Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Ha már így pörög a topic, félig offként, de valamennyire idevágó gondolatként nekem az fordult meg a fejemben, hogy az ilyen 30-50-100W-os "solar charger/solar panel" mobil napelemek mennyire praktikusak? Legyen egy tök random példa, amit dobott az amazon: [link] de nincs semmi konkrétumom egyelőre.

    Full laikusként bőven nem értek hozzá, most kezdtem utánaolvasni hogy pl. van amelyik a napsütéstől melegszik, attól meg leáll :D Szóval vannak még számomra meglepetések, de láttam már (pl. amazonon) jópárszáz 4-5* értékelésűt is.

    Az ötletem az, hogy mivel napi minden órában (is!) direktben odasüt a nap az 5. emeleti teraszunkra, kiraknék egy ilyet, és 20.000 mAh-s powerbankokat (esetleg nagyobb akksikat?) töltögetnék, amiről meg utána mehetne a telefonok, Eneloopok (létezik vajon USB-ről tölthető Ni-Mh töltő?) delejezése, meg még ki tudja mi mindent meg tudnánk oldani így.

    Mint általában az ilyen kérdésekben, nem a pénzügyi megtérülést nézem, hanem hogy a kvázi végtelen ingyen napenergiát hatékonyan ki tudnám-e használni, lehetőleg ne kössön ki 1-2 éven belül a szemétben a "napelem", ilyesmi. Mennyire halott gondolat ez?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz philoxenia #42 üzenetére

    Köszi, de ennél egy nagyságrenddel kisebben gondolkoztam elsőre :D Lásd telefontöltés, <100W napelem, illetve ~1-200 EUR árak amik ehhez tartoznak :DDD

    Illetve nem is a tárolás része ami érdekel főleg, hanem hogy ezek az olcsósított "napelemek" vannak-e már az ilyen minimál célokra évekig normálisan használható szinten :)

    #44Alex91 yep :) :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák