Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Jó dolog a paypass, rendszeresen használom, de szerintem a mögöttes folyamatok inkább az ütősek benne, nem az érintős dolog, és szerintem főképp üzleti oldalról van megoldva, nem technikairól. Tulképpen egy nagyon gyors fizetési megoldást kínál, tapasztalataim szerint SOKKAL gyorsabb mint a készpénz. Az emberek nagy részének ebből az jön le, hogy biztos az érintés miatt (és sajnos az összes Paypass/Paywave marketinganyag is erre erősít rá), pedig dehogy.

    Azt gondolom bármilyen műszaki beállítottságú ember belátja, hogy egy olvasóba dugott kártyát vagy egy NFC chipet kiolvasni nem akkora nagy dolog, hogy jelentős időeltérés legyen a kettő között. Persze nyilván van, hiszen be kell dugni, de pár másodpercről beszélünk itt, szóval egyáltalán nem akkora időről ami egy NFC-s meg egy mágnescsíkos/chipes lehúzásos fizetés között van a valóságban.

    A trükk szerintem abban van, hogy Paypass/Paywave esetén nem történik semmilyen online ellenőrzés. Egyszerűen technikailag is képtelenség a dolog, hiszen a ledek felvillanása meg a csippanás után AZONNAL távozhatok, a trazkació elfogadásra kerül. Nyilván offline történik valamilyen alap ellenőrzés (valid e az NFC-ben levő kód, etc..), aztán utólag beszéli le a terminál a központi rendszerrel a tranzakciót, de addigra a vevő nincs már ott. Gondolom ezért van az 5000Ft-os limit is, mert azt mondják a bankok hogy ennyit még benyelnek ha visszaélés történik.

    Van erről egyébként valakinek bővebb infója? Mert csak a tapasztalatok alapján tippelem a fentieket (illetve nehezen bírom elképzelni hogy máshogy működne).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák