Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz t72killer #657 üzenetére

    Szerintem használtak már annyi telefont, hogy legyen egy empirikus tapasztalatuk arról, hogy mit jelent egy átlagos vagy intenzív felhasználás, plusz szokták írni hogy nagyjából milyen használat volt. Szóval nem mondanám teljesen nem informatívnak, de tény, hogy a tesztjeik legkevésbé kiindulási alapnak vehető része az akksiidő.

    A probléma szerintem az amit a youtube-os vidi is említ. Hogy ha nem zsír új telefonokat raksz a tesztbe, a régiek alapból gyengébben fognak muzsikálni mert több feltöltés/merítés ciklus ment már a telepbe. Szóval nem lennének teljesen összehasonlíthatóak az eredmények. Másik lehetőség: hogy nem egyszerre teszteled head-to-head a telefonokat, hanem kitalálsz egy módszert, amit minden telefonnál lefuttatsz és méred az időt. Sokan ezt csinálják, de ez is problémás, mert főleg azért mert bármilyen dolgot is használsz a merítésre, bármilyen app-ot is használsz, idővel változik az app-ok energiafogyasztása, szóval a historikus adatok megint nem lesznek direktben felhasználhatók. Akkor ez a probléma is megkerülhető lenne hogy minden telefont azzal a verziójával teszteled az app-nak amivel még a legelső telót tesztelted...de ekkor meg bejön az a probléma hogy lehet a régi app a régi SoC-on jobban muzsikál mint az újon, ergo lehet régi appokkal XY telefon a győztes, de a frissített appokkal meg már egy másik. Szóval kapsz ugyan egy összehasonlítható eredményt, csak a jelenben az nem lesz releváns, mert ki az aki 3 éves youtube app-ot használ?

    Szóval igazából az egyetlen járható út ami tényleg jó módszer az az ami a vidiben van: Új telókat (azonos aksiromlás állapota), friss appokkal (jelenre releváns eredmények), azonos körülmények között tesztelsz (összehasonlítható eredmények).
    A legelső feltételnek meg van egy anyagi vonzata, amit sztem érthető módon nem akar bevállalni a MA.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák