Hirdetés
- Milyen fitnesz karkötőt vegyek?
- [Re:] Xiaomi Mi 10T Pro - a házon belüli ellenfél
- [Re:] Samsung Galaxy Note10 és Note10+ duplateszt
- [Re:] Részletezte a Samsung az S21 Ultra 108 megapixeles kameráját
- Vodafone mobilszolgáltatások
- [Re:] Honor MagicWatch 2 - névcsere varázsütésre
- [Re:] Samsung Galaxy S20 és S20+ duplateszt
- DIGI Mobil
- [Re:] A műanyag hátlapú telefonokkal van-e baj?
- [Re:] Alternatív hajtás: A Fiat 500e kicsi akkuval és vonzó áron jött meg hozzánk is
Hozzászólok Aktív témák
-
csorbajeno
addikt
Tokban már igazából lényegtelen a hátlap anyaga és a kamerapúp is, de azért mégis...a tudat azért ottmarad és ennyi pénzért elvárható a prémium anyagminőség. Nem biztos, hogy az S9-et lecserélem erre, valószínűleg várok még egy évet.
[ Szerkesztve ]
-
mrThomi
őstag
Látom az újlenyomat még mindig a régi
Xiaomi Mi 10T 5G
-
janeszgol
veterán
Szép teló. Megnéztem a képeket és a videókat. Videóban Pro Max volt itt a jobb, viszont állóképekben szoros a dolog. Pl a köveknél (azt hiszem a harmadik páros) az S21+ telefontól láttam a jobbat.
Ha a Pro Maxra ezt az előlapot tennénk, jó lenne. Oké nem lenne FID... Apropó. Tud már 90 fokban elfordítva feloldani a Face ID? Anoniminc többször is emlegette már a videóiban. Szerintem ez egy életszerű elvárás.
[ Szerkesztve ]
-
Rinocerosz
senior tag
válasz
csorbajeno #1 üzenetére
Sokba került az Exynos 990 után az exynost rendbe rakni
.
-
csorbajeno
addikt
válasz
Rinocerosz #5 üzenetére
Értem én, de a 990-et sem kértük...
Jó nekünk a SD888 is
Egyébként minél többet tudok róla, annál jobban megtetszik. Ja, a kamerába igazán visszatehetnék a változtatható rekeszértéket. Esetleg mindhárom lencsére.
-
LosBlancosrm
addikt
-
csorbajeno
addikt
válasz
LosBlancosrm #7 üzenetére
Mindketten Samsungot használunk és várjuk ezt a telefont. Csak viccesen eldurrogtattuk a trollok patronjait. Nyugi van
[ Szerkesztve ]
-
Graphics
Jómunkásember
válasz
csorbajeno #1 üzenetére
Ez a hátlap még szerintem nincs kész
-
Postas99
senior tag
Nem vagyok rasszista... de a tesztelő kezének a színéből és a készített videóból ítélve nem az európai modellt tesztelték..
-
Aryon87
nagyúr
Ez egy Snapis verzió. Látszik a képeken is, mert nagyon jók, szaturációnak nem látom nyomát, míg az Exy-s az tuti tultolná ezeket a színeket..
Kamerasziget tetszik hogy nem 5 emelet magas mint elődjénél meg a Note20ultra esetén, de az a lehajlás elég igénytelenül mutat. Szemből pedig semmi újítás, nem mintha lehetne bármit is variálni, max a kameralyukon.Postas99: a tesztelő indiai.
Huawei P40Pro & Honor 20Pro - Huawei P8 Lite
-
Rinocerosz
senior tag
Egyébként, hogy jót is írjak, a samsung nagyon megindult a frissítés témában.
Ma reggel a Galaxy S5 telefon jelzet valamit.Egy biztonsági frissítést. Ez már több mint példás így.
-
janeszgol
veterán
válasz
Rinocerosz #13 üzenetére
Igen. Az A5 2017 is idei (szeptemberi) biztonsági frissítésen van. De szerintem ha bekapcsolnám a Note 5-öt (esetleg a Note4-et), lehet még azok is kapnának idei update-et.
A Samsung úgy látszik elindult azon az úton, hogy:1, nagyon megdrágultak a termékei (ha csak a hardvert nézzük, bőven nem érnek annyit)
2, a frissítésekkel beáll akar állni az Apple mögéA második lépés pl cégeknél fontos lehet, meg amúgy is, ezáltal a felár, amit ki kell fizetni a telefonjaival nem tűnik vészesnek. Meglátjuk!
-
Mr Anderson
junior tag
Picit hasonlít rá :-)
[ Szerkesztve ]
-
-
csorbajeno
addikt
válasz
Rinocerosz #18 üzenetére
Én Samsung párti vagyok, ez tény. De azt gondolom, hogy a Samsung felülete olyan extrákat ad, ami megéri a felárat. És ugye minőséget is kap az ember, rendes szervizháttérrel.
-
ultrasound
csendes tag
Sajtóhírek szerint Galaxy S21 849 eurón nyit, ennyiért 128 GB tárhely jár. A Galaxy S21+ készülékből lesz 128 és 256 GB-os modell is, ezek 1049 és 1099 euróba kerülnek majd. A 128 GB-os Galaxy S21 Ultra vételára pedig 1399 euró lesz.
A konkrét összeg a helyi adók mértéke alapján országonként eltérhet.
[ Szerkesztve ]
-
jacis
nagyúr
válasz
ultrasound #20 üzenetére
Itt most mi az amin meglepődtél?
Egyébként meg aki a nyitó áron vesz telefont meg is érdemli. Én minden évben a nyár végén veszem meg a tavaszi csúcstelókat és így legalább 150eFt -al olcsóbban jutok hozzá.Samsung Galaxy S20+
-
kakuk.tamas
őstag
válasz
ultrasound #20 üzenetére
Szinte kizártnak tartom, hogy olcsóbban nyissanak, mint a tavalyiak... Egy 50 dollárt/eurót minimum rájuk lehet számolni.
A Samsungnál se ingyen dolgoznak...Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg/Nagykanizsa ~ Apple iPhone 12 ~ Apple Watch S5 Xbox Series X ~
-
gabber01
őstag
válasz
LosBlancosrm #7 üzenetére
Én is Samsungos vagyok, de most nem azért, de eddig az összes Exynos messze elmaradt az aktuális snapi lapkától, mint ahogy ez is.
Szóval majd akkor hagyják ezt abba, amikor a Samsung is végre befejezi ezt a kicseszést a fél világgal. Vagy normális, a snapival versenyképes exynost produkálnak, vagy hagyják a francba. Nem csak tiszta teljesítményben gyengébb, hanem pl ugye jellemzően kamerában is jobbak a snapisok...Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.
-
“Tud már 90 fokban elfordítva feloldani a Face ID? Anoniminc többször is emlegette már a videóiban. Szerintem ez egy életszerű elvárás.”
Nem csak szerinted az.
Nekem is fontos, mert nagyon sokat használom a telefonjaimat, elforgatva. Tartottam is ettől a mostani váltásom okán és igen kellemes meglepetés volt, hogy már a fej kis mértékű oldalra billentése is elegendő a sikeres feloldáshoz. Természetesen ez nem egyenértékű azzal az esetleges elvárással, hogy semmit se kelljen tenni a feloldás érdekében, ugyanakkor szerintem egy vállalható kompromisszum - ami bőven beleillik az én igényeim közé. Ahhoz képest százszor jobb, mint amitől tartottam, azaz hogy egyáltalán nem fogom tudni így használni.
Idővel elképzelhető, hogy az Apple telefonjai is megkapják ezt a képességet, hiszen az iPad már „tudja”, tehát a dolog megoldható, talán csak a szándék hiányzik. Meglátjuk, én addig is megvagyok a fejbillentős módszerrel.
-
m1lan
senior tag
Ez nem igaz. 2015-ben a Snapdragon 810 túlmelegedéses ámokfutására szerintem sokan emlékszünk, abban az évben csak a Samsung tudott tényleges csúcsmodellt piacra dobni, mert náluk volt az ütőkártya az Exynos 7420 személyében.
"In a nutshell, the Exynos 7420 is the best Android SoC at this time, the Snapdragon 810 comes in a close second, while the Helio X10 and Kirin 935 are good for high mid-end phones." [link]
Egy évvel később azonos teljesítményt hozott a Snapdragon 820 és az Exynos 8890, egyik sem volt érezhetően jobb a másiknál.
"A PhoneArena közölt egy táblázatot, amely azt mutatja, hogy kilenc tesztvariánsból ötben a 820-as Snapdragon jött ki győztesnek, bár épphogy csak. Három másik tesztben az Exynos 8890 előnye sem nevezhető jelentősnek, egy csata döntetlennel végződött. A gyártó tehát igyekezett odafigyelni, hogy ilyen téren ne legyen szignifikáns eltérés régió és régió között." [link]
Az Exynosnál eddig nem a teljesítménnyel volt a gond, hanem a fogyasztással.
Telekom HU | SAMSUNG GALAXY NOTE9 & S7 EDGE
-
doooo
őstag
-
zunga
tag
válasz
ultrasound #20 üzenetére
Itt meg már a kiszivárgott magyar árak :
Galaxy S21 128 GB – 329.990 Ft
Galaxy S21 256 GB – 349.990 Ft
Galaxy S21+ 128 GB – 409.990 Ft
Galaxy S21+ 256 GB – 424.990 Ft
Galaxy S21 Ultra 128 GB – 524.990 Ft
Galaxy S21 Ultra 256 GB – 544.990 Ft
Galaxy S21 Ultra 512 GB – 594.990 FtNem lesznek olcsók ismét
-
leslien
veterán
+1 ,de
talán most már jó lesz az Exynos is... bár én nem váltok mert a SD S20 FE az egy álom..[ Szerkesztve ]
Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?....S20 FE 5G >>>2020 best of the year phone... https://www.youtube.com/watch?v=e6_t26Q9aVM&t=1310s#t=20m52s
-
janeszgol
veterán
Ha most csak az árakat és a specet nézem, akkor azt mondom, hogy a + verzió nem éri meg.
A 8/128-as és a 12/256-os S21 igen. Erre kellene 60-100 ezer forintot ráfizetni a 12/128 és 12/256 GB-os plus verzióra.
Az Ultra meg többet ad mindenből, az csemege is lehet.De ez csak egy feltételezés.
-
doooo
őstag
Azok a "hírek" egy kamu bencmark-eredményből jöttek, egy random, kínai oldalról. Ugyanolyan magokból áll, a magok ugyanolyan elrendezésben vannak, és mindemellett még magasabb órajelekkel is működnek... lehetetlen annyival gyengébb eredményt kapni, mint amiket azokban a "hírekben" mutogattak.
Na de mindegy is, 3 hét múlva minden kiderül.[ Szerkesztve ]
-
gabber01
őstag
Valahol azt olvastam, hogy a snapiban Kryo architektúra lesz, de most hogy nézem, ez ugyanazt takarja, hogy Cortex X1, stb lesz benne. Akkor valóban hasonló lesz, csak így lényegében az Exynos is csak egy húzott Snapdragon. Vagy akkor mi a különbség??
Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.
-
Juhaszatti
őstag
"csak így lényegében az Exynos is csak egy húzott Snapdragon"
Vagy éppen a Snapdragon lett egy butított Exynos ilyen szempontból, nézőpont kérdése. Persze ez mindkét nézőpontból sarkos és fals.
Mindkettő ugyanarra az ARM architektúrára épül, különbség leginkább a hálózati modulokban lesz, illetve a GPU-ban. Sajnos GPU fronton még nem lesz túl izgalmas az új Exynos, majd ha beérik az AMD kooperáció eredménye. -
Schuler888
aktív tag
"aktuális snapi lapkától, mint ahogy ez is."
Tartad frissen az infoid, azota mar valtozott a helyzet...
es meg mindig nem a vegleges pontszamok, siman mehet 4000 fole is..
"Nem csak tiszta teljesítményben gyengébb, hanem pl ugye jellemzően kamerában is jobbak a snapisok..."
Megint tevedes, jelen helyzetben az exynos jobb kepalkotasban..
Ertem en h meno a fikazas, de akkor legalább hitelesen, es megalapozottan..
[ Szerkesztve ]
Eladó Gear S3 frontier femszijak, gyari gar..
-
gabber01
őstag
válasz
Schuler888 #42 üzenetére
Ja, csak éppen ez nem Exynos, mert lényegében ugyanazok a magok dolgoznak benne, mint az SD-ben, mert a Samu engedett a népharagnak és gyorsan meglépték a kötelezőt.
Szóval ezért a nagy hasonlóság nem meglepő módon.A képalkotásról esetleg mutathatnál konkrétumot, mert erről még így nem találkoztam hírekkel. Mindazonáltal az eddigiekben e téren is mindig az SD-s modellek voltak jobbak.
Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.
-
Juhaszatti
őstag
Akkor ez alapján a Snapdragon sem Snapdragon idén, hiszen ugyanazokat a magokat kapta mint az Exynos. Mindkettő az ARM alap magjait használja, egyik sem a másikat másolja.
Itt pedig van kamera összehasonlító teszt, a legutóbbi Snapdragon/Exynos párossal. Ahogy az S7-ig bezárólag így volt, most is az Exynos a jobb ilyen téren. [link]
"There’s also some quite large differences in the software processing between the Snapdragon and Exynos phones this year, this time around it’s the Exynos model which is very clearly better in the majority of scenarios as the Snapdragon variant very often blurs out details and textures."
[ Szerkesztve ]
-
Schuler888
aktív tag
-
gabber01
őstag
válasz
Juhaszatti #44 üzenetére
Nem tudom te miket nézel, de az S10-eseknél is rosszabb az Exynos mint az SD. Ráadásul a zaj igen jelentős, e tekintetben az S9 is felmossa a padlót vele (exynos/sd ide vagy oda).
https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/17
https://www.youtube.com/watch?v=7zxnCK5LOu0S20 szeriánál én nem látom, hogy az Exynos feltétlenül jobb lenn, de tény, hogy közelebb van minőségben az SD verzióhoz. A kamerán felül viszont az Exynos 990 egyértelmű és jelentős hátrányban van minden más téren is.
Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.
-
gabber01
őstag
válasz
Juhaszatti #47 üzenetére
Akkor elnézést, félreértettem.
Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.
-
Rinocerosz
senior tag
[Exynos vs Snapdragon Camera]
Ez se mai videó, de lehet látni, hogy a frissítésekke csak felhúzták az exynost. Szerintem az volt a nagyobb baj, hogy Kóreában is Snapdragont használtak... ezért az exynos szoftveres hangolása nem lett az igazi.
Videóban látszik, hogy az Exynos néha-néha talan jobb is, de legalább nem marad el.Remélem a teljesítményt is felhúzzák mert végül is ugyan azt a pénzt fizeted akkor is ha gyengébb és akkor is ha erősebb. + a hőmérséklet és fogyasztásnál is van mit javítani.
-
gabber01
őstag
válasz
Rinocerosz #49 üzenetére
Azt hiszem nem jó a link
Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.
Hozzászólok Aktív témák
Hirdetés
ma A prototípusról készített videó a telefonnal lőtt fényképeket és mozgóképet is mellékelt.
Állásajánlatok
Cég: JayStack Services Zrt
Város: Szeged
Cég: T.A.Cs.
Város: Budapest