Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    Idén márciusban jelentkezett először nálam.
    A jelenség röviden az volt, hogy a kívánt allcore 5 GHz helyett a HWINFO csak ~ 4950MHz-et jelenített meg az Effektív mezőben.
    A Core Clock mezőben (amit abszolut tilos nézni) ott kijelezte az 5000MHz-et minden magra.
    Egy Cinebench teszten viszont, ahol a 10 magos ~16800 pontot ér el ac 5 GHz-en, csak 15500 pontot kapott.
    Ez egy brutális veszteség, ilyennél a gyári, OC nélküli beállítás is többet ad. 15500 pont az ac 4600MHz-nél van.
    Először azt hittem, nálam van valami gond. A teljesítmény vesztés nem hagyott nyugodni, újratettem a windows-t, mértem, jó. Szuper. Aztán megint nem jó...
    Így jutottam el oda, hogy sokadik win telepítésnél rájöttem, ha nincs internet, addig jó.
    Ahogy a netre csatlakozik a gép, onnantól vége. Megkapja a kegyelemdöfést, de mitől.
    Nem kicsi fék, nem azért optimalizáljuk a gépet, hogy csak úgy kukázzuk amit elérünk.
    Így egy friss telepítést videóra vettem, legújabb w10 (direkt kisbetűvel), minden driver felrakva, minden lényeges szoftver feltéve, de net még nem.
    Lássuk:
    [link]
    Eddig a pontig remekül viselkedett a gép, elindítottam a ms frissítéseket. Közben rengetegszer indítottam a Cinebench R23-at, így tesztelve, hogy a kívánt ac 5 G Effektív meg van e, vagy hol eszi meg a fene.
    8:55-nél még minden rendben, meg is van az eff. clock, de 10:20 -nál felmegy a 2 db defender frissítés (vírus), onnantól kezdve a gép egy döglött lassú vacak. Többé nincs 5 GHz Eff clock, az elért pontszám a CbR23-on a 16800 helyett csak 15500.
    10:48-kor indítom a Cb tesztet, látszik, hogy kuka.
    Ami érdekes, hogy ezt a frissítést az Eset veszélyesnek nyilvánítja:
    [link]
    Itt a PH-n már március végén jeleztem ezt a problémát, így derült fény erre a frissítésre, köszönet néhány 1200-es topiklakóknak, akik segítettek, teszteltek, jelezték, hogy náluk is van ez a probléma.
    Először nagy tapogatózás volt, meg nem fordult volna a fejembe, hogy ilyen van.
    Aztán a neten összeakadtam UncleWebb-el, ő segített tovább, jött a Throttle|Stop, mint ideiglenes megoldás a ms lassításra. Persze az igazi megoldás a ms teljes kizárása, ezt is teszteltem, netről letölthető ms mentes os-ekkel. Ha nincs ms, nincs ez a probléma.
    Természetesen a hiba jelentve, tesznek rá nagy ívben, nem érdekel hogy véletlen, vagy akarattal készült. Lényeg, hogy nem javítják, mivel az új, 12-es generációs prociknál nincs. "Vegyél újat..."
    Rengeteg időm ment el ennek a beazonosításával, TS segít ebben, így tovább használhatóak a régi processzorok.
    Beépített fékkel sajnos ratyi, azért nem mindegy, hogy visszagyengítik az ac 5 GHz teljesítményt ~ 4.6GHz-re.
    Megoldás itt röviden, vagy nem szabad használni eredeti windows-t.
    [link]
    Így már használható a kémkedő, betörhető os is.

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Albus_D #6 üzenetére

    Amd-nél nincs ilyen, csakis kizárólag Intel, ott is a régiek.
    12-es gen nem érintett.

  • zebra_hun

    addikt

    válasz tlac #11 üzenetére

    Ez igaz, nem ismerem kicsit sem azt a víruskergetőt. Csak annyit néztem, hogy a kbxxxxx szám nem zöld.
    Amit lemusz ír, hogy kikapcsolni teljesen, azt nem tudtam megcsinálni, neten fellelhető összes módot végigpróbáltam, de idővel mindig beindult a háttérben. Persze biztosan ki lehet vhogy kapcsolni, mivel a Revi OS-ben sem megy, az pl egy örök megoldás, heteket használtam. De bármennyire is próbáltam az eredeti win-t buherálni, ha egyszer ezt megkapta, akkor az akármelyik regisztris trükkel letiltott verziót is felülírta, és elindult.
    Végülis mindegy, 2 hónapja a TS teszi a dolgát ahogy linkeltem, az megoldja. Így nem oszt-szoroz, hogy a ms hivatalos kémkedő cuccai futnak.
    Nem járok semmi veszélyes oldalon, mielőtt klikkelek az egér rátéttel úgyis kiírja a címet, eldöntöm, hogy rámegyek e vagy sem.
    Galibát eddig nekem vírus nem okozott, ez az első tudtommal.
    Ez pedig nem kicsi volt.

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Protezis #36 üzenetére

    Én az az Eset képet félreértelmeztem, bocs. Annó, amikor először itt felvetettem a témát, többen is jelezték a 10-es gen topikban, hogy náluk is létezik a probléma. Ekkor egy valaki jelezte, hogy neki viszont hibátlan. Pár napom ráment, mire kiderítettem a win frissítést, és a számát, amelyik valószínűen ezt okozza. Ekkor posztolta a tulaj a képet, hogy neki ez a frissítés nincs is fenn. Itt néztem el, csak a kb számot néztem, meg azt, hogy sárga...
    Nekem nincs Eset licenszem, így nem tudtam kipróbálni, de az biztos, hogy bárhogy is tiltottam le a win frissítéseket, ez a vadi új w10 és 11 alatt is aktíválta magát kb 5-7 percre rá, ahogy netre kerül a gép.
    TS viszont egy jó megoldás, nincs korlátozva a defender, működik továbbra is, csak nem sajátít ki extra erőforrást.
    Hogy az Eset tulajnak az eset fogta e meg, mivel a képen egy rakat frissítés van amit nem csinált meg, azt nem tudom.
    Lényeg, hogy ő így nem érintett a 10-es gen gépével.

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Protezis #38 üzenetére

    Elvileg úgy van. De az biztos, hogy neki az a bizonyos frissítés sincs fenn. Defender pedig inaktív, tehát esély sincs erre a hibára.
    Egyébként nagyon egyszerű, ki kell próbálni.
    Én a defendert használom kombinálva a TS-pal. Hibátlan.

    [ Szerkesztve ]

  • zebra_hun

    addikt

    válasz #32839680 #43 üzenetére

    Normál gépemen én sem, de ez direkt hobbira épült. Nincs rajta semmi adat, igazából csak egy célja van, rendkívül kevés üzemórával.
    Nem azért vettem bele 10900-at, hogy visszaminősítsék a 10700 szintjére. Mindegy, ez itt most lényegtelen.

    Nekem is van egy saját, használatos gépem, boldog tulajdonosa vagyok egy 10400 non k masinának, semmi oc, és egy Thinkpad 540-nek. Azokat elégedetten használom, semmi oc, még ThrottleStop sincs, igényimnek tökéletesen megfelel, pedig a 10400-on aktív a lassítás. Viszont azzal nem versenyzek, hanem használom ;)
    Az I9 meg sok rekordot tart, az azért van, hobbi, de nem egy átlagos felhasználás.
    Azért ez nem egy kicsi baki, bár átlag felhasználáson nem igen észrevehető. A javításra kíváncsi leszek, bár sok reményt nem fűzök hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák