Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz WinstonWolf #6 üzenetére

    Arról szól a történet, hogy ha és amenniyben van rá pénzed és lehetőséged telepíthetsz egy nulla fosszílis energiaigényű erőművet a házadra, ami arra jó, hogy ad-vesz mérőn át rá tud termelni a hálózatra, amit te majd el tudsz fogyasztani napsütésmentes időben. Senki sem mondta azt, hogy a háztetőn lévő naperőművek oldják majd meg a hazai bauxitfeldolgozás energiaigényét.

    Hol írtam én olyat, hogy a napelemeknek kellene megoldani a bauxitfeldolgozás energiaigényét, vagy bármi mást?
    Azt írtam, hogy a költséghatékonyság tekintetében a házi napelemek + akkurendszer nem versenyképesek továbbra sem. Miért próbálod elferdíteni az általam leírtakat? :F

    A normálisabb napelem gyártók 20-30 év teljesítménygaranciát adnak a paneljeikre. Azaz, ha ezen időtartam alatt a napelemnek csökkenne a gyári bemérés alapján vállalt teljesítménye (Kb 10% a határ) akkor garanciában kicserélik.

    Léteznek ilyen gyártók, pontosabban gyártmányok, mert például a SolarWatt sem ad ennyit minden modeljére, ugyebár. Az olcsóbbakra ők is csak 12 évet vállalnak...
    Amivel találkoztam (tehát gyakorlati tapasztalat), ott 10 év után már csak cirka 80%-os teljesítményt adtak le a panelek, és macerás volt a garancia érvényesítése (tény, hogy ott is végül cserélték, ha jól tudom).
    De fenntartom a lehetőséget, hogy ez csak az adott gyártó / panel esetében történt.

    Egy napelemes rendszer Break Event Point-ja 7-9 év. Azaz ennyi alatt térül meg általánosan a beruházása. Erre tervezzük.

    Itt e-autós megoldásról volt szó, amihez én Tesla PowerWall és hasonló megoldásokkal együtt értelmeztem a leírtakat. Vagy van ilyesmivel is tapasztalat?

    De ha van gyakorlati tapasztalat, hajrá, oszd meg, és kész vagyok felülvizsgálni az álláspontom!

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák