Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Elnézést, hogy nem fogok túl jót mondani, de ez a cikk hatalmas tévedéseket tartalmaz. Ha jól érzem, jogász nem látta...

    Ez a "garanciavesztéses" dolog nem tudom hogy jött, de nem igaz. Nem rendeltetésszerű használat lehet az, ha a kóláspoharamba ejtem a telefont és ettől beázik a kijelzője - de ettől még a szoftverhibát köteles kijavítani az, akitől vettem. Ugyanígy ha megmanipulálom valami illegális szoftverrel a telefont, akkor persze szoftverhibával nem vihetem vissza, nem rendeltetésszerű a használat, de ettől még bizony az idő előtt elhalálozott aksit vagy kijelzőt megint csak köteles kicserélni a kereskedő. Tehát a garancia (helyesen: jótállás) nem vonható meg olyan módon, ahogy az a cikkben szerepel.

    A szoftverfrissítés sem jelent garanciavesztést, számítógépes szinten legalábbis a tulajdonostól elvárható, hogy frissítse pl. a biost, vagy ha a videókártyához kijött új, azt feltegye, ez teljességgel rendeltetésszerű használatot jelent.

    Büntetőjogban nem vagyok otthon, de nem vagyok teljesen biztos abban, hogy a 300/F § (3) bek. alapján számítástechnikai rendszernek minősül-e a gyakorlatban a mobiltelefon. Ha büntetős ügyvéd vagy ezen a területen jártas jogász szerint az, akkor oké, remélem ezt ellenőriztétek... :U

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák