Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LurkerSheik

    senior tag

    Kiváncsian várom milyen átrwndeződések lesznek a piacon.
    A nagy presztizsű márkák még drágán se tudnak igazán jó cuccot lerakni az asztalra.
    Miközben a kínai, koreai EV-k épp kezdik meghódítani Európát.
    A Teslát befogni meg nem lesz egyszerű olyan menőségi faktora van a tech vásárlók körében, mint benzinesben egy jó bömösnek.

    Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

  • LurkerSheik

    senior tag

    EV iparban dolgozom és szerintem az EV-k magas ára nem olyan egyszerű mint, hogy - páran írják - adják olcsóbban és majd mindenki azt akar.
    A drága technológiát a drága termékekbe lehet beárazni mert van fizetőképes kereslet.
    Az akku nehéz. Relatív kicsi az energia sűrűség még mindig, ezétt elegendő hatótávhoz böhöm nagy terepjárókba kell beszuszakolni.
    Jelenleg sem tudnak elég akkut gyártani, a vevők könyörögnek az akkupakkokért, ami mellett iszonyatos biztonsági követelménynek kell megfelelnie.
    aki látott már akku cellát égni - nem packet, még csak nem is modult, az tudja.
    Ezért nem látok jövőt a hidrogénes hajtásban, hiàba a technológia maga jó.
    Egyszerűen közveszélyes kiengedni az utcára. Ha felrobban lebont egy háztömböt

    Ha olcsóbb lenne még nagyobb lenne a kereslet.
    plusz azt a sok dolgozót hova tegye. A multiknak van egy társadalmi felelősségvállalásuk is. A fenntartható gyártàs kialakítása elég lassú és folyamatosan fejlődő folyamat + bürokrácia, politika..
    Viszont a Teslához kèpest mindenki elaludt.

    Természetesen én sem vagyok a pénzem ellensége, jobb lenne olcsón venni egy munkábajárós EV-t, de ez az idő egyelőre nem jött el.

    Ahogy nézem egy azon típus benzines vs elektonyos új közt majdnem 2x is lehet az árkülönbség. Nem piti.
    viszont így is elgondolkodtató a hosszútávú előnye a robbanómotorral szemben.
    Szerintem.

    Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Új hozzászólás Aktív témák