Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Samott #488 üzenetére

    "Ambivalens erzeseim vannak a 0%-os THM hitelek kapcsan, mert valami atveres biztos van benne" - csak annyi, mint egy ingyenes Windows 10-ben, amit ugye mivel fizetsz ki? Hát az adataiddal. Ezeknél ugyanez a helyzet:
    Bekerülsz az adatbázisukba, így, tudnak ajánlani neked termékeket (kezdve azzal, amikor X pénzügyi szolgáltató minden kérdés nélkül kiküldi a címedre a hiteligénylést követően az 500e Ft kerettel adott hitelkártyát :DDD ) de ezekről azért lehet nyilatkozni általában - csak ugye, sokan elfelejtik, az már üzlet lehetőségét adja a szolgáltatónak, vagy elkezdik használni a hitelkártyát, hopp.. máris van egy ügyfelük.

    Fentieken túl, az ügyfélnél az adott szolgáltató - már, ha korrekten lement az adott áruvásárlási hitel - "felkerül a térképre", tehát a jövőben számolni fog azzal a céggel is.

    Ez így mindenkinek jó. Én nagyon szeretem a 0% THM-es akciókat, mert azért egy 20-30e/hó 10 hónapra kamatmentesen - ahogy fentebb is írták - kigazdálkodható havi szinten, és nem kell egyben kicsengetni mondjuk 2-300e Ft-ot.

    A "3 havi fizetésért vegyél autót" mondatod valljuk be, tréfás: nem várhatod el egy vidéki embertől(ahol az átlagkereset eleve alacsonyabb), hogy egy 10 vagy 10+ éves autóra vágyjon, csak mert mondjuk 240e-t keres, ahol az olyan kevés, hogy a 3 havi 720e-ből kb. a tolatókamera update csomagot kapja meg egy új autó esetén.

    De ha kiválaszt egy 5 éves futamidejű alacsony hiteles autót ahol mondjuk 30-40e fix törlesztője lesz, azt 2 keresővel simán - de adott esetben 1 keresővel is - elbírja a család.
    Ha mellé teszed, hogy az első 5 évben sok cég ad garanciát erre-arra, akkor akár már egy régebbi autón simán jelentkező, mondjuk havi átlag 30e Ft karbantartási költség is többre jöhet ki már 1 éves időtávon is, mint az új autó törlesztője, épp csak a réginél nem tudod előre, hogy a 16 éves "roncshalmazon" (tudom, nem mind az) melyik hónapban kell majd lambda szondát cserélni (70e Ft pápá) vagy netán kuplungtárcsát.

    Tehát én inkább a részletfizetést választanám, mert gazdaságilag jobb döntés, és mivel a család is sokszor veled fog utazni, a modernebb, biztonságosabb modell még akkor is megéri (életed/-tük csak 1 van), ha valakire nem lenne igaz a fenti számításom..

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák