Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz #16820480 #2 üzenetére

    Én úgy nagyjából pár éve így vagyok ezzel. Lehet, mi öregszünk :)

    Évekkel ezelőtt mindig lázban voltam, ha MWC volt, és azzal indítottam a napot, hogy megnéztem, miről maradtam le míg aludtam, meg ott ültem a gép előtt vasárnap este, mikor vártuk a nagy durranásokat.
    Ma napi 1x leülök, és átfutom a napi híreket, megnézem az interjúkat.

    Igazából az az időszak volt a legjobb, mikor a hagyományos telefonok a virágkorukat élték, de már kezdtek szállingózni az érintő kijelzős okos/félokos telefonok.
    Gondolj bele, hagyományos telefonok terén sokkal több dologgal lehetett játszani design téren, így mindig volt 1-2 különleges megoldás(a nokia kocka telefonja, vagy az ngage, a kinyitható, slide telefonok stb..). Ahogy jöttek be a kamerák, folyamatosan jött valaki, aki dobott valami újat, és akkor nem arról volt szó, hogy a jobbnál kicsit jobb, hanem hogy végre használható, vagy nem, meg tud-e valamit a "megnyomom a gombot és lő" mellett(SE Cybershot pl). A folyamatosan fejlődő zenei képességek, amik ma már full alap dolgok. De végtelenségig lehetne sorolni.
    Aztán berobbant az iPhone, és hirtelen mindenki elkezdte másolni, jöttek a rezisztív kijelzős megoldások, okos és buta érintős(LG, Samsung..) telefonok, a kapacitív kijelzős megoldások, aztán egyre nagyobb kijelző, egyre okosabb rendszerek(Android, iOs, Windows Phone története vagy a Symbian haláltusája), egyre erősebb SoC-ek stb, stb.

    Most mi van?
    Kijelzőt már nem nagyon van hova növelni, a design is viszonylag kötött, mert kijelző az egész.. Persze, mindenki minden évben hozza a kötelezőt, erősebb SoC, több RAM, nagyobb felbontás, valamivel jobb kamera, vagy egy-egy zeneileg erősebb készülék. De igazából úgy igazi nagy durranást a technikai korlátok miatt már nem tudnak hozni. Persze, lehetne most is fejleszteni, de szerintem most tartunk ott, hogy elértük azt a szintet, hogy már egyre nehezebb a miniatürizálás/integrálás. Nem tudsz Hi-Fi szintű hangszórókat beépíteni, nem tudsz dSLR kamerát beletenni, stb, stb, mert egyszerűen fizikai képtelenség. Az LG modulos megoldása próbálta felkavarni az állóvizet, ami a Lenovonak talán jobban bejött, de igazából egyik sem ütött akkorát.
    Vannak persze próbálkozások, ami jó, de legnagyobb része már nem mozgat meg. 4 helyett 8 Gb RAM, 4k kijelző? Egyik sem nagyon mozgat meg, mert nem látom szükségét. 960 FPS videofelvétel is nagy dolog, de én kb az első pár napban szórakoznék vele, aztán kipukkad a lufi. Persze a nagy videósoknak biztos jó, de nekik meg már tuti van is rá eszköze.

    Valami nagy dobás kellene valakitől, amire kb senki nem számít(mint az első iPhone), és akkor talán megindulna megint a buli. Egyszer biztos eljön. De ide csatolnám hozzá azt is, hogy ez sem fog már akkorát ütni, mert ahogy ma mennek a dolgok, mire bemutatnák, kb mindenki tudna róla mindent, és elillan a "robbanás" varázsa. Ilyen ez az internet :)

    De remélem a következő években rámcáfol valaki. :))

    Amúgy köszönjük a beszámolót :R Jövőre ugyanitt.

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák