Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz HSNet #7 üzenetére

    Lemaradt a "C3xxx illetve a" második fele. :)

    Egyébként ezeknél a processzoroknál egyedül az x86 kompatibilitás az érv. Az olyan helyekre, ahol ez nem feltétlenül kritérium, minden esetben van jobb ARM alternatíva. Lásd (#8)

    Garázsajtó távvezérlés szintű felhasználásról pedig senki nem beszélt. Arra arduino való, aminek a központi egysége nem ARM, hanem annál is jóval egyszerűbb.
    Alternatívának a málnát említettem, ami az általad felhozott kisebb szerverek, nasok, routerek, video transtkoder rendszerek témakört lefedi. Talán egyedül az utóbbit nem annyira.

    Házszabály miatt konkrét linket nem teszek be, de keress rá a "quad sata hat" kifejezésre. kb. 45.000 Ft-ból van egy komplett, 4 háttértár fogadására alkalmas kis eszközöd, táppal, burkolattal, mindennel együtt. Egy málnára optimalizált debian-nal használható fájlszervernek, DLNA szervernek, torrent kliens gépnek, médialejátszó gépnek, vagy bármi másnak, amit debian rendszeren használni tudsz.

    (#9) Ezért mondtam, hogy tudom, van átfedés. Magát az atom nevet viszont eredetileg a celeron-ok alá szánták.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák