Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Tibee86 #49 üzenetére

    Tényleg senki nem tudja felfogni amit mondok? Nem az a lényeg, hogy egyszerűbb, bár szerintem az is, hanem, hogy megbízhatóbb és konzisztensebb... De feleslegesen magyarázok mert úgyis kifordítjátok a szavaimat. :C Talán ha rendesen elolvasnád amit írtam, akkor megértednéd, hogy miért tartom gagyi megoldásnak az ilyen képernyő széléről húzásokat, meg máshol lefele húzásokat, meg ilyen képernyő szélén erősen nyomásokat.
    Ez a legutóbbi teljesen kiveri nálam a biztosítékot, alapból ugye duplán kéne kattintani, ami, ahogy már mondtam előbb is időpazarlás. Ezért + hogy nyomassa a force touch feature-t az apple, behozta ezt a képernyő szélén/széléről erősen nyomást/húzást. Az animáció valamennyire megmagyarázza ennek az értelmét, de mégis, azért, hogy válts egy alkalmazást erősen nyomod a képernyő szélét. MI ebben a logika?
    Persze androidnál is van ehhez hasonló dolog, pl: az összes alkalmazás menühöz felfele húzol a dockon, de az már egy közel sem ennyit használt funkció, mert amit gyakran használsz alkalmazást, azt úgyis kiteszed a home screen-re.
    Samsungnál meg ott van az edge panel, amihez szintén oldalról behúzud, amit az apple-höz hasonló módon csak az edge kijelző népszerűsítése miatt nyomat, de ott ez csak egy opcionális funkció, amit szintén nem használsz annyit, mint egy alkalmazásváltót..

    De nekem nem a gesztusokkal van a bajom, ahogy (#50) batai15 írta, tök jól működhet egy külön gesztusvezérlésre készített "gomb" amin egy helyen a gombokhoz hasonlóan konzisztens módon egyszerűen és megbízhatóan tudsz gesztusvezérléssel operálni. Abuszolút jó dolog. Nem biztos, hogy személy szerint én preferálnám, mert még nem próbáltam. De elhiszem, hogy nagyon jó, és ellenben az aplle hülye nyakatekert megoldásaival: logikusan van kitalálva és a leggyakoribb műveleteket könnyen és konzisztensen tudod vele elvégezni.

    Na de ahogy már leírtam korábban, úgy érzem bármivel érvelek, az apple tulajok 99%-a hülyének fog nézni. Me' amit a zepül csinál az úgy tökéletes és abban nem lehet hibát felfedezni.

    Meggyőződésem egyébként, hogy ezt az egygombos dizájnt csak azért nyomatja az apple, mert az iphonoknál ez megszokott. Az eredeti iphone ugyanezzel az egy gombbal jött, csak akkor még nem gondoltak olyanra, hogy alkalmazás váltás és társai. Steve Jobs iphone bemutatójának hangsúlyos része volt, hogy egy gomb van a telefon előlapján. Mert az eredeti készülék egy "egyszerű" okostelefon volt. Csak hogy azóta sokat fejlődött az iphone(ahogy minden okostelefon), csak hogy ezt a védjeggyé vált home gomb nem követte le, ezért behozták a sok hülye gesztust az egyszerű parancsok kiadására. Amit aztán az apple fanok foggal körömmel védenek... Aztán ha majd ezeket lecserélik végre valami normális megoldásra, akkor majd mindenki azt fogja magyarázni, hogy az mennyire jó dolog, miközben nem sokkal előtte még a tavalyi megoldás volt maga a megtestesült tökély... :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák