Hirdetés

2017. november 20., hétfő

Gyorskeresés

(#1) szupermacs

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A tavalyihoz képest vicc a kávája.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#2) aelod

aelod
(PH! addikt)

Úgy tűnik tehát, még mindig várni kell a három oldalon teljesen kávamentes megoldásra

Káva így káva úgy. Nem írok erre semmit mert nem tűrné meg a moderálást.

Erre úgy mégis ki vár? Egy rossz mozdulat és kampec a drága kijelzőnek...
A telefon viszont elképesztően jól néz ki. Elfogadnám szívesen :K

[ Szerkesztve ]

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#3) Bone123 válasza aelod (#2) üzenetére

Bone123
(HÁZIGAZDA)

Ha senki nem vágyik vékony kávára, a Xiaomi szerinted miért manipulálja a termékfotóit?

(#4) aelod válasza Bone123 (#3) üzenetére

aelod
(PH! addikt)

Nem azért mert mindenki arra vágyik. Sokkal inkább marketing, hogy "úgy tűnjön" mintha nem lenne keret a kijelző és a ház között.

Az edge kijelzőre sem vágyott senki mégis jött, hogy na látjátok ezt is tudjuk...

[ Szerkesztve ]

(#5) csongi

csongi
(PH! kedvence)

Ennel vekonyabb kavat hova?
Siman latszik a kepeken, egy husosabb kezzel megaldott ember, mindig hozza fog erni a kijelzohoz.
Teljesen rendben van igy. A lekerekitett Samu kijelzo sem ad tobbet vissza.
Es jo IPS megjelenitovel is lehet elni, bar egy leddel kecsegtetobb lenne. Nekem igy is tetszik nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6) Cifu válasza Bone123 (#3) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Meg fogja magyarázni... :DDD :DDD :DDD

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#7) Juhaszatti válasza aelod (#4) üzenetére

Juhaszatti
(fanatikus tag)

De pont azért csinálják azt hogy úgy tűnjön, mert erre van igény. Ha nem tetszene az embereknek a minél kisebb káva, eszük ágában se lenne a marketingképeken kisebbre csinálni mint a valóságban.

(#8) joey04

joey04
(PH! félisten)

A Xiaomi tehát inkább a vastagabb, de még így sem vészes három káva és valamivel íveltebb négy sarok mellett döntött.

Nem a Xiaomi döntött így, ennyit tud a technológia. :)

Bazinga!

(#9) Cifu válasza csongi (#5) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nekem igy is tetszik nagyon.

Ettől még nettó marketing hazugság az összes Xiaomi hivatalos kép (ahogy a Mi Mix esetében is volt)... :U

(#10) aelod válasza Cifu (#9) üzenetére

aelod
(PH! addikt)

De hát az emberek erre vágynak. :P

(#11) Duliee válasza csongi (#5) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Egyetértek, ez számomra pont ideális vékonyságú kávaméret.

Nem megy legalább a használhatóság rovására, lehet rátenni értelmes tokot is akár.

Jó lett ez, és legalább rendes hangszórót is kapott felülre.

Redmi Note 5A fekete szilikon tok 499 Ft -

(#12) csongi válasza Cifu (#9) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Az, ez nem vitas :D
De nekem nem oszt nem szoroz, minden vasarlast korbe jarok. Reges regen nem dolok be a marketingnek.
Leginkabb a Samsung tanitott meg anno ra a jolsikerult Badaval :D
Azota nem problemazok, ha valamelyik gyarto fullent. :D

(#13) joey04 válasza Cifu (#9) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Ebből a szempontból (sem) szakadtak el a tucatkínai márkáktól.

Bazinga!

(#14) Juhaszatti

Juhaszatti
(fanatikus tag)

Amúgy ez kb úgy néz ki mint a G6, csak felül kisebb a káva. Ami nem lenne baj, ha nem hiányozna a LED onnét. Nem tudom AOD van-e, de ha se LED se AOD, már csak ezért is kiesne nálam :(

(#15) hpeti3 válasza aelod (#4) üzenetére

hpeti3
(kvázi-tag)

És szerinted miért akarják marketing célból azt, hogy "úgy tűnjön", hogy nincs káva? :)) Konkértan leírtad, hogy marketing miatt, aminek fontos célja ugye a vevők igényeinek kielégítése. Ezt azzal is érik el, hogy a képeket manipulálva elhitetik a fogyasztóval, hogy ennek bizony gyakorlatilag nincs kávája.. :) Ezt pedig a mobilpiaci trendek diktálják, amit a felhasználók változó igényei alakítanak.

(#16) Duliee válasza hpeti3 (#15) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Kismillió valódi kép van a neten ,tehát feltehetőleg nem egy manipulált fotó alapján fog bárki is vásárolni.

joey04: Jól megmondtad, szerencsére.

Van még pár tucatkínai márka? Írd már le, mert akkor bizony óvatosabb lesznek a fórumozók.

Kiforrottságról beszélgethetünk napokig. Tudjuk, hogy élből jársz be minden Xiaomi topicba ekézni. Ez tény, kérdés ez meddig fog nálad tartani...

[ Szerkesztve ]

(#17) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

S8, G6, V30 mellett rossz dontes ezt valasztani itthon.

Samsung Note 8

(#18) joey04 válasza Kasya (#17) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

meg a samsung lg páros azért sokkal használhatóbb, kiforrottabb és mezei user számára könnyebben kezelhető szoftvert csinál, mint a miui.

Bazinga!

(#19) hpeti3 válasza Duliee (#16) üzenetére

hpeti3
(kvázi-tag)

Nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy amiatt manipulálják a képeket, hogy gyakorlatilag ezt a kávanélküliséget erősítsék tovább. Azt meg sem említem, hogy azért sok olyan ember van, aki a marketing képek alapján rá is nyom a képek mellett a buy gombra. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Drenadar válasza joey04 (#18) üzenetére

Drenadar
(PH! kedvence)

Ahha ahha persze....

HP Envy m6 :) Xiaomi Mix 2

(#21) Duliee válasza hpeti3 (#19) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Most kósza kérdés, ez hogy sok olyan ember van, mennyire mérvadó, vagy miből lett leszűrve... ?

(#22) aelod válasza hpeti3 (#15) üzenetére

aelod
(PH! addikt)

Figyelem felkeltés, új élmény nyújtása nem egyenlő a felhasználói igények kielégítésével.

(#23) Drenadar válasza hpeti3 (#15) üzenetére

Drenadar
(PH! kedvence)

Kedves fórumtárs... Tisztában vagy-e hogy mit jelent az a szó hogy marketing? Az egész egy nagy manipulációt, mesterségesen keltett igényt valami szarra ami nem kell nekünk, de ők el akarják adni. Mindegy milyen márka McDonald's, AMD, Samsung stb, a marketing fogalmát nem ok találták ki.

Szóval ne aggódj!

(#24) adam014 válasza Drenadar (#23) üzenetére

adam014
(PH! kedvence)

A marketing szó nem ezt jelenti :)

(#25) hpeti3 válasza Duliee (#21) üzenetére

hpeti3
(kvázi-tag)

Személyes tapasztalat. Nem magamra gondolok, mert én azért igyekszem utána járni a dolgoknak, de csak ha a családomat nézem is, van pár ilyen családtagom :)) Nem beszélve például az ebay-es, és egyéb webshop-os rendelésekről (pl.: ruhák, kiegészítők) amelyekből már rengeteg meme is született, hogy a képeken hogy néznek ki, és a valóságban :D Biztos vagyok abban, hogy nagyjából az összes webshop képein ezek a manipulált képek lesznek a telefonról :)) Azt, hogy ez hány százaléka az összes vevőnek, nem tudom megmondani, de szerintem azért nem elhanyagolható hányad.

Drenadar: Igen, van egy kis fogalmam róla. Amit leírtál, az is marketing, de azért nem mondanám, hogy ez a lényege. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Drenadar válasza adam014 (#24) üzenetére

Drenadar
(PH! kedvence)

Jó én próbáltam le egyszerűsíteni hogy egy 15 éves megértse. Nézd el nekem. A lényeg az amit leírtam. Naiv aki szerint a marketing nem arról szól hogy profit termelés minden áron...

(#27) Mr.keszi válasza adam014 (#24) üzenetére

Mr.keszi
(kvázi-tag)

nagyobb az átverés mint anno az 1 esetében,
az még utána is figyelemfelkeltő volt,
ez viszont így teljesen érdektelen.

Samsung Galaxy Ace->BlackBerry Curve 8520->HTC Desire 200->Huawei Ascend Y330->Apple iPhone 4S->Samsung Galaxy S5->Apple iPhone 6s->Microsoft Lumia 640 XL->Samsung Galaxy S7 edge->LG G6

(#28) babosmiki válasza joey04 (#8) üzenetére

babosmiki
(őstag)

A technológia többet tud ennél, lásd S7 edge, S8, N8.. Amúgy nekem akkor tetszene ez is, ha a 4. oldalon is akkora lenne a káva mint a többi háromnál. :U

[ Szerkesztve ]

"Galaxy S8 dual, Samsung GearS2, GalaxyTabS2 8.0, Shuttle XPC, "

(#29) Duliee válasza babosmiki (#28) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

De jó lenne a fogása... :D Főleg mikor alul kell matatni, kapásból kibukna az ember kezéből.

Nézegetni jó lenne... Használni meg minek ugye.

[ Szerkesztve ]

(#30) babosmiki válasza Duliee (#29) üzenetére

babosmiki
(őstag)

Nekem jó lenne..Amúgy a virtuális gombok magasságát be lehet lőni megfelelőre.. :U

[ Szerkesztve ]

"Galaxy S8 dual, Samsung GearS2, GalaxyTabS2 8.0, Shuttle XPC, "

(#31) joey04 válasza babosmiki (#28) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

A gondolat így indult: Úgy tűnik tehát, még mindig várni kell a három oldalon teljesen kávamentes megoldásra

Erre írtam, hogy ennek hiába lennének hátrányai, a xiaomi ha elérhető lenne a technológia, meglépte volna. De legalább van használható hangszóró nem úgy, mint az elődben.

Bazinga!

(#32) 7Heads Drago válasza Cifu (#9) üzenetére

7Heads Drago
(PH! addikt)

Mert a többi gyártó nem hazudik? Ha egy mód van úgy átvernek, hogy csak nézzel ki a fejedből és nem akarod elhinni hogy ez igaz.

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#33) joey04 válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

de ennyire hamis sajtófotókat csak a nagyon alja kínai márkák szoktak bevetni.

Bazinga!

(#34) vicze1 válasza Duliee (#29) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Hm... Csináljunk virtuális kávát! Innováció! ;]

(#35) madd dogg válasza aelod (#4) üzenetére

madd dogg
(senior tag)

Én vágytam. Buktad.

NE nézd meg az eladó cuccaim!

(#36) Lami66

Lami66
(tag)

Én nem bánom, hogy ilyen. A telefon kényelmes és biztonságos fogásához ekkora kávákra szükség van. A kávátlanság miatt csak bénázva lehetne megfogni, aztán az ujjhegyekkel való telefon-egyensúlyozásnak csak leejtés a vége.

(#37) Cifu válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Senki sem mondta, hogy más nem csinálta. De ettől még ez is elítélendő, és nem negálja a Xiaomi hazugságát.

Plusz azért a promóciós fotók ilyen szinten való editálása ingerküszöb feletti...

[ Szerkesztve ]

(#38) Duliee válasza Cifu (#37) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Az újságírók előtt úgy is ott lesz a valós végeredmény, a készülékeknek pedig mint látható, ők viszik a hírét.

Hype megvolt, leül majd, és ennyi.

Nem kell ezt ennyire túlgondolni.

(#39) Pinky Demon válasza csongi (#5) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Nincs azzal baj, ha hozzaersz a kijelzohoz. Siman el tudnek kepzelni egy teljesen kavementes telefont is, tartalomfogyasztasra idealis. Az erinteserzekeny terulet es a gombok elhelyezkedese ami szamit es annak nem feltetlen kell megegyeznie a kijelzo meretevel.

(#40) prolad

prolad
(őstag)
LOGOUT blog

Nagyon félrecsúszott ez a mix. Tavalyiban ott voltak a "saját" megoldások (kerámia ház, spéci hangszóró, tényleg vékony kávák, használható képarányú kijelző), ez meg egy tucat lett, pedig lenne előrelépés (pl. B20, javított kamera).

Xiaomi mi mix

(#41) Cifu válasza Duliee (#38) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mint minden, ez is nézőpont kérdése.

Én azon a véleményen vagyonk, ha simán elfogadjuk, hogy tegyenek csak bátran ilyesmit a gyártók (tök mindegy, hogy a Nokia hazudik a Lumia 920 kamerás képességeiről, vagy a Xiaomi a Mi Mix 2 káváinak vastagságáról), akkor ez bevett szokássá fog válni.

[ Szerkesztve ]

(#42) aelod válasza aelod (#4) üzenetére

aelod
(PH! addikt)

Huhh buktam. Jól megmondtad :C

(#40) prolad

Az előző egy eladásra szánt koncepció készülék volt. Itt már látszanak a jelei a tömeggyártásnak és annak, hogy legyen trendi, új, használható stb.

(#43) Duliee

+1

[ Szerkesztve ]

(#43) Duliee válasza Pinky Demon (#39) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Elég sok kurva anyázás lenne abból, ha a telefon széle nem érzékelne, mert szoftveresen nem engedi...

Weboldalaknak ki mondja majd meg, hogy oda ne kerüljön tartalom?

(#44) wierra válasza Cifu (#41) üzenetére

wierra
(fanatikus tag)

Ez már rég bevett szokás. Kérdezd csak meg a VW vezetőségét a dízelbotrányról. ;) ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Fun starts @ 5500 rpm. Greyout comes @ 7600 rpm." - B16A2 VTEC - - - - - - - "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

(#45) Pinky Demon válasza Duliee (#43) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Ugy mondod, mintha ne lehetne ezt ertelmesen megoldani.

(#46) csongi válasza joey04 (#33) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

#18): azért ez nem volt mindig így :)

"de ennyire hamis sajtófotókat csak a nagyon alja kínai márkák szoktak bevetni."
A 12hsz kiegészítése is egyben
.
Az MS nem volt alja, mikor tövig sz@@@@a a vevőket, a mobilos ígéreteikkel?
:D
Szerintem a végtelenségig mehetne ez. Ettől függetlenül ez sem szép dolog, ilyen marketing képekkel, reklámmal jönni ki, miközben a valóság némileg más.

(#47) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Phu mekora kávák. Még a végén érdemben használható lesz.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#48) Cifu válasza wierra (#44) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Fel is ültek a sz*p*rollerre keményen... Nagyon helyesen, kár, hogy az EU-ban nem büntetik olyan keményen őket, mint az Egyesült Államokban.... :U

(#49) joey04 válasza csongi (#46) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

1: átbaszás és átbaszás között van különbség
2: ez xiaomi topik. Felhozhatnám a sony mennyit hazudott pl, de annak nincs itt helye.

Bazinga!

(#50) 7Heads Drago válasza joey04 (#33) üzenetére

7Heads Drago
(PH! addikt)

Hihetetlen.... Ebbe így bele se gondoltam.
Ezek után gondolom, már nincs is miért maradnotok a topikban. ;]
Na még szerencse, hogy a koreaiak és az amcsik mindig full gerincesek és nekik alapból ilyen sose jutna eszükbe. De hogy korrekt legyek: sztem minden gyártó szeret túlozni és nagyítani. Valahogy muszáj eladni a cuccot.
Én csak azt nem értem, hogy ezen mit kell csodálkozni. A telefon gyártókon kívül sincs ez másképp a világban. A piacon se az első árusnál veszed meg a zöldséget, hanem szét nézzel. Nyilvánvaló hogy a legszebbek vannak ott is felül.
Aki meg nekiesik bárminek-bárhol az meg ne csodálkozzon ha sűrűn átverik.

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.