Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Melorin #11 üzenetére

    Szerintem csak a PCI-E 4.0 hiánya, meg esetleg talán-talán PBO fog megint máshogy működni, de erősen kétlem hogy annak a gyakorlatban lesz érezhető hatása.

    @ (#10) catalano
    MSI mellett inkább az szól szerintem, hogy azonos árkategóriában többnyire kicsit jobb (vagy épp jobban hűtött) VRM-et adnak a többieknél, + kb. alapfelszereltség náluk a BIOS Flash gomb. (nem emlékszem minek nevezik a funkciót, de annyi a lényeg hogy semmi nem kell az alaplapba, se CPU, se RAM, semmi... Csak tápot adsz neki, bedugsz egy pendrive-ot a megfelelő BIOS-al, megnyomsz rajta egy gombot és flasheli magát. Így egy esetleges brickelésből is van esély feltámadni + épp kompatibilis CPU sem kell a BIOS verziók közti váltáshoz)

    Ezen felül van bennük egy (talán Memory Try It) nevű memória próbálgató/tuningoló funkció ami nagyon hasznos tud lenni. Persze ott van a "DRAM Calculator for Ryzen" amit ajánlgatnak mindenhol, de ha épp nem pont az a pár fajta, márkás, drága, hyper-super B-Die golden sample memóriád van amiket jól ismer, akkor meg is lehet b...ni az egészet, egy hulladék. Ezzel szemben Memory Try It-nek kisujjból ment a 3000-es HyperX RAM-ok 3600-ra rántása, atom stabil, késleltetéseket alig vette feljebb (CL15 memória volt 3000-en, CL16 lett 3600-on, teljesen jó), az Infinity Fabric-nak meg erősen jót tett... (Zen2-höz ugye 3600-as memória sebesség a sweetspot)

    Vannak persze ellenérvek is, pl. a B450 Tomahawk-ra (nem MAX) a mai napig nem voltak képesek kiadni olyan BIOS-t amiben minden funkció bugmentesen működne, pl. a CPPC nekem a mai napig, még a legújabb BIOS-al is egy vak kapcsoló csak... de úgy hallottam a többi gyártónál is van bug dögivel... :U

    Amúgy van egy B550-A Pro-m is, második gépbe lesz, még nem raktam össze de nagy "sleeper"-nek tűnik a cucc, ajánlom. Egész olcsón ki lehet fogni és biza igen jó, még Buildzoidnak is tetszett (árához képest).

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák