Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz janeszgol #45 üzenetére

    De még mindig ott tartunk, hogy a gyalogos át mehet e birka módjára, fel sem nézve a telefonjából.
    Mert ha már az illetékes KRESZ doktor szerint a készülő megfogalmazás ott van, akkor józan paraszti ésszel élve és figyelembe véve a gyalogosokra vonatkozó kitételt, még mindig ott tartunk, hogy nem. Hiszen semmit nem teljesít a biztonságos átkelésre vonatkozó szabályozás rá eső részéből.
    Meg ha már itt tartunk, mi minősül átkelésre készülésnek? Mondjuk, hogy Marika néni körülnéz? Ezt el tudom fogadni, bár akkor ilyen tekintetben a szabályozás még mindig lukas, hiszen a ráutaló magatartás még mindig nem szerepel a KRESZ-ben. Így az ügyvéd megfogalmazása is vélemény, valószínűleg a bevett szokásjog alapján. Mivel konkrét szabály nincs leírva ezzel kapcsolatban.
    Egy szóval nem írtam olyat, hogy nem az autósok felelősek javarészt a zebrán történő balesetekért.
    De Te arra tanítod a gyereked, hogy vakon, süketen is mehet a zebra felé vagy azon át? Neki nem kell figyelembe venni semmit?
    Szerinted miért nem engem bírságoltak meg, mikor a gyerek simán neki jött az autónak? Ő is, meg az apja is azt mondta, hogy meg kellett volna állnom a zebra elött. Mert ő ott állt, nem mellesleg félig háttal, mert épp beszélgetett.
    Közúti baleset, 112 annak rendje, módja szerint, hogy még véletlenül se lehessen cserbenhagyás. A Te olvasatodban ezek szerint engem ki kellett volna végezni a helyszínen. Hiszen a zebra mellett volt, mikor elhaladtam. Szerinted miért nem engem marasztaltak el mégsem?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák