem vezet sehova, de ez szubjektív véleményem!

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák