Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taz1

    csendes tag

    Én pár hónapja váltottam Spotifyról Apple Musicra, mert lejárt a diák kedvezmény a családi csomag körüli mizéria a Spotifynál meg kiverte kicsit a biztosítékot. Az Apple music androidos appja mondjuk kicsit fapados, meg bugos is volt eleinte, de mostanra már egész használható. Pár dolog hiányzik a spotifyból, Pl. az, hogy a letöltött lejátszási listáimat naprakészen tartsa. Az Applnél minden alkalommal, ha hozzáadok a bármely listához egy számot, rá kell bökni a letöltés gombra, ami roppant idegesítő, mivel sok listám van. Mondjuk ez pont nem lesz probléma mostantól, mert az új előfizummal korlátlan a stream az Apple music-al,
    úh nem kell már a telefonon tárolni a dalokat.

    A spotify algoritmusai viszont verhetetlenek. Ott mindig sikerült olyan dalokat ajánlani a zenehallgatás szokásaim alapján, amik nagyon bejöttek. Az Apple ebben nagyon rosszul áll, állandóan olyan dolgokat ajánl, amiket vagy nem szeretek, vagy ha meghallgatok valamit ami a többitől eltérő stílusú, akkor utána az arcomba tolja, ha akarom, ha nem. (múltkor bekapcsoltam 1 elalvást segítő zenét 1x,utána hetekig csak azokat ajánlgatta). Szerintem amíg ezeket nem teszi helyre az Apple, addig marad is a második helyen.

    Viszont a streaming teljesen megváltoztatta a zenehallgatási szokásaimat. Pár éve, mielőtt elkezdtem használni a spotify-t, szkeptikus voltam, de most már biztos, h nem tudnék visszatérni a régi módszerre és bajlódni a leröltésekkel.

Új hozzászólás Aktív témák