Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DS39

    nagyúr

    válasz Necc #14 üzenetére

    az lényegtelen hogy te vagy nem te írsz mondjuk a FB-n az ismerőseidnek, úgy "látszik" mintha te lennél, mert a neved, adataid ott vannak. és szerintem annak az esélye hogy vki helyettem ír pl FB-n kisebb, minthogy elhagyom a mobilon/vagy ellopják/ és adott esetben fizetnek vele. miért? mert nem lépek be nyilvános helyen, nem otthoni cégről is ritkán, és mindig privát böngészés módban, tehát ha elfelejtek logoutolni, csak bezárom a böngészőt, nem maradok benne. ha a mobilom elveszik, és észreveszem rögtön nem tudom bejelenteni sem az eltűnést, sem letiltani a "kártyahasználatot", mert nincs miről. tehát ez utóbbiban nagyobb a kockázat szvsz. (okostelefonos smartbank alkalmazást ezért sem töltenék le soha, gyanítom az emberek 90%-a aki használja, elmenti benne az adatait, mert lusta megjegyezni, + a visszaigazoló sms is arra a telefonszámra érkezik ami a készülékben van, of course.. szóval gyakorlatilag nulla védelem)

    igazából lehet védeni a magán szférát egy bizonyos határon belül, de teljesen úgy sem tudod, mert mindig lesz egy másik fél, aki majd nem figyel eléggé és rajta keresztül úgyis megtudnak rólad mindent. kérdés hogy vagy-e eléggé érdekes ahhoz hogy akarjanak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák