Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    Idén márciusban jelentkezett először nálam.
    A jelenség röviden az volt, hogy a kívánt allcore 5 GHz helyett a HWINFO csak ~ 4950MHz-et jelenített meg az Effektív mezőben.
    A Core Clock mezőben (amit abszolut tilos nézni) ott kijelezte az 5000MHz-et minden magra.
    Egy Cinebench teszten viszont, ahol a 10 magos ~16800 pontot ér el ac 5 GHz-en, csak 15500 pontot kapott.
    Ez egy brutális veszteség, ilyennél a gyári, OC nélküli beállítás is többet ad. 15500 pont az ac 4600MHz-nél van.
    Először azt hittem, nálam van valami gond. A teljesítmény vesztés nem hagyott nyugodni, újratettem a windows-t, mértem, jó. Szuper. Aztán megint nem jó...
    Így jutottam el oda, hogy sokadik win telepítésnél rájöttem, ha nincs internet, addig jó.
    Ahogy a netre csatlakozik a gép, onnantól vége. Megkapja a kegyelemdöfést, de mitől.
    Nem kicsi fék, nem azért optimalizáljuk a gépet, hogy csak úgy kukázzuk amit elérünk.
    Így egy friss telepítést videóra vettem, legújabb w10 (direkt kisbetűvel), minden driver felrakva, minden lényeges szoftver feltéve, de net még nem.
    Lássuk:
    [link]
    Eddig a pontig remekül viselkedett a gép, elindítottam a ms frissítéseket. Közben rengetegszer indítottam a Cinebench R23-at, így tesztelve, hogy a kívánt ac 5 G Effektív meg van e, vagy hol eszi meg a fene.
    8:55-nél még minden rendben, meg is van az eff. clock, de 10:20 -nál felmegy a 2 db defender frissítés (vírus), onnantól kezdve a gép egy döglött lassú vacak. Többé nincs 5 GHz Eff clock, az elért pontszám a CbR23-on a 16800 helyett csak 15500.
    10:48-kor indítom a Cb tesztet, látszik, hogy kuka.
    Ami érdekes, hogy ezt a frissítést az Eset veszélyesnek nyilvánítja:
    [link]
    Itt a PH-n már március végén jeleztem ezt a problémát, így derült fény erre a frissítésre, köszönet néhány 1200-es topiklakóknak, akik segítettek, teszteltek, jelezték, hogy náluk is van ez a probléma.
    Először nagy tapogatózás volt, meg nem fordult volna a fejembe, hogy ilyen van.
    Aztán a neten összeakadtam UncleWebb-el, ő segített tovább, jött a Throttle|Stop, mint ideiglenes megoldás a ms lassításra. Persze az igazi megoldás a ms teljes kizárása, ezt is teszteltem, netről letölthető ms mentes os-ekkel. Ha nincs ms, nincs ez a probléma.
    Természetesen a hiba jelentve, tesznek rá nagy ívben, nem érdekel hogy véletlen, vagy akarattal készült. Lényeg, hogy nem javítják, mivel az új, 12-es generációs prociknál nincs. "Vegyél újat..."
    Rengeteg időm ment el ennek a beazonosításával, TS segít ebben, így tovább használhatóak a régi processzorok.
    Beépített fékkel sajnos ratyi, azért nem mindegy, hogy visszagyengítik az ac 5 GHz teljesítményt ~ 4.6GHz-re.
    Megoldás itt röviden, vagy nem szabad használni eredeti windows-t.
    [link]
    Így már használható a kémkedő, betörhető os is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák